Uživatelský avatar
Kawalski
Uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Hrdějovice

přímač a vysílačka

mám dotaz začátečníka
pořídil jsem si první expediční podvozek a mám ho s přímačem Hitec HFS-03MM je tříkanálový a byl tam krystal 40 kHz a já mám vysílačku od conrada která měla v sobě krystal s 27 kHz. A můj dotaz je zda to můžu zkombynovat samozřejmě bych dal všude stejný krastal.
Uživatelský avatar
JM
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2009 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Bohužel ne - musí to být na stejné frekvenci (27 MHz, 40 MHz) a ještě k tomu se stejnou modulací (AM, FM) a abych ti uplně zamotal hlavu, tak i se stejným kódováním (PPM, PCM,...).
Jirka Masník
Losi Mini Rock Crawler (více..)
http://masnik.dyndns.org
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Jeste si zapomnel jednoduchy a dvojity smesovani.

A pak jednu vec ,ktery sem nikdy moc nerozumel. Ze nektery krystaly na stejnym kanalu jsou podle vyrobce ladeny pod na nebo nad spicku (presnou frekvenci kanalu) a taky je rozdil mezi krystalem do vysilace a prijimace.

Ja pamatuju, kdyz sem sel kupovat krystaly tak sem musel vedet frekvenci (35,40), cislo kanalu, vyrobce vysilace, vyrobce prijimace, typ smesovani prijimace, podle toho se vybral krystal.
:roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
FLP12
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 02.12.2008 0:00
Bydliště: Klatovy

Když máš dvojitý směšování u vysílače, a přijímač má jednoduchý, tak stačí dát do obou jednoduchý směšování a funguje to...
Projekt Suzuki Samurai
Uživatelský avatar
Kawalski
Uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Hrdějovice

no to jste mě potěšily tak to si tam zatim dam přímač co byl u vysílačky a uvidím zda to pujde. a ktomu výše zmiňovanému přímači teda jakou vysílačku aby mi to fungovalo a přikláním se k lacinějším variantám nemám moc peněz, ale kdo dnes jo :D
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

U těch krystalech je rozdílný kmitočet podle výrobce z důvodu různě použitých kapacit v oscilátorových obvodech vysílače.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“