Uživatelský avatar
andryxDD
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 01.09.2012 7:52
Bydliště: Zlín-Kudlov

Regulátor, problém

Ahoj, kamárád má takový problém, tak se zeptám čím to mohlo být, ráno mu došlo nové auto(Himoto Nascada, nová voděodolná verze), samozřejmě tam měl tamiya konektory, které musely prič, nahradil je t-dean, ale co se nestalo, na konektoru u regulátoru, obrátil vývody, že dal červený místo černého a naopak, no prostě když zapojil baterku s regulátorem, tak červený drát šel na černý a zas černý na červený, no a jak tam připojil baterii nebo vlastně ani nepřipojil, jen ji jak kdyby přiložil, že se dotkly kontakty, trošku to zajiskřilo, ale né nic hrozného, samozřejmě to dal hned prič, no a od té doby mu nejde zapnout regulátor. Nevíte jestli to bylo tím, ale říkam bylo to opravdu jen tak na 1s ani ne... Díky za odpovědi...
Traxxas Summit 1:10 2,4Ghz, Titan 775.
Traxxas E-maxx 1:10 2,4Ghz, Mamba Monster.
Tatra 815 4x4 - pokus o expedice , stavba...
Humvee 1:12, TA-02, expedice
http://andryxd.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

Re: Regulátor, problém

Tak to bohužel odpálil regl stačí jenom okamžik a regulator se šlusne a je poněm :!: :!:
Expedicní auta:
Tatra 815-4 Vojenská na tatra nápravách od Oty..
Defender 100 na Deekey sashi..
Defender 6X6 Foley 150 Právě ve vývoji- cca 3 tydny do konce.
Defender 110 Double cab crew ve vývoji-mesic a pul do konce

Něco pro zábavu:
Buggy Reely
Uživatelský avatar
andryxDD
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 01.09.2012 7:52
Bydliště: Zlín-Kudlov

Re: Regulátor, problém

Okej no, takže by nešlo v regulátoru třeba něco vymněnit, aby byl zas funkčí?
Traxxas Summit 1:10 2,4Ghz, Titan 775.
Traxxas E-maxx 1:10 2,4Ghz, Mamba Monster.
Tatra 815 4x4 - pokus o expedice , stavba...
Humvee 1:12, TA-02, expedice
http://andryxd.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Regulátor, problém

Vyměnit by šlo, ale záleží na tom, jak tvrdé byly baterky a kolik A tím regulátorem prošlo - byť jen mžikově, ale to bohatě stačí na to, aby výkonové součástky doslova explodovaly. A přitom záleží na tom, do jaké míry se poškodila základní deska a součástky okolo. Pokud se odpařila i vrstva mědi na desce spojů, tak už nic nepomůže - někdo ze zdejších členů vyrábí moc hezké rakvičky na regulátory a ta by se opravdu hodila. Pokud bude deska "zdravá" a okolní součástky viditelně nepoškozené, tak by stačilo vyměnit všechny výkonové prvky ( všechny proto, protože i ty, které vypadají nepoškozeně, mohou být třeba na 95% zničené a při prvním nebo dalším zapojení by šly opět s ostatními do rakvičky ... ). I tak ale už nejde zaručit, že je vše v pořádku a nebylo tou ranou něco pořádně poškozeno. Je to smutné, ale s velkou pravděpodobností to bude chtít nový regulátor.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Regulátor, problém

Po páně Boříkovo vyčerpávající odpovědi je to bezpředmětné, ale ten regulátor je "prič" řečeno řečí tvého kmene.... budiž mu země leCHká
Uživatelský avatar
andryxDD
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 01.09.2012 7:52
Bydliště: Zlín-Kudlov

Re: Regulátor, problém

Dobře, díky za vaše odpovědi, regulátor de do hrobečku :-I
Traxxas Summit 1:10 2,4Ghz, Titan 775.
Traxxas E-maxx 1:10 2,4Ghz, Mamba Monster.
Tatra 815 4x4 - pokus o expedice , stavba...
Humvee 1:12, TA-02, expedice
http://andryxd.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
omel8
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 30.05.2013 16:44
Bydliště: Zlín-Kudlov

