Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Zapojení UBEC

Nechci se rejpat ve svědomí a myšlenkovejch pochodech výrobců, ale pravděpodobně se a priori nepředpokládá nějaký další galvanicky spojený zdroj napětí v zátěži BECu. Výstupní polovodič má s baterkou podobný tak možná napětí, ale jinak skoro nic. "Podobné" baterky se možná navzájem vyrovnají, ale pro koncový tranzistor může rozdíl v napětí znamenat přepólování. Takže, podle toho, jestli externím BECem řeším rušení, nebo výkon, bych třeba rozhodil spotřebiče, ale paralelně nespojoval. Už jen kvůli vypínači na reglu. Vím prd co udělá vyplej regl s cizím napětím na zadku. A s nějakým hypotetickým zálohováním se taky nedá počítat, neb když jeden shoří, potenciálně vyšlusuje druhej.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zapojení UBEC

Několik méně obvyklých UBECů s výstupem 7,2, 9 a 12V a pár UBECů s RC spínačem (to považuji za šikovné) >>> Obvody UBEC z Hobbykingu - High Voltage nebo s RC spínačem
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Zapojení UBEC

potřeboval bych radu chlapi!
zase mám problém co určitě nikdo nikdy neřešil!
nejlíp od Minotaura,nebo Eose(nebo i někdo jinej elektronicky zdatnej :OK: )

zapojil jsem UBEC FOXY 6A
http://www.mz-racing.net/p7451-1rc21515-ubec-6a/
protože potřebuju napájet 3 serva-řízení,řazení,naviják
všechno funguje do tý doby než na regulátoru aktivuju brzdu v neutrálu(jakákoliv hodnota 10-100%)
jak regulátor potvrdí zablikánim aktivovanou brzdu kola se rozjedou naplno,ale nejedou hladce jako kdybych měl plnej plyn
-ale jako bych do toho pustil střídavej proud!!
na tom Foxy UBECu je napsáno BRUSHLESS,je to teda tim že to mám špatně a ten UBEC je střídavej a s tou brzdou se to potom nějak pere??
našel jsem na hobbykingu,že nějaký UBEC maj DC-DC a nějaký DC-AC( ze stejnosměrnýho na střídavý proud?)
regl mám GM V80R,přijímač Spektrum SR410,souprava DX4S
zkoušel jsem to i se soupravou DX3E a jak tam ten UBEC zapojim a aktivuju brzdu tak je to to samý
když vytáhnu UBEC a zapojim normálně ten z reglu tak to funguje
jsem z toho JELEN!
a to sem se těšil jak to zapojim a půjdu si zajezdit :evil:
Uživatelský avatar
Wedrak
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 09.04.2014 13:54
Bydliště: Kladno

Re: Zapojení UBEC

Musí padnout dotaz: jak jsi to zapojil? Co z UBECu kam a jak? Protože mě nějak nejde do hlavy jak by mohl externí BEC ovlivňovat chování otáček motoru, ať už s brzdou nebo bez.
Axial SCX10 - tovární výbava (prozatím)

http://wedrak.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zapojení UBEC

Všechny běžné modelářské komponenty jsou napájeny stejnosměrným napětím (DC). Ten nápis brushless na UBECu má stejný význam jako nálepka "Jezdím na Kastról" na zadním okně auta 8) ... je to kchůl a sexy :wink:
Nevím, jak to máš zapojený, ale já bych to zapojil takto:
(+)/(-) napájení UBECu přímo na (+)/(-) baterky, na (+) výstup UBECu červené kablíky serv, na (-) výstup UBECu černé kablíky serv a propojit s (-) přijímače. Signálové kablíky serv (bílé nebo žluté) do příslušných signál. špiček kanálů přijímače. Přijímač napájet z BECu reglu. Tím máš napájení přijímače kromě společného (-) pólu odděleno od napájení serv.
Ty to máš zapojený jak? Měl bys to mít aspoň podle odkazovaného návodu, třetí obrázek, přičemž z kablíku, co vede z reglu do přijímače, musíš vytáhnout červený (+) kablík z konektoru a tím vyřadit BEC reglu!
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Zapojení UBEC

mám to zapojený
+/- UBEC na +/- z baterky do +/- v přijímači do BIND/BATT,z regulátoru mám vypojenej +
zjistil jsem ale že mi vyskočil - z konektoru reglu,tak už to nejede cukaně.. naplno-dopředu jede normálně,když couvám taky plynule, ale když couvám a pustim plyn tak by auto mělo zastavit ale cukne dopředu a dost-spíš poskočí
takže teď co,zkoušim dávat kabely jinak jestli se to neruší,ale pořád je to stejný,přijímač mám 5cm od reglu a UBEC vedle reglu
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: Zapojení UBEC

