marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

přestavba serva k pohonu modelu

čau všichni mám problém který nevím jak vyřešit chystám se přestavět starou itesáckou bowdenovou liazku na rc.Jako pohon bych použil dvě postarší serva standartních rozměrů.Někde s článků jsem už viděl že se servo jako pohon používá hojně jako pohon ve hračkách bruder.Src autama mám jisté zkušenosti ale jak servo upravit a jestli je nutné použít regulátor nevím .dík všem co se vyjádří.... :tleskam: :-( funkci hledání jsem taky použil ale bez výsledku díky marcus007
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: přestavba serva k pohonu modelu

dej si do "hledám" servo jako naviják. Musíš ho rozdělat, vytáhnout elektroniku včetně potenciometru a v soukolí odstranit mechanický doraz. Pak na motor napojit stejnosměrný regl a hotovo :-)


marcus007 píše:čau všichni mám problém který nevím jak vyřešit chystám se přestavět starou itesáckou bowdenovou liazku na rc.Jako pohon bych použil dvě postarší serva standartních rozměrů.Někde s článků jsem už viděl že se servo jako pohon používá hojně jako pohon ve hračkách bruder.Src autama mám jisté zkušenosti ale jak servo upravit a jestli je nutné použít regulátor nevím .dík všem co se vyjádří.... :tleskam: :-( funkci hledání jsem taky použil ale bez výsledku díky marcus007
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: přestavba serva k pohonu modelu

nemusíš dávat regulátor, ale chce to upravit potenciometr (zalepit, nebo nahradit odporem ) můžeš použít i regulaci pro servo co byla původní. Jen to chce počítat s nižšími otáčkami díky max. 6V....
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: přestavba serva k pohonu modelu

Hlavně to bude zoufale pomalý. Mám to tak v traktoru - a to má kola jako prase velký, proti tý liazce a sotva se plouží.
Uživatelský avatar
robur
Nově příchozí
Příspěvky: 90
Registrován: 28.11.2009 0:00
Bydliště: skoro Svitavy

Re: přestavba serva k pohonu modelu

Ještě je taky otázka co za serva to máš , jestli jsou to nějaký setový 3-4kg tak to bude slabý , chce to servo aspoň kolem 10kg tahu aby to mělo smysl ...........
2,4 GHz / Medvěd G
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: přestavba serva k pohonu modelu

Jsou to nějaký dvanácti kilový. Ale o sílu nejde, tý to má na rozdávaní. Jde o rychlost.
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: přestavba serva k pohonu modelu

ahoj :tleskam: díky všem za reakci....vše zkusmo sestaveno s kolama liaz...síla je v pohodě ale jak píše salvatore rychlost skoro žádná...použiteé servo od losi myslím že pětikylovka s losi strike..Takže budu muset použít jinej pohon...a i s diferákem.Mel bych ještě dotázeček ohledně pásového vozidla pokud se použije pohon každého pásu upraveným servem jak se vlastně potom pásovec ovládá.Chápu to tak že se to uskutčnuje pákovým ovladačem a min. čtyřknálovým příjmačem ale jak dál?jsou serva pak napojena jen s příjmače nebo tam nějak figuruje i regulátor.někde jsem viděl že se vozidlo pohání jen přes standartní rozvodovku s diferenciálem a daná strana se jen přibržduje servem...Dík všem za reakci marcus 007 ;-)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: přestavba serva k pohonu modelu

Hele zkus se kouknout tady. Funguje to... akorát to musíš spočítat podle obvodu kol, jak chceš aby to jelo rychle.

http://www.gme.cz/motory-s-prevodovkou
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: přestavba serva k pohonu modelu

díkec za info jujám nato 8o marcus007
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: přestavba serva k pohonu modelu

salvatore píše:Hele zkus se kouknout tady. Funguje to... akorát to musíš spočítat podle obvodu kol, jak chceš aby to jelo rychle.

http://www.gme.cz/motory-s-prevodovkou

koukal jsem na ty motory s převodovkou a nasel jsem tam jeden co ma 2530g/cm premyslel jsem ze bych z toho udelal navijak ale jestli to není malo když nektere serva mají 10-13kg ?
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Re: přestavba serva k pohonu modelu

skřítek: já tam teda vidím dokonce motory s 5912 g/cm a 5254 g/cm :-) jinak servo bude třeba silnější ale zase jde o to že pokud by se tohle dalo viditelně, tak se to bude líp maskovat za naviják než servo, který je kostka :-) třeba ty kulatý by tak člověk mohl v podstatě nechat :-)

P.S. Teďka jsem kouknul do detailu a při rozběhu ten motor žere ampéru a má tah 43 kg/cm :D
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
Himoto Z-3
Himoto RCF 1 Rock Crusher
http://andersonn.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: přestavba serva k pohonu modelu

tak to ja asi spatne koukal ja videl jen same male :-( ted uz je to jedno uz mam navijak ze serva
deepee
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 17.12.2015 15:27

Re: přestavba serva k pohonu modelu

Zdarec, nedá mi to a předem se omlouvám, že vytahuju starý téma :) ... ale zrovna včera jsem přestavoval servo na pohon navijáku.

Pokud chcete takhle servo použít, nepotřebujete regulátor otáček zvlášt, servo má v sobě výkonový člen pro ovládání motoru a komparátor pro deokodování signálu z příjmače. Pokud z elektroniky vyhodíte (vyletujete) potenciometr a nahradíte to odporovým můstkem stabilní hodnoty, stačí jen na vysílačce pak nastavit středovou hodnotu, kde se nebude servo hýbat a snížit na vysílačce rozsah (na mojí sanwa mt-4 mám rozsah nastavený na +-1% a trim na střed).

Pak už jde ovládat servo normálně vysílačem jako kdyby jste měli motor na regulátoru :wink: pokud by někdo měl zájem... mužu dodat návod :)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: přestavba serva k pohonu modelu

Ahoj, jsi tu nový, tak tě poučim. Pokud bys četl , došel bys i k tématu, co se věnuje přestavbě serva na naviják. A tam je to už daaaaaaaavno řešeno, ja?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Pohony a regulátory“