Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Změna směru otáčení střídavého pohonu

Ahojte modeláři. Mám v hlavě myšlenku, že do trx4 osadim stříďák. Kvůli rozjezdům chci senzorový. Používám levný regl z Číny, který neumi sw změnu směru otáček, coz je u trx4 celkem problém. U bezsenzoru prostě přehodim dvě fáze a jedem, ale u senzoru je to problém. Někde jsem četl myšlenku, přehodit i pořadí na senzorovem kabliku. Zkoušel to už někdo?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Zdravím,
také sem chtěl ale do tatry použít střídavý régl z Číny se senzorovým motorem, ale smysl otáček mi také nevyhovoval, laboroval jsem a měl sem i přeházené kablíky u senzoru, ale bez výsledku a pak jsem někde na anglickém fóru dohledal, že u SENZOROVÝCH MOTORŮ NELZE měnit smysl otáčení přehozením kabelů senzoru, takže buď kvalitnější régl který to umí nebo přídavnou převodovku která ti smysl otáček změní ;-)
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Nebo by se dala otočit kastle o 180° :-D



To byl vtip :OK:
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Hanys, ale myslenku to má :-D
Podbehama nhoru?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Noo, myslel jsem čumákem dozadu, ale podběhama nahoru by to bylo taky dobrý! Mohl bys na expe sbírat do kastle třeba kaštany :OK:

Škoda že tam nejde strčit motor s pastorkem z opačné strany, asi tam na otočení nebude místo, že?
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

gecko-x píše:Ahojte modeláři. Mám v hlavě myšlenku, že do trx4 osadim stříďák. Kvůli rozjezdům chci senzorový. Používám levný regl z Číny, který neumi sw změnu směru otáček, coz je u trx4 celkem problém. U bezsenzoru prostě přehodim dvě fáze a jedem, ale u senzoru je to problém. Někde jsem četl myšlenku, přehodit i pořadí na senzorovem kabliku. Zkoušel to už někdo?


Ahoj, v září jsem také řešil tento problém a dospěl k názoru, že není jiné cesty než zakoupit regulátor, který umí změnit smysl otáčení motoru.Musím říct, že sehnat regulátor do dvou tisíc, aby uměl směr motoru změnit a navíc nebyl aktivně chlazen, je teda dost kumšt.Nakonec jsem koupil tento: http://www.rc-auta.eu/index.php?option= ... ory_id=291
mám s ním už několikaletou zkušenost v monsteru 1:10 a nikdy nebyl problém, pracoval vždy perfektně.
BEC má 5V/3A
Obrázek
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Hanys píše:Noo, myslel jsem čumákem dozadu, ale podběhama nahoru by to bylo taky dobrý! Mohl bys na expe sbírat do kastle třeba kaštany :OK:

Škoda že tam nejde strčit motor s pastorkem z opačné strany, asi tam na otočení nebude místo, že?

Bohužel ne...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

miras-trx píše:
gecko-x píše:Ahojte modeláři. Mám v hlavě myšlenku, že do trx4 osadim stříďák. Kvůli rozjezdům chci senzorový. Používám levný regl z Číny, který neumi sw změnu směru otáček, coz je u trx4 celkem problém. U bezsenzoru prostě přehodim dvě fáze a jedem, ale u senzoru je to problém. Někde jsem četl myšlenku, přehodit i pořadí na senzorovem kabliku. Zkoušel to už někdo?


Ahoj, v září jsem také řešil tento problém a dospěl k názoru, že není jiné cesty než zakoupit regulátor, který umí změnit smysl otáčení motoru.Musím říct, že sehnat regulátor do dvou tisíc, aby uměl směr motoru změnit a navíc nebyl aktivně chlazen, je teda dost kumšt.Nakonec jsem koupil tento: http://www.rc-auta.eu/index.php?option= ... ory_id=291
mám s ním už několikaletou zkušenost v monsteru 1:10 a nikdy nebyl problém, pracoval vždy perfektně.
BEC má 5V/3A
Obrázek

Není problém sehnat regl pod 2000, jen nesmys nakupovat v ČR
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

To je pravda, na alíkovi to problém nebude, na TRXko jsem tam pár věcí už koupil, ale zrovna regulátor jsem chtěl dřív než za měsíc a taky v případě nějaké reklamace by to nebylo tak snadné, jako u nás.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Ahoj Lukáši tohle používá MilanC Obrázek,
Kamarád používá Speedstar Brushless Crawler Robitronic + Robitronic Platinium Brushless Motor 21.5T Crawler je spokojen,jen při sjezdu z kopce to není ono, ale tenhle régl znáš. TSky jsem jezdil na defu, moc mně nenadchnul. Xerun Axe Combo je libůstka budoucnosti.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Pomalu se začínám připravovat na to, že změna smyslu otáčení motoru nepůjde tak snadno, jak jsem si myslel... Už mám nakreslenou převodovku 1:1 jen na změnu smyslu otáčení....
Než se pustím do výroby, nevite někdo, jestli už třeba na trhu neni?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Nechápu tě, všechny tři sestavy mají revers
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

To ne, potrebuju neco mezi motor a prevodovku, rozvodovka by u trx4 znamenala úplnou přestavbu
Nicmene dneska jsem zkousel prehodit faze a zmena otacek v pohodě...kombinace motor LRP x20 21,5T a regl TS sky z Číny za 16$ a funguje... Pokud to pujde i s tim druhym motorem, co mam hobbywing ezrun 17,5T tak o vikendu jde do trx a budou ostre testy....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Senzory máš Lukáši zapojený? Jezdil jsem s ním 21,5T i 17,5T, jen si nepamatuju jestli jsem měl zapojenou senzoriku, ale asi jo. Flashnul jsem firmware a porgramoval pomocí PC
Naposledy upravil(a) mirakuli dne 18.10.2018 13:26, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“