Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jakou vysílačku?

Až někdo bude uvažovat, jakou vysílačku pořídit pro stavební stroj, tak se podívejte na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=T-As2WZ9N88 Předpokládám, že to hoooodně napoví.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Jakou vysílačku?

Dá se nějak porovnat GT3C a Spektrum DX4, DX5. Chci koupit něco místo DX2E a aby to nestálo ranec. Díky
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Jakou vysílačku?

Za me flysky, skrz cenu přijímačů a moznosti 8kanalu.
Spektrum ma v mych ocich jen jednu vyhodu. Na vysílacích spektrum kdyz prepnes model, tak prepnes přijímač, u vetsiny ostatnich vysilacu jen prepnes nastavení vysílače. V praxi to znamena, ze zapnes 10 sparovanych modelů a u spectra ti pojede jen ten jeden navoleny na vysilaci, ostatni stoji.
U flysky a jinych je to tak, ze se ti vsechny modely rozjedou, vetsinou nekam nesmyslne...plne ovladat budes jen ten navoleny, protoze nastaveni vysilace je prave pro tento...(epa, revers, trim...)
Snad jsem to napsal srozumitelně
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Jakou vysílačku?

Já to chci jen na jeden model a potřebuji 3 kanály, případně jeden do foroty. Možná jsem to pochopil správně. Asi že Spektrum si u všech navolenych modelů pamatuje jejich veškerá nastavení a u Flysky ne. Ale jak říkám, chci to jen na jedno auto a rtr DX2E mi nestačí, navíc je to neskutečná plasťárna
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jakou vysílačku?

To bych neviděl jako velký problém ... nemyslím, že by někdo měl více spárovaných modelů a přitom v několika z nich zapojené baterky. Nevím jak ostatní, ale osobně mám baterky připojené jen v tom jednom autě, co zrovna chci provozovat.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Jakou vysílačku?

A GT3c nebo ta GT5? Nebo ta Spektrum je kvalitou a ergonomií někde jinde?
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jakou vysílačku?

Mám několik GT3C a naprostá spokojenost.Modelů asi 20 a nikdy se mi nestalo,aby jeli dva zaráz.GT3C u mě vítězí na celé čáře i proto,že si s ní vím rady a jde velmi dobře nastavovat.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Jakou vysílačku?

Taky se mi pozdává lépe. Jen se trošku bojím, že to nastavení všelijakých fičur je už trošku složitější. Nerozumím všem těch endpointům apod:)
Takže spíše potřebuji jen nastavit řízení, třetí kanál na ON/OFF a hotovo:)
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jakou vysílačku?

Hmmmm a Spektrum se nastavuje jinak ? Já jsem na vysílačky dřevo,ale s touhle mi to šlo jak po másle.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jakou vysílačku?

Pokud Loskutáku nerozumíš endpointům, tak se vykašli na autíčka a raději třeba sbírej známky. To je jakoby hokejista nechtěl na led s hokejkou, že mu překáží. Nastavení středu a koncových bodů je naprostý základ a pokud to neakceptuješ, tak jdi raději od toho.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Jakou vysílačku?

Loskuták píše:Já to chci jen na jeden model a potřebuji 3 kanály, případně jeden do foroty. Možná jsem to pochopil správně. Asi že Spektrum si u všech navolenych modelů pamatuje jejich veškerá nastavení a u Flysky ne. Ale jak říkám, chci to jen na jedno auto a rtr DX2E mi nestačí, navíc je to neskutečná plasťárna

Nepochopil jsi to zpravne. I ta flyskyna si vse pamatuje. Jen ta spektrum je dobra treba pro Milana3528, kdy ma zapnute vice modelu( bagr, nakladak) a jen prepnutim ve vysilaci si navoli, se kterym zrovna pojede, aniz by k nemu musel a zapinat ho.
Pro nas expedicaky je tato funkce(vlastnost) v podstate bezcenna. Mam taky gt3c a za tech 5 let jsem vymenil vypinac, upravil pro jinou, silnejsi baterku a prehral sw na 8 kanálů. Funguje k me maximalni spokojenosti....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jakou vysílačku?

Na expedičky není co řešit - GT3C a vůbec nešpekuluj.Poměr cena - výkon je super.Přijímače za hubičku.Spolehlivá a dobře do ruky.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Jakou vysílačku?

Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jakou vysílačku?

Pokud potřebuješ vysílačku na expedice, je jedním z nejdůležitějších parametrů ergonomie - je důležité, aby jsi model mohl ovládat jen jednou rukou - volant palcem stejné ruky, kterou ukazováčkem ovládáš plyn. Na drtivé většině moderních vysílaček osobně nedosáhnu palcem na volant a to je špatně ... volanty umísťují nesmyslně daleko od ukazováčku ( zlatý Graupner MC-756 ). Proto je důležité si takovou vysílačku nejdřív podržet v ruce a to ostatní je skoro nepodstatné - programové vybavení je velice podobné a s tím se dá fungovat. Ale držet obě ruce nahoře několik hodin při expedici je sakra nepříjemná záležitost.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Jakou vysílačku?

Chci to na buggy. Na expedici používám origo Traxxas.
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“