Re: Regulátor, problém

škodá že jsi ty konektory pájel ty :-I :EVIL: :SHIT:
Jeep Wrangler CC-01
Uživatelský avatar
andryxDD
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 01.09.2012 7:52
Bydliště: Zlín-Kudlov

Re: Regulátor, problém

:-D to už je jedno, ale tys to zapojil ;-)
Traxxas Summit 1:10 2,4Ghz, Titan 775.
Traxxas E-maxx 1:10 2,4Ghz, Mamba Monster.
Tatra 815 4x4 - pokus o expedice , stavba...
Humvee 1:12, TA-02, expedice
http://andryxd.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Regulátor, problém

andryxDD píše:Ahoj, kamárád má takový problém, tak se zeptám čím to mohlo být, ráno mu došlo nové auto(Himoto Nascada, nová voděodolná verze), samozřejmě tam měl tamiya konektory, které musely prič, nahradil je t-dean, ale co se nestalo, na konektoru u regulátoru, obrátil vývody, že dal červený místo černého a naopak, no prostě když zapojil baterku s regulátorem, tak červený drát šel na černý a zas černý na červený, no a jak tam připojil baterii nebo vlastně ani nepřipojil, jen ji jak kdyby přiložil, že se dotkly kontakty, trošku to zajiskřilo, ale né nic hrozného, samozřejmě to dal hned prič, no a od té doby mu nejde zapnout regulátor. Nevíte jestli to bylo tím, ale říkam bylo to opravdu jen tak na 1s ani ne... Díky za odpovědi...

Nejseš ty náhodou regionální politik, nebo alepoň PR manažer? 8)

Škoda, že je na T-deanech tak jasně označeno + a - :idea: Jinak by byla pravděpodobnost neúspěchu pouhých 50%. :twisted:
Uživatelský avatar
andryxDD
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 01.09.2012 7:52
Bydliště: Zlín-Kudlov

Re: Regulátor, problém

:-D to už je jedno :D
Traxxas Summit 1:10 2,4Ghz, Titan 775.
Traxxas E-maxx 1:10 2,4Ghz, Mamba Monster.
Tatra 815 4x4 - pokus o expedice , stavba...
Humvee 1:12, TA-02, expedice
http://andryxd.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Regulátor, problém

On by třeba ten regulátor šel opravit, ale vždy to je otázka výhodnosti a nákladů. Ten regulátor v Himotu šacuju okolo 8 stovek. Kdyby se v tom měl někdo rejpat a bez schématu s výhledem, že to nakonec jednoduchá oprava nebude, tak se to fakt nevyplatí.

Eosi, prohazování polarity přes veškerá označení a kontroly je naprosto běžná věc :lol:, i já bych mohl vyprávět... stokrát si můžeš říkat, mám to pod kontrolou, no a nakonec blikanec v hlavě následovaný blikancem v elektronice :mrgreen:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Regulátor, problém

Prošlo mně rukama hodně regulátorů, stejně jako Davidovi a také se nám kouřilo a bouchalo na stole ... prostě se tomu někdy neubráníš a i když se soustředíš, tak se vždy najde okamžik, kdy se zatmí v hlavě, ruce přestanou poslouchat a drátečky se prohodí. Jde jen o to, aby těch blbých pokusů nebylo moc, jinak to fakt leze do peněz. Ale i tak znám od Davida několik případů, kde platí: Je to marný, je to marný, je to marný ....
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Regulátor, problém

Jasně, že čím je člověk zkušenější, tím častěji se to "točí obráceně", to je normální.

"..bílej drát na modrej knoflík, červenej drát na zelenej knoflík.." 8o
lepka
Nově příchozí
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2016 7:32

Re: Regulátor, problém

Ahoj. včera jsem byl jezdit a najednou mi přestalo jet auto dopředu jen couvá a když dám vypínač na off tak místo toho aby se auto vypnulo tak mi začne samo couvat mám obavu jestli jsem ho neutpil regulátor mám v plastidiputak ten by měl bejt snad ok ale ten vypínač jsem chráněnej neměl je možné že by mi odešel regl kůly utopení vypínače?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Regulátor, problém

Nejsou všechny regulátory stejné. Bylo by vhodné, kdyby jsi aspoň napsal typ toho regulátoru.

Zpět na „Pohony a regulátory“