Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Zrovna dneska jsme na poježdění debatili o tomhle problému.
Já mám protaženej mikrospínač pod blatník a ovládám to ručně.Jde to i přes extra vypínač na zahrádce.Ale jde to i přes mikro servo,který ťukne do mikrospínače.Jeden ťuk odvíjí,druhej stop,třetí navíjí,atd...

Naviják nepoužívám tak často,abych kvůli tomu kupoval páčkovku.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

cores píše:Naviják nepoužívám tak často,abych kvůli tomu kupoval páčkovku.


Myslím, že tohle je ta nejchytřejší věta tohoto vlákna. Podle mě je na tom takhle většina modelářů co se týče toho používání.
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Mám Agressora a 3kanál jako na řazení. Servo mačká spínač. Stačilo jen vypilovat na páčce serva patřičné náběhy a namazat. Chce to ale ješte vypínač, protože když se náhodou vypne vysilač dřív než přijímač, tak naviják spustí samovolně.
Uživatelský avatar
Tamiyadriver
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Nový Rychnov

Ehm má ta vysílajda od Žíly na 3. kanálu střed? +/0/- nebo jen +/-
Kudy jsem jel, těžko bys šel... (s mým CC-01)

Jiří P. http://tamiyadriver.rajce.idnes.cz/

TA-02 Porshe Cayenne TRANSSYBERIA 2007, CC-01 Pajero Metal top , Ford Bronco 1973 CC-01
Uživatelský avatar
Dejvid6
Uživatel
Příspěvky: 377
Registrován: 23.01.2009 0:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele: WWW

má jen 2 polohy,já naviják ze serva řešil tak,že jsem používal revers 3.kanálu,takže zapnout 3 kanál,odvijím,vypnout,přehodit revers,zapnout navíjím,akorát to dost cukalo jelikož to bylo bez reglu,ted to mam na 3 polohovej vypínač a je to bez cuků
David Ptáčník
Jeep Cherokee - SCX10
Rajče
www.rcep.alptech.cz
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

No - přemýšlel jsem nad tím dva dny (byl jsem na školení ...) :mrgreen:

Dám někam dozadu na auto 3,5mm stereo-jack do kterého budu připojovat třípolohovou kolíbku "TAM" - "STOP" - "ZPĚT".

Koukal jsem totiž, že velký navijáky WARN mají takovou kabelovou "dálku" běžně.

A 3. kanálem budu blikat rampou na holky u cesty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

Dusoft: Výborně, už jsem myslel že už to nikoho nenapadne udělat takovouhle přípojku pro kabelový ovládání. Je to náhodou príma jednoduchý a maká to naprosto bezchybně.
Já mam v autě 3,5mm jack a nosím sebou 4článek s 3polohovým přepínačem v takový krabičce, vždycky přiběhnu k autu, píchnu do něj kablík a už si vesele navijákuju.
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Přesně to chci udělat také :wink:

Všechny navijáky 1:1 mají kabel s ovládáním - můžu to pak totiž ovládat jak zevnitř auta, nebo zvenku a stoupnu si kam potřebuju. Ovládací kabel bývá dost dlouhý a tak umožňuje docela slušný pohyb a pobíhání okolo, když člověk lamentuje jak mohl tak debilně zapadnout :twisted:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Jelikož mi taky přišly navijáky od 3Racingu a lehce jsem nad tím přemýšlel, šlo by to teoreticky u vysílaček s třetím kanálem s pouhým spínačem udělat tak, že by se koupil nějaký spínací modul (něco by se našlo u BELu nebo Š-hobby), jehož výstup (musel by být bezpotenciálový) by se připojil paralelně k tlačítku reglu navijáka.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Myslím, že to s tím kabelem je velmi dobrý nápad, a je to vlastně velmi scale :tleskam:
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

A ještě mě napadlo že by vlastně šel taky ovládat pomocí 3. kanálu bez potřeby tří poloh. Normálně by na 3. kanále bylo servo, to mělo nějakou páku a ta by byla umístěna mezi nějakými mikrospínači. Celý by se to ovládalo jedině velikostí výchylek na tom servu. Ovšem nemůžete použít různé rychlosti navíjení/odvíjení. Já to mám tím kablíkem a naviják mám ze stršího 12kg serva, napájím to 4článkem ale nezdá se mi že by to nějak zvlášť cukalo.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

to na tom navijáku se da regulovat taky rychlosť navijeni? kdyš to hodim na ten 3polohovej spínač kterej bude mit na tvrdo -1/0/+1 tak se nic nestane?

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

to netuším, ják jsem psal, mám to ze starého seva a je to naprosto bez problému, tah to má na rozdávání, takže já jsem maximálně spokojen
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

http://gme.sk/sk/index.php?product=631-151

tohle sem našel, myslíte že kdyš to dam na kabel s jack konektorem, tak to bude schopné pohanet naviják?

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

jo bude, ale musíš v kablíkách udělat překřížení polarity aby ti fungoval opačně

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“