Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Čo vravíte na túto kombináciu?

Zdravíčko,

keďže mi zhorelo ESC a odišiel jeden z motorov na mojom Redcate RS10XT, musím nahodiť nejakú náhradu. Rozmýšľal som prerobení na 2x motor veľkosti 500, ale tam by bol problém s dĺžkou motora.
Potom so našiel na RCCrawler pár modifikácií s brushless outrunnerom a tak ma napadlo, že to nevyzerá vôbec zle.

Čo vravíte na túto kombináciu:

Paidiss MT28-36 Series 1800KV

+

Hobbywing EZRUN-35A-SL Brushless ESC
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Čo vravíte na túto kombináciu?

Kombinace je to zajímavá, jen to vyzkoušet live...
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Čo vravíte na túto kombináciu?

Len som narazil na menší problém - hriadeľ motora má priemer 4mm :mrgreen:
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Čo vravíte na túto kombináciu?

Mám v axíku podobnej, trochu větší 3630 1400kv, hřídel stočenou na 3,17. Je to s tím rychlý asi jako s original 27z. plechovkou. Těch 1800KV bude na crawlera možná už trochu moc (cca 14000 ot. s dvojčlánkem).
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Čo vravíte na túto kombináciu?

Zatiaľ je to crawler, ale chcem ho prerobiť na expedíciu a vyššia rýchlosť sa sem ta hodí, ale tých 1800kV bude asi fakt dosť :mrgreen:
Pozeral som aj na tie väčšie motorčeky, ale to už by so musel upravovať uchytenie radikálnejším spôsobom. A ako je to s počtom závitov na BL motoroch? Koľko je také optimum?

EDIT: Ako si stočil ten hriadeľ? Na sústruhu alebo je na to nejaká špeciálna metóda?
Naposledy upravil(a) IQLogic dne 28.09.2013 14:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Čo vravíte na túto kombináciu?

Dělal jsem novou na soustruhu. Šlo by to jistě i jinak, ale dělat to přímo na motoru, znamená mít plnej rotor železnejch pilin, co nepůjdou ven.
U stříďáků je to s otáčkama složitější, nezáleží jen na vinutí, ale i na počtu pólů. Řiď se radši počtem otáček na volt.
Řada 28xx má rozteč šroubů, jako běžná čtyřstovka, 35xx jako pětistovka.
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Čo vravíte na túto kombináciu?

Myslím, že zoberiem aj ten 1800KV. Prevodový pomer mám 1:42, takže tie otáčky celkom výrazne padnú :)
Takže už len zohnať nejakého sústružníka alebo pastorky na 4mm hriadeľ s modulom 0,6 :mrgreen:

EDIT: Čo vravíte ešte na tento motor? Veľmi by vadilo keby som namiesto 3S (uvedená ako minimum) použil 2S?

A teraz som si všimol, že dané ESC zvládne min 12T (2S LiPo), resp. 18T (3S LiPo) - takže buď iné motory alebo iné ESC :mrgreen:

Zpět na „Pohony a regulátory“