Uživatelský avatar
Kovy.exe
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 12.07.2015 21:33
Bydliště: Praha

Prosím o radu

Zrdavím.. mam záhadný problém s přjimači a vysílači. Pokusím se problem popsat.
začínal jsem jezdit expedice s cc-01 v němž byl regl Podium FS-POD17T , přijimač Graupner R 330S PCM a ovladač Graupner/JR R1 což je oboje na krystaly.

časem jsem postavil nový podvozek a elekto přehodil. Přesedlal jsem na Li-po a regl dle navodu přenastavil. Nicmeně sprovoznit se mi ho již nepodařilo, začal zeleně blikat a nic jineho se nedělo ( setup bez reakce ).

Zkusil jsem zapojit jiny ovladač a přijimač ( Himoto. uplně obyč china na tvrdo spárovaná ) a vše jelo celkem slušně , i když s trochu delší odezvou a nepřeností.

Po nějakém čase jsem sehnal o něco lepší starší ovladač a přijimač který fungoval o něco přesněji (také krystalovy) a jelikož auto reagovalo celkem normalně a přijimač i ovladač patřili k sobě, žádné bindování neproběhlo.

Bohužel po 3 km jízdy mě auto zradilo.
Ovládání reagovalo jak chtělo, kola pouze doprava nebo rovně, neustále vysílaný signal vpřed, vzad ..

kolega odhadl, že když už jsem zkusil vyměnit uplně všechno, tak to musí být regulator.
Takže namontoval jsem jiný ( Speedstar 2 Crawler Edition ) jenže problém stále přetrvává.
Dokonce i když se vrátím zpět k tomu uplně obyčejnému Himotu, tak již auto nijak nereaguje.
:-I
Prosím o radu i když osobnímu kontaktu v Praze a okolí bych dal přednost. Děkuji
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Prosím o radu

FS GT3, nebo FS GT3C...x let jezdí bez problémů...
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosím o radu

Ty, Romane, to je rada?

Zpet k dotazu. Já bych ti jen tak od pasu poradil kalibraci reglu s vysílačem. Popsal jsi vše, co jsi zkusil, ale tohle Nepíšeš. Pokud víš jak a pokud to jde, zkus vrátit regl do nastavení, kdy to jelo a taky bych zkontroloval lipolku, jestli je v pořádku. Některé regly reagují podle tvého popisu na slabou baterku.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Kovy.exe
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 12.07.2015 21:33
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu

ja na ten regl s lipolkou jezdil asi rok ( s tim Himotem )
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosím o radu

A co motor, není ko? Stalo se mi na modelu, co byl původně na nimh, že po pár jízdách na lipolku odešel motor, nevydržel ty proudy, co byla Lipolky schopna a ochotná dát. Pak šel do zkratu a regl z toho moc nadsenej nebyl.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Kovy.exe
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 12.07.2015 21:33
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu

nene, motor novej.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Prosím o radu

Jestli jsem dobře četl, jediné, co jsi neměnil je servo? Cuká se to i v klidu, když nesaháš na řízení, nebo jen když něčím hýbeš? Zkusil bych vylučovací, respektive postupně přidávací metodu. První pokus s odpojeným servem. Druhý jen servo a regulátor s odpojeným motorem. Další jen servo bez regulátoru - napájení třeba ze čtyř tužkovek. Tak bys možná mohl vystopovat problém.
Uživatelský avatar
Kovy.exe
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 12.07.2015 21:33
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu

.. jojo, dělá to i v klidu. Mam na autě napájenou zpátečku (led) přímo na motor, takže vidim, kdy cosi kamsi posílá signal a co to dělá .. pulvteřinový impulzy vpřed - vzad - levá , prava , rovně..
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosím o radu

Ta slahni s himotem a kup normální rádio. Klidně i činu, ale něco, co funguje bezproblémově
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Kovy.exe
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 12.07.2015 21:33
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu

.. ja bych nejraději nějak zprovoznil ty Graupnery.. Absolutně nechapu, proč přestali fungovat z minuty na minutu po rozpojení a zapojení .. Vubec se mi nechce věřit, že přijimač za 3000,- se jen tak oporoučí.. I manual cz k tomu ovladači mam.

Nenapadá vás někdo s kym by se šlo dohodnout a podvozek mu ukazat ?
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Prosím o radu

Jj, já bych ho rád viděl...když pojedeš kolem Ostravy, tak se zastav... :OK:
Ale myslím, že vyhodit ty Graupnery umíš sám... :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Prosím o radu

asi by bylo lepší, kdybys upřesnil kde přesněji Praha
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Kovy.exe
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 12.07.2015 21:33
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu

Ja jsem v centru uplně.. ale jsem mobilní , rad s tim někam přijedu.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“