Alex
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 06.01.2014 18:16

Provoz na 9,6v aku - co na to regulátor?

Jelikož mám doma kvůli airsoftu docela dost 9,6v baterek, zajímalo by mě, jestli regulátoru nějak dlouhodobě nevadí vyšší napětí. K autu mám 7,2v aku a rád bych využíval i ty 9,6v, když mám tu možnost.
Jde mě o to, jestli používáním baterek s vyšším napětím neodrovnám regulátor, popřípadě další věci (i když tam toho dohromady moc neni), prostě jestli mám nakupovat další 7,2v aku, nebo to neřešit a v klidu jezdit i 9,6v...
Za případný rady předem díky :)

edit: jde o Himoto Mamba
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Provoz na 9,6v aku - co na to regulátor?

V Glamisu mám régl,kterej fachá na 2S aj 3S,ale mám obavy,že by s tímhle napětím měl problém.Asi by ho vyhodil jako podvybitou 3S baterku.
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Provoz na 9,6v aku - co na to regulátor?

podivej se do parametru regulatoru, na kolik je voltu (od kolika / do kolika)
bezny regl by s tim uz mohl mit problem
plus taky motor by mohl mit problem, tam pujde stejne napeti jako maji baterky
servo, prijimac se napaji z reglu a tam bych predpokladal (asi) standardnich 5V

edit:
co jsem kouknul na netu, tak standardne se dava do himota (se stejnosmernym motorem) regl hsp sp-03018
ten ma vsude psano 7,2 - 8,4V

a bec 5 - 9,6V (coz se priznam nechapu, jak z 8,4 baterky dostanu z reglu 9,6V a kolik veci to bude podporovat)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Alex
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 06.01.2014 18:16

Re: Provoz na 9,6v aku - co na to regulátor?

No tak čekal jsem opačný reakce, ale aspoň vím.
U airsoftových zbraní se totiž napětí nějak neřeší, někdo používá 8,4v, někdo 11,1v Li-Pol a motory s tím nemají problém, maximálně se to sem tam trochu zahřeje...proto se radši ptám...
Na internetu jsem se dočetl, že můj regulátor umí "jen 7,2v", takže smolík a budu muset složit nějaký šestičlánek navíc.
Děkuji za rady :)

edit: nějak nevím co je "bec"...výstupní napětí?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Provoz na 9,6v aku - co na to regulátor?

Zvažil bych, co tě výjde levněji - koupit 6-ti článek nebo koupit kombo na 3s a jezdit ho v módu nimh. (vím, že jedna baterka bude levnější) Pokud jich (9,6) máš tolik, že bys dlouhodobě neřešil zdroje do auta, tak si myslím, že nákup komba tě výjde líp :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Pohony a regulátory“