Uživatelský avatar
PetrZ
Nově příchozí
Příspěvky: 99
Registrován: 07.06.2010 0:00

Dotaz na kompatibilitu RC+přijímače Graubner

Dobrý den, mám dotaz viz předmět.
Mám k dispozici Graubner RC souprava XR-3 Race AM (Mark II) u které byl přijímač B6 SSM. Chtěl bych na ní připojit druhý model a nevím zda se dá nahradit tento přijímač jiným, respektive jakým přijímačem bych měl vybavit druhý model, stačí mi v pohodě 2 kanály (jedná se o bugy) Děkuji za rady Petr
Uživatelský avatar
JM
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2009 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Musí ti souhlasit modulace a frekvence. Modulaci to tvoje má AM (ještě je FM) a frekvence bude asi 40 MHz (ještě bývá třeba 27 MHz). Pak už jenom krystal na stejném kanálu do přijímače jako máš ve vysílači...

Třeba Hitec HP-2RNB AM 40MHz by měl být to co hledáš :wink:
Jirka Masník
Losi Mini Rock Crawler (více..)
http://masnik.dyndns.org
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

a krystaly ??

leb rovnako, mam futabu 40 MHz AM, ale prijimac stoji, tak 40-50€...preto som rozmyslal ci mozem kupit daky hitec, nejake krystaly a tak, lenze na rcauto mi povedali ze to tak nejde, ze iba prijima aj krystaly rovnakej znacky, tak teda nevim
Uživatelský avatar
sosky
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 14.03.2010 0:00
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele: WWW

Len primace hitec musis mat primac aj kristal hitec ostatne by mali fungovat konbinovane ja mam vysielacku graupner MX 16 35Mhz a primac v aute mam turborix kristal kupeny u nas a funguje.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

S vlastní zkušenosti můžu říct, u krystalových rádií je to hodně o metodě pokus/omyl. Bohužel je to tak. Dokonce jsem zažil, že přišel kluk na závody Mini-Z a měl v 27MHz rádiu krystaly 40MHz (pochopitelně v autě taky) a fungovalo to. Akorát nikdo nevěděl, kde přesně vysílá, takže jsme mu někdo nakonec museli půjčit normální 27.
Uživatelský avatar
PetrZ
Nově příchozí
Příspěvky: 99
Registrován: 07.06.2010 0:00

JM píše:Musí ti souhlasit modulace a frekvence. Modulaci to tvoje má AM (ještě je FM) a frekvence bude asi 40 MHz (ještě bývá třeba 27 MHz). Pak už jenom krystal na stejném kanálu do přijímače jako máš ve vysílači...

Třeba Hitec HP-2RNB AM 40MHz by měl být to co hledáš :wink:


Děkuji za příjemnou zprávu. Takže u mně to je jasný pokud bude fungovat ten přijímač tak mně stačí pouze vytáhnout krystal z jednoho přijímače a dám ho do druhého a drandím.. DÍKY MOC
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

takze vravis, ze proste prijimas a krystali rovnakej modulacie a samozrejme frekvencie aj ked rozlicka znacka (vysielac---prijimac) to funguje ?
Uživatelský avatar
JM
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2009 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Pokud ta frekvence není 2,4 GHz, tak se dá říct že jo :wink: Pro frekvence 35, 40, 27 MHz, modulaci FM, AM a kódování PPM platí, že na značce nesejde. Mám doma dva vysílače Graupner, dvě Futaby, přijímače Graupner, Futaba, Hitec, Schulze, Jeti a všechno funguje se vším, žádný problém. Jó to byly časy :) Teď s 2.4GHz to už takhle pěkně nefunguje...
Jirka Masník
Losi Mini Rock Crawler (více..)
http://masnik.dyndns.org
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Ja si nejsem uplne jistej, uz je to fakt dlouho, ale kdyz sem chtel do prijimace (jeti) krystal, tak sem u modelmana musel vedet toto:

frekvence (kanal)
jednoduchy ci dvojity smesovani
a vyrobce radia - prej to kazdej ladi trochu jinak, takze se prej prodavaj krystaly ladeny presne na spicku nad ni a pod ni pro stejnej kanal.
Stejne mi to vzdycky nakonec dal se slovy - vyzkousej to.
Obrázek
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

tak vyskusam :D ...bo moja futabka ma pamat na 10 modelov a uz teraz mam 3 auta a z toho 2 pojazdne a furt to menit ma uz nebavi :) ae ako vravim, prednedavnom som sa pytal na rcaute a tam mi napisali ze to nie je mozne, tak som tu myslienku zavhrol, ale tak , vyskusam
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

MikeP píše:frekvence (kanal)
jednoduchy ci dvojity smesovani
a vyrobce radia - prej to kazdej ladi trochu jinak, takze se prej prodavaj krystaly ladeny presne na spicku nad ni a pod ni pro stejnej kanal.
Stejne mi to vzdycky nakonec dal se slovy - vyzkousej to.


Směšování se přiznám, že mi nikdy nebylo nějak úplně stopro jasný. A ta věta nakonec je bohužel strašná pravda...

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“