Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Nemusis. Konektory sú jediná vec co sa netesnia. Keď cches tak len z frajeriny zatesni vstup káblov do konektoru. Samotného šanca a samicu dokopy netmal ani nič také.bude ti tam len držať vodu.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Edd
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 26.01.2016 9:53

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Dobře díky.A ještě ohledně antény- musí se konec té bužírky ve které je anténa taky nějak utěsnit, aby se anténa nedostala do styku s vodou?( http://www.rc-recycler.com/media/catalo ... 0_5238.jpg )
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Ta antena ma ochrannú vrstvu, nie je to holý kablik. Ta buzirka tam je ako izolant a vrchná ochrana toho kábla. Skôr ide o zatesnenie plosaku v prijimaci.namontuj konektory na piny, ale predtým rozober obal prijímača, namoči do plastidipu tak, že antena a konektory budeš držať ako žeriav púšťať zvyšok do plastidipu.zasrubujes obal a povytahujes konektory keď to zaschne,cca 1 hod.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Edd
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 26.01.2016 9:53

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Příjmač už mám v balonku a vodotěsné krabičce.Takže jestli jsem to správně pochopil tak konec te bužírky utěsnovat nemusím i když na něj občas stříkne voda ?
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Antena je na zacytavanie signálu. Ak by z nej mala ísť elektrika, tak by musel byť zdroj energie na konci antény vzhľadom na fakt, že antena slúži na príjem signálu. Neviem ako si dal prijímač do baloniku,keď tam musíš dať konektory
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

bezdrát, vole, bezdrát
musíš jít s dobou
to věděl už Macroni
:-D
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Edd
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 26.01.2016 9:53

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Normálně jsem dal příjmač do balonku a vedou z něj kabely pro regulátor servo a anténa.A musím teda konec té bužírky zacpat silikonem nebo něco ?
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

nemusíš
anténě jako takové voda nevadí
a bužírkou kolem ní voda neproteče

jen to chce dát tak, aby ti po ní či kabelech neprotekla voda až do krabičky či balónku
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Edd
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 26.01.2016 9:53

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

OK dík,kabely jsem omatlal silikonem atd.
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

no ano... jedna cesta je táto ako píšete.... zakrabičkovať, utesniť, zalepiť.... a potom keď treba niečo vymeniť, tak to celé roztrhať, rozlepiť.... a keby aj nie... ono okolo káblikov sa tam voda vždy časom dostane .... samozrejme nie pri mrholení, ale brodenie je sviňa....

ja som prešiel na opačný postup... vśetku elektroniku otvoriť, mimo krabičiek vystriekať nanoprotechom, nechať vyschnúť a zložiť... týka sa to aj konektorov, bateriek.... vśetko zmontovať a už len v pohode jazdiť, brodiť... a preventívne raz do roka zopakovať.... a vśetko je prehľadne prístupné, vymeniteľné...

rovnaký postup som spravil aj na vysielači FS GT3C.... a zvládol aj moje zaľahnutie do potoka.... no.. vysielač fungoval ďalej a dojazdil expedičku... ja som dopadol horšie... vyschol som až cestou domov....bližšie asi vystriekam aj seba :-D
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Proc trhat? Nase krabicky maji sroubovatelny dekl a ke vsemu se snadno dostaneme.Ven z karbičky mám vytahané jen konektory pro snadné pripojeni prislusenstvi.

Brodeni? To je pro decka. My se potapime. :mrgreen:
https://goo.gl/photos/AATTRWnxNMKd8sbE9
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Já jsem se na krabičky dávno vykašlal, protože elektronika potřebuje "dýchat"....Takže mám vodotěsné regulátory, pro jistotu stříknuté Nanoprotechem...a jezdíme ve vodě i pod vodou...
:OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

:-D
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

Zdar lidi, řeším úpravu regulátoru proti vodě. Napadlo mě desku elektroniky zalakovat lakem pro ochranu dps proti vode a nebo jsem narazil na toto Novec EGC-1700

Nemáte někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Upraveni elektroniky vuci vode.....

mame zkusenosti zhruba tak 15 stranek pred.... desku elektroniky nastrikej nanoprotech sprejem zelenym ten funguje
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“