Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Ahoj, mam takový menší problém, dostal jsem tady toto auto https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mo ... 2-4ghz-rtr bohužel je k tomu taková blbá nabíječka do USB. takže jedna baterie se nabíjí 4,5 hodiny. Mám ještě jednu nabíječku a tou je raytronic C15, bohužel ta nabíjí články LiFe pouze na 9,9V a navíc musí mít baterie balanční konektor, takže na tady tento program to nenabiji. Můžu to třeba nabíjet na program NiMh? nebo doporučíte nějaké jiné baterie? třeba li-pol?
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Ta C15-ka Liféčka umí, v tom problém nebude. Baterie je tříčlánek LiFe, to je taky v pohodě. Akorát je dost zvláštně řešený kabel u accu. Vypadá to že je vyvedený každý článek úplně extra plus i minus, ale z fotky co jsem našel to není úplně jasný. Když tak to pořádně nafoť a popiš. Pokud by to tak bylo, tak bys musel udělat redukci.
Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Přesně jak pišeš. Nejradši bych to nahradil za jinou, ale nevim co udela li-pol triclanek. Vecer zkusim nafotit.
Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Posílám fotky
Obrázek
Obrázek
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Tak to je teda šílenost :-(
Buď použij ten kabel k nabíječce a udělej z ní redukci do C15. Nebo to riskni s Li-Po ale je tam vyšší napětí tak riziko je velké :-I
Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

ja jsem hledal varianty aku a nasel jsem ze 9,6V dají NiMh a 9,9V dají LiFe. Nechápu teda jak udělali teda 9,6V na LiFe když ostatní výrobci mají 9,9V. Psal jsem do Pecky jestli mi doporučí jinačí baterii, tak uvidím.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

No některé tužkové li-fe mají 3,2V na článek. Označení mají Li-Fe-PO4, co jsem tak našel.
Když už jsi psal Peckovi, tak jsi se mohl zeptat na jiný způsob nabíjení. Respektive na připojení ke klasické nabíječce
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

3,3 a 3,2V je jmenovité napětí, a není až tolik důležité. Důležitější je hlídat min a max. napětí a nevím jestli je vypínací nabíjecí pro oba typy stejné. Důležité je nepřekročit při nabíjení 3,6V/čl.
A bacha 8čl. MH může mít po nabití klidně 12V a ty LI-Fe-PO4 jen 10,8V :-I
Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Tak pecka odpověděl že není jiná možnost nabíjení a ani baterii. Tak teď už opravdu nevím :-( to auto není špatné ale ty baterie mě opravdu štvou
Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Jo jinak na autě je ten protikus na připojení baterie do série. a ta nabíječka funguje asi na každý článek zvlášť
Obrázek
Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Ještě jeden dotaz, jde nabíjet na té C15, LiFe články jen přes balanční konektor?
Jaryn87
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 29.10.2017 11:30

Re: Pomoc s novou baterií nebo nabijením

Tak ještě jsem sundal ten obal :-)
Obrázek

A můj plán je, že baterii upravím tak že ji zapojím do série a vyvedu s ní konektor XC + servisní konektor. Do auta dám protikus XC konektoru. A zkusím to nabíjet přes C15 a uvidím. Buď odejde baterka a nebo ne :-)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“