Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem objednal programator, vysilajdu + 9ch prijimac a doufam ze to do patku dorazi - sem o vikendu sam doma a uz dlouho jsem nekutil :lol:
Jen jeste nekde musim koupit pajeci pero .... mam klasickou trafo pistoli a tou bych to nejspíš utavil :lol:
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Nejvyšší čas zpoplatnit přístup na můj návod na přeprogramování GT3B :mrgreen:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

No já Ti nevim, návod je to fajn, ale sám si někde psal že se skláníš před PSXem nebo jak je ten nick ... už sem přemejšlel, že on by si zasloužil nějakej bakšiš ... teda pokud budu s FW spokojenej ;-)
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

U Spektra tomu říkají "model match". Vysvětluje se to různě, ale myslím, že přijímač jde spárovat pouze s jedinou pozicí paměti, takže nepůjde s jinou pamětí, ani jiným vysílačem, ale obráceně - několik RX k jedné TX, nebo pozici paměti, jde normálně.
Možnost současného provozu více RX s jednou TX s tím asi přímo nesouvisí. Určitě jsme doma blbli s dvouma Blejdama najednou na jednom vysílači, ale to je system DSM. Např. Jeti už s žádným dalším přijímačem nekomunikuje, pokud není v módu "clone".
Pokud je AFHDS opravdu to, co ta zkratka znamená tak mi z principu přijde přinejmenším podivný, že se vysílač s více než jedním přijímačem současně baví, ale v Asii asi je možný všechno.
Moje TX HK-310 FHSS si taky v klidu povídá se dvěma RX HK-3000 současně. :EVIL:
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

JJ, šlo mi o obdobu "model match" od spektra. To samý má ta nejdražší volantovka futaba (tusim PK14). V zasade mi slo o to, ze mam Honcho, k nemu trailer a mini losi. Slo mi o to, abych dojel nekam honchem, sklopil najezd traileru, prepnul na Losi a sjel z privesu bez vypinani Honcha ... ale to jak uz vim nefunguje, resp. jen u tech nejdrazsich vysilacek.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Tak po velice ochtné domlluvě se salvatorem jsme se dohodli že mi jednu taky přeprogramue a pošle, takže tímto mu děkuju a těším se až zase budu moci projet auto.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

eos píše:Pokud je AFHDS opravdu to, co ta zkratka znamená tak mi z principu přijde přinejmenším podivný...

Na tom není vcelku nic podivného. AFHDS (automatic frequency hopping digital system) je druh přenosu signálu s frekvenčním přeskokem, se způsobem párování to nemá co dělat. Jinak vysílač i přijímač Flysky používá stejný šváb, ke kterému je dostupná dokumentace. Dokážu si představit, že by párování na paměť šlo udělat. Ale bylo by kolem toho dost práce a nevím, jestli by to stálo za to.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Honzo, proč by to nešlo? Když na některý ze svých mnoha volných kanálů dáš spínač odděleného napájení serv, tak ten kanál můžeš mít v každém profilu natrimovanej na požadovanou hodnotu a nemusíš k němu mít ani přiřazenej žádnej ovládací čudlík. Pak po přepnutí profilu jeden usne a druhej vstane.
No, u reglů bys asi musel odpínat signál..
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Michale, já myslím, že to s tím má co dělat, protože ten systém online monitoruje stav přenosu, čili je to duplex. Pochybuju, že je to a priori stavěný tak, aby to tuhle funkci simultánně řešilo s dvěma přijímači najednou. Pokročilé systémy to nedělaj. Asi to nebude totéž, jako v případě primárního a sekundárního přijímače, tam telemetrii řeší jeden z nich.
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

eos: tak tomu moc nerozumim, ale napadlo mne jiný řešení :lol: Pokud se v tom novym firmwaru nechá přiřadit cokoliv kamkoliv, tak si dovedu představit, že na přijímači Honcha obsadim 5 kanálů a na stejnym 8ch přijímači v losině obsadim zbylý 3ch, který si v profilu vysílačky nastavim na plyn a řízení předku a zadku :lol:
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Jasně, že ty spínače jsou jen hypotetický řešení, a prakticky úplná blbost.
Když už bys na to nechtěl sahat rukou a nepoužít žádnej hardwér navíc, tak, abys mohl oba řídit plynem a volantem, bych to viděl na profil Honcho: 1.k-mix do 5.(servo), 2.k-mix do6.(regl), 3.k-světla, 4.k-vlek. Profil Losi: 1.k-mix do 7.(servo), 2.k-mix do 8.(regl), 9.k-něco.
Uživatelský avatar
Franta
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.12.2009 0:00

To by asi šlo ale musel bys mít dva volanty a dva kohoutky na plyn
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Nemusel. Společnej 1. a 2. kanál zůstane na obou přijímačích neosazený a v každém profilu jsou namixovány i osazeny jinam. Přepneš profil a jede to na jiných dvou výstupech. Ostatní můžeš ovládat různejma oládacíma prvkama.
U Jeti Duplexu, kterej má prakticky libovolně programovatelný mixy, výchylky, křivky, vzájemný přiřazení kanálů a portů i přímo v přijímači, by to bylo trochu elegantnější. Třeba by to nemusely být devítikanály.
Uživatelský avatar
Franta
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.12.2009 0:00

Společnej 1. a 2. kanál zůstane na obou přijímačích neosazený

Takto samozřejmě ano
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Protože vím, že na titulní stranu fóra se moc neleze 8), zduplikuju tady odkaz na Salveho článek o šestikanálovém firmware v GT3B >>> http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=44
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“