Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

SKYRC Quattro B6AC nereaguje

Ahoj, vlastním nabíječku SKYRC Quattro B6AC. Nabíječka má možnost nabíjet až 4 baterky současně ALE:
dnes jsem nabíjel dvě baterky a potřeboval jsem nabíječku posunout na stole. Na neobsazené pozici (nezapnuté, bez baterky to ani zapnout nejde) jsem asi "šlusnul" mínus a plus a nabíječka zhasnula. Nevím jestli to bylo přímo tímto impulsem, ale od té doby nejede....možná byla příčina posun ostatních baterií a vzniku "bludného proudu", nevím...návod jsem doma zatím nenašel, ale už teď mě to mrzí....
Má tato nabíječka nějakou "pojistku" uvnitř? co nabíječce může být? nějaká rada na co mrknout ? děkuji
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SKYRC Quattro B6AC nereaguje

Ta má zabudovaný síťový zdroj, že? Pak je možné, že se přepálila nějaká pojistka, která může být schovaná uvnitř. Kromě toho má tuším i vstup na napájení z 12V baterky. Stačila by nějaká 3S lipo, tu ke vstupu 12V připojit a jen vyzkoušet, jestli nabíječka naběhne. Pokud ano, pak je něco blbě kolem síťového zdroje.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: SKYRC Quattro B6AC nereaguje

díky za radu...na 12V (autobaterie) to funguje, tzn. bude problém někde na zdroji, budu pátrat :-))))
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SKYRC Quattro B6AC nereaguje

Pak tipuji, že tam může být ta pojistka... tož rozborka a hledat. Aspoň že nabíječka chodí z 12V vstupu, kdyby náhodou závada na síťovém zdroji byla vážnější.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: SKYRC Quattro B6AC nereaguje

Takze je spatny zdroj.... Kde v Brne nechat opravit, popr.kam poslat postou? Svagr je zkuseny elektrikar, ale bez schematu to neda....diky

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“