Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Díky moc všem za rady. Eosův nápad mi připadá hodně zajímavej, tak ho zkusim zrealizovat.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Yamaha
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 09.01.2012 0:00
Bydliště: Humenné,Slovensko

Ja ho mám na elektriku zo serva,funguje bezvadne,když tak kdo by chcel múžu dát i fotky/video co a jak zapojit :tleskam:
Naposledy upravil(a) Yamaha dne 19.03.2012 21:05, celkem upraveno 1 x.
Súčastnosť :
Stavba nového CC-01 na hobby :)

Minulosť :
CEN GSR 5.0
CC-01 Pajero Metaltop [MG995,SPEED 600 ECO,TLU01,TEU101BK]
CC-01 Pajero Black Edition [SPEKTRUM S100,NOVAK 55T,DSYS 54]
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Já měl naviják na DX3e zapojenej přesně podle návodu na pohonnou baterku,mezi reglem a baterkou jsem udělal odbočku pro naviják,zapojil do přijímače a jelo to v pohodě,a to že ti to samo navíjí a odvíjí je jednoduchý,po zapojení navijáku k baterce a přijímači,musíš rádio znovu spárovat,a samoodvíjení už nebude :-)
spárování se dělá jednoduše,zapojíš bindovací konektor do přijímače do díry BND,musí bejt všechno vypnutý
pak zapneš auto a na rádiu podržíš tlačítko BND a zapneš ráido,rádio ti po chvilce zabliká a mělo by to fungovat :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Naviják

nebudu zakládat nový vlákno. Napíše mi někdo, na jaké napětí je tento naviják?
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... vijak-1-10
mám ho bez reglu, tak bych ho nerad odpálil. Ustojí 2Slipol?
Moc dík
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Naviják

Ten jeho réglik se normálně připojuje na šestičlánek, nebo 2S Lipol, takže motorek i bez něj to přežije.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Naviják

moc děkuju ;-)

salvatore píše:Ten jeho réglik se normálně připojuje na šestičlánek, nebo 2S Lipol, takže motorek i bez něj to přežije.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Naviják

nemáte někdo montážní rozměry navijáku od Žíly?
Díky Jirka
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naviják

widra1 píše:nemáte někdo montážní rozměry navijáku od Žíly?
Díky Jirka



Nevím jestli to je stejný. Já má tenhle http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... vijak-1-10

Jestli jsem to změřil správně tak díry jsou 43 x 9 mm
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
scorpioxjr1300
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 04.04.2014 8:05

Re: Naviják

Zdar, mám normál digitální tříkanál, připojil jsem ten naviják k přijímači na třetí kanál, k napájení připojil normál tužkový čtyřčlánek. Funguje to spolehlivě přepínačem na třetí kanál. Tzn odvíjet /navíjet. PAJERO CC01
Edd
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 26.01.2016 9:53

Re: Naviják

Zdravím,
Jsem začátečník, a moc těmto věcem nerozumím,tak se tady ptám :) .Chtěl bych koupit RC4WD naviják, ale problém je, že napájení navijáku je 6-11V a regulátor má BEC jenom na 5V.Takže bude to fungovat ?Nebo bude třeba mít naviják jenom menší sílu ?Další otázka zní jestli naviják může do vody rovnou, nebo se musí nějak utěsnit- viděl jsem spoustu lidí co brodili normálně s ponořeným navijákem.Předem díky za všechny odpovědi.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naviják

Jaký naviják? Pokud má svojí regulaci, tak ta se většinou napájí přímo z baterie
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Naviják

Doporučuji koupit externí BEC. Ten ti dodá do přijímače 6V Dobře si rozmysli, jestli radši neudělat naviják ze serva a co se vody týče. Je to elektronika. Takže vodou trpí. Neříkám, že ti pojde po prvním průjezdu vodou, ale prostě mu to škodí.
Edd
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 26.01.2016 9:53

Re: Naviják

Externí BEC by šel.O servonavijáku jsem už přemýšlel,alr musím si to ještě rozmyslet.A když je to klasický naviják třeba ten 3racing tak se to s vodotěsností řeší jak?Přece to misí jít nějak utěsnit, lidi s tím normálně jezdí ve vodě.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Naviják

To se nijak zasadne netesni :FINE: proste jezdis ve vode. Zatesnit potrebuje akorat servo (at rizeni ci navijak), prijimac a regulator (a treba ten bec...). Nejlepe do vodotesne krabicky. Nebo koupit vodotesny (!bacha - odolny proti vlhku neni vodotesny). Nebo rozebrat a vykoupat v plastidipu. To je ale jiny tema.

Navijak ze serva bude rozhodne silnejsi, ono se to hodi. Ale jestli se ti libi jak to vypada tak proc ne, ale ma to svy limity...

Jestli ti staci mit v narazniku nejakej pruvlak a silnej funkcni navijak tak si ho udelej ze serva. Muzes mit i extrem a koupit velke servo na nejaky rahna nebo plachty ci co to maj lodickari a muze to mit treba 50 kg. To je pak jine kafe.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Naviják

Navijáky normálně topíme, i ty vyrobené ze serv. Elektronika je zvlášť a tu je potřeba udělat vodotěsnou. Jak píše Míra třeba dát do krabičky, no a nebo vykoupat v plastidipu.
U navijáků co vyrábíme my(Katoni), se snažím utěsnit i motor v navijáku(silikonem). Vodotěsnost elektroniky si už musí každý udělat sám.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“