Uživatelský avatar
NeedFear
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 18.07.2010 0:00

Nabijacka Shark20

nedavno som kupil novu nabijacku Shark 20, ale nechapem jednu vec....ako sa hrabem v tom menu nikde neviem nastavit aby mi moju baterku NiMh nabilo uplne....moja bat.je 5000mAh a nabije mi ju na programe NiMh na asi 1200mAh....ja uz som zufaly lebo toto mi vydrzi asi tak na 10minut jazdenia....pomozte mi pls....DAKUJEM
Axial Racing SCX10

Tatra 148 6x6

Mitsu Pajero 4x4

by NeedFear
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Takze skontroluj si nasledovne veci:
facotry default to byva takto)alebo podobne)
1.Safety timer
ON 120min(vypne nabijanie po 120min,moze byt pricina)

2.capacity cut-off
ON 5000mAh(skontroluj ci tam tych 5000 skutocne je nastavenych a nie napr. 1200mAh-moze ti to potom vypinat)

3.NiMh Sensitivity
D.Peak 10mV/cell

NiMh je dobre nastavovat v rozmezí 5-10 mV/článek. Nastavená nižší hodnota znamená vyšší citlivost detekce a dřívější ukončení nabíjení
– pokud by byla příliš nízká, může dojít i k velmi předčasnému ukončení nabíjení. Nastavená vyšší hodnota
znamená nižší citlivost detekce a pozdější ukončení nabíjení. Zde hrozí nebezpečí, že pokud bude pokles napětí
na nabíjeném akumulátoru nižší, než je nastavená hodnota, delta-peak obvod nabíjení neukončí vůbec nebo s velkým zpožděním. Potom hrozí
přebití akumulátoru s rizikem následné exploze. Proto nikdy nezapomeňte nastavit některý z dalších ochranných obvodů – ukončení nabíjení při
překročení nastavené kapacity, teploty nebo času.

mozes mat velmi citlivy D.Peak a koli tomu ti nespravne moze vyhodnotit nabitie baterie.S tymto som mal problem aj ja na sharku.NiMh som preto nabijal len 1/10 max kapacity a potom nabijacka uz natlacila bateriu doplna.
Este je jedna pomoc.

Mozes si v nabijacke nastavit udrzovacie nabijanie

NiMh/NiCd/Pb
Trickle off

Menu pro nastavení udržovacího (konzervačního) proudu pro NiCd, a NiMH a Pb akumulátory, na který nabíječ
přejde po ukončení nabíjení. Rozsah nastavení je Off (Vypnuto) a 50-200 mA. Optimální hodnota je v rozmezí
0,01-0,1C – tj. např. pro 1700 mAh akumulátory je to 20 (nastavit lze 50) - 170 mA. Vždy nastavujeme proud
menší než 0,1C – tedy proud, který neohrožuje akumulátor, ani kdybychom jej ponechali připojený 10 a více
hodin. Pokud nabíjíte akumulátory nízkých kapacit (např. NiCd akumulátory 350 mAh nebo menší),
ponechejte raději udržovací nabíjení vypnuté (Off).

tym padom aj ked ti D.Peak nespravne vypne,udrzovacie nabijanie ti bateriu nabije do plna.(12-13h ked budes do nej tlacit 500mAh a teda 24ha viac pri 200mAh)
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Tipuju časovač.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“