Jaký máš motor a jak ho máš odrušen?Zkontroluj neporušenost drátů přímače a zkus napružit piny v konektoru regulátoru.
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Zapojení UBEC

motor mám Novak 45T, odrušenej klasicky 3ma kondíkama mezi +/-

zkusil jsem to zapojit na radu Minotaura,přijímač napájenej z BECu regulátoru, na +/- UBEC zapojit +/- serv,z mínusů serv spojenejch s minusem UBEC vytaženej minusovej drát do - přijímače
a chová se to pořád stejně- jak couvám,a pouštim plyn auto poskočí dopředu, zkoušel jsem dát přijímač jinam,UBEC jinam jestli se to neruší a je to pořád stejný
když to zapojim normálně s regulátorem bez toho UBECu tak to je bez problému
se na celej UBEC asi ...... a bude to muset zmáknout regl no,jinak nevim
zkusim to ještě s jinym motorem,ale myslim že to bude stejný, nebo zkusit nějakej transil co se dává k Dsysu na motor?
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zapojení UBEC

Je zvláštní, že to blbne jen v jedné konkrétní situaci. Teď mne fakt nic nenapadá. :?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Zapojení UBEC

mě taky už ne, vyzkoušel jsem i jinej motor a je to pořád stejný
jen jsem vypozoroval že s DX3E soupravou je to cuknutí o trochu jemnější než s DX4S- auto tolik neskočí,ale cukne to stejně
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Zapojení UBEC

Hele, já nejsem zdatnej, jenom tak kybicuju.. :wink:
Ale je to fakt divný. Skoro bych viděl počátek problému spíš v graupneráči. Je to sice starej držák, ale ne moc dělanej na moderní techniku. Navíc v těchhle celozalitejch reglech už není moc místa na nějaký solidní filtrační kondíky.
Aktivní brzda normálně zkratuje výstupy k motoru, ale ne jen tak "ve vzduchu" k ničemu. Dá se sice předpokládat, že je to "slušně" připojuje k mínusu, ale kdo ví, co skopčák vymyslel, on je na různý nedokumentovaný kurvítka přeborník. Pokud je celá externí elektronika napájená z reglu, je všechno pěkně na jednom potenciálu a nic se neděje. Ale když přepojíš na vyšší napětí z Ext.BECu, sejdou se ti minimálně na servosignálu různý neošetřený potenciály. Proto se to taky mohlo s vytaženým mínusem chovat jinak.
Možná bych v zoufalství zkusil nějakej větší elektrolyt na různá místa napájení, - před ext.BEC, nebo za něj. Je to jen takový pokus pro čistý svědomí, ale mohlo by to eliminovat některý rušení. Spíš bych se skoro vsadil, že by to vyřešil optočlen na servosignál reglu. Pokud se ti zrovna náhodou něco neválí v šuplíku, asi se vyplatí rovnou hotovej MDOP1. Za tu stovku to přinejhorším bude vděčná hračka na testování nevysvětlitelnejch záhad. 8)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Zapojení UBEC

P.S. - jen pro pořádek:
Při brždění z jizdy dopředu to nedělá? Hejbat s trimem neutrálu jsi zkoušel? Cukaj se při tom i serva?
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Zapojení UBEC

eos:díky za opověď!
při brždění z jízdy dopředu to nedělá-ale asi proto že mám brzdu v neutrálu nastavenou na 30%-to je že v kopci auto zastaví a nezcouvává,ale když jedeš popředu z kopce tak jen přibržďuje ale nezastaví úplně
(zkusim zítra se 100%brzdou v N co to bude dělat)
z trimem jsem hejbal na obě strany a je to pořád stejný, a serva se necukaj
tim elektrolytem myslíš nějakej kondík?
v šuplíku se mi nic neválí a ten MDOP1 bych asi zkusil-u mě to bude na ty záhady jak dělaný-se vždycky těšim jak něco zapojim podle návodu a bude to fungovat a nějak se to nedaří :-)
mám to teď zapojený bez UBECu a reglu ty 3 serva vůbec nevadí zdá se, ale když už ten UBEC mám rád bych ho využil-projistotu
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Zapojení UBEC

Jo, elektrolytickej kondenzátor, aspoň pár set, klidně i tisíc microF, 10-15V, mezi plus a mínus, + na +, - na -. On to sice jak regl, tak i BEC v sobě má, ale to jsou takový případy, kdy se třeba sejde víc věcí, co jsou samy o sobě těsně v limitu, aby se projevil problém, a pak někdy pomůže i detail.
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Zapojení UBEC

koukal jsem na stránky Dsys na ten MDOP1
když zapojim ten UBEC do BATT přijímače, a mezi regl ten MDOP1 tak potom nemusim vytahovat + abych vyřadil BEC reglu?
pochopil jsem to tak že ten + ten opzoizolátor oddělí?je to tak?

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“