Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jaký motor utáhne reglec 72A ? Co na to mám napsat ? Utáhne takový motor, co trvale nepřekročí odběr 72A - hlavně při jeho zablokování. To už je ale tak vysoký trvalý proud, že se týká spíš letadel a hodně rychlých lodí. V autech ten proud velice kolísá a proto zpravidla ani tak moc nejde o těch 72A, ale o ty krátkodobé špičky. Záleží také na tom, kolik ten motor váží, kolik váží celé auto a hlavně jak rychlou akceleraci nastavíš. Dá se použít i reglec 18A na 20 kg auto, pokud ten motor bude dostatečně zpřevodovaný a nebudeš požadovat okamžitý odpich z místa.
V návodech jsou napsané i krátkodobé povolené špičky. To ale většinou nikomu nic neřekne, protože drtivá většina modelářů ani nemá možnost to nějak běžně změřit.
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Borik píše:Jaký motor utáhne reglec 72A ? Co na to mám napsat ? Utáhne takový motor, co trvale nepřekročí odběr 72A - hlavně při jeho zablokování. To už je ale tak vysoký trvalý proud, že se týká spíš letadel a hodně rychlých lodí. V autech ten proud velice kolísá a proto zpravidla ani tak moc nejde o těch 72A, ale o ty krátkodobé špičky. Záleží také na tom, kolik ten motor váží, kolik váží celé auto a hlavně jak rychlou akceleraci nastavíš. Dá se použít i reglec 18A na 20 kg auto, pokud ten motor bude dostatečně zpřevodovaný a nebudeš požadovat okamžitý odpich z místa.
V návodech jsou napsané i krátkodobé povolené špičky. To ale většinou nikomu nic neřekne, protože drtivá většina modelářů ani nemá možnost to nějak běžně změřit.


Noo to je ono..U všech výrobku(elektro) se musí psát různá data..spotřeba, výkon, složení atd..ale v modelařině..když výrobce nic neudá tak tam prostě nic nebude..To je chyba..Neudá, nebude prodávat!! Jednoduché...ale to by to musel někdo kontrolovat!! Pak podle údajů něco vybírej, když tam žádné nejsou..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Je to škoda ... kdyby u každého motoru byly aspoň základní údaje ( proud při maximální účinnosti, jmenovité napětí, blokovací proud, otáčky na volt a třeba proud naprázdno při jmenovitém napětí ), bylo by to parádní a hned by se vědělo, jaký motor kam použít a hlavně jaký nahradit jiným.
Na druhou stranu těch stejnosměrných motorů dost rychle ubývá a tak nakonec nebude ani co na výměnu.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A proč jiní výrobci dokáží napsat, jaký motor lze použít? Tedy od kolika závitů? Počítám, že si tam nechávají rezervu a je to alespoň nějaký údaj.
Já to chci do crawlera, takže tam budu dávat max 55T. Budou dva regulátory na dva motory
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Uvádět minimální doporučený počet závitů je (relativně) smysluplné jen pokud se vzhledem na určení regulátoru předpokládá použití specifické řady motorů, jako např. v případě desetin obecně používaná řada 540, res. 550. Takže pokud je regl uváděn, jako víceúčelový, je jediným směrodatným parametrem, kromě maximálního vstupního napětí, jen trvalý maximální proud a i to s ohledem na účinnost chlazení. Stejně tak údaj o maximálním krátkodobém proudu je, bez přesnější konkretizace podmínek, pouhé reklamní číslo.
Uživatelský avatar
Youki
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 22.09.2013 14:16
Bydliště: Trenčín

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Zdravím.Poprosím Vás o radu.Mám doma 3 regulátory od DSYS v modeloch a nemal som nikdy žiaden problem,som spokojný,vyhovujú mi nastavenia ,na nastavovanie používam USB programátor od DSYSu.Potrebujem kúpiť ešte jeden regulátor a neviem sa rozhodnúť čí zobrat ešte DSYS MDE90W 90A vodeodolný alebo ísť už do novej rady Titan ,konkrétne MDD72W 72A vodeodolný.Je dovod kupovať novu radu?Bude USB programátor fungovať aj s Titan radou?
Vdaka za pomoc.
Axial Jeep SCX10
Toyota Hilux
Jeep JK 4 Door
Jeep JK 2 Door
http://youki.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ahoj, já mám v Pajeru Titan, MDD72, a jsem spokojený. Řada Titan ti nebude fungovat s USB programátorem, má na to svou vlastní kartu. Ale nastavení hodnot pomocí páky vysílače, bez karty je strašně jednoduchý, oproti předchozím řadám, teď už víš jaký parametr nastavuješ a jakou máš nastavenou hodnotu. Navíc Titan má už integrovaný transil takže h už nemusíš připájet k motoru. Já bych volil Titan.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Starou řadu už nekoupíš - už se nevyrábí, takže snad jen u nějakého prodejce ještě zbylý kus. Ale Titan 72 je plnohodnotná náhrada za MDD90. USB programátor už na novou řadu nefunguje - je to z toho důvodu, že se kompletně předělalo programování ( dříve se vybíralo ze 4 možností hodnoty parametru, nyní z 9 ). Změnilo se to kvůli přehlednosti a snadnosti programování. Od řady Titan je už i při programování vysílačkou zpětná vazba v podobě dvou LEDek, které ukazují, co se právě nastavuje a jaká je původně nastavená hodnota.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Borik píše: Od řady Titan je už i při programování vysílačkou zpětná vazba v podobě dvou LEDek, které ukazují, co se právě nastavuje a jaká je původně nