Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

Zdroj k nabíječi z PC

No pročítal sem něco málo o nabíječích a zdrojích, pochopil jsem že nabíječ potřebuje stabilizované napětí 12V resp 13,8. Nešel by tedy použít PC zdroj, který má stabilizovaný výstup 12V??? Třeba se pletu ale myslím si že by to mohlo jít výkon má ten zdroj dostatečný. Předem moc díky
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

precitaj si dake forko o RC :) ja som to niekde videl, aj navod ako to spravit a tak, ale pokial si pamatam, ludia to robia z PC zdroja, ten ide do starej mechaniky na znizenie prudu a az potom do nabijacky :-D osobne mam turnigy nabijacku napojeny na notebook adapter len prirobene konektory :)
Uživatelský avatar
buggycz
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 24.10.2009 0:00
Bydliště: Jilemnicko
Kontaktovat uživatele: WWW

Covece co takhle pouzit www.google.cz napis uprava PC zdroje a hned prvni odkaz je krasny navod.
http://www.rc.xf.cz/uprava_pc_zdroje.htmlDelal jsem jich nekolik a funguji dobre. Jeste na tri tady mam vsechen material......
MEX-II Land Rover Defender 110, MEX Defender 90 Equipe, SCX 10 Defender 90, AX 10 Scorpion, Jeep Wrangler - ve vystavbe
DX3R, DX3S, DX2.0
http://buggycz.rajce.idnes.cz/
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

A promiňte asi sem to špatně napsal, já zdroje z PC používám zcela běžně k napájení různých obvodu atd., ale šlo mi o to jak moc sou náročné na zdroj ty nabíječe. Stačilo mi, ano běžně se to užívá nic s tím nezkazíš :wink:
Uživatelský avatar
sosky
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 14.03.2010 0:00
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele: WWW

Musis si pozret aky odber to bude mat to co chces napajt ak ti to nebude stacit tak sa to nezapne alebo ti to bude nabiehat a vypinat opakovane alebo sa ti to zapne a ked to zatazis tak sa to vypne vtedy to nestaci.
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

pouzivam zdroj s PC uz leta a v pohode koupil jsem ho tehda na modelbazaru za smesnej peniz a slouzi uz asi 4 roky bez problemu
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Pravdepodobne si mal na mysli externy zdroj k notebooku? A no ide to pouzit, ale iba v pripade napr... u Turnigy alebo Imaxu je mozne pouzit zdroje v rozmedzi 12-16V ale problem je zvacsia nizsi vykon v rozmedzi 3,5-4 Amp. V mojom pripade som mal zdroj s vystupom 18V ktory uz moja nabijacka nebrala, ale u slabsich notasov by to nemal byt problem. Kamos si zohnal za 20,-eur ale z mensim vykonom do 4amp co mu v podstate ani nevadi lebo neplanuje tam trepat viac prudu!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

Ok všem moc díky mrknu jaký to bude mít odběr a podle toho se rozhodnu mám jich tady víc jak zdroje z PC tak trafa k notebookům.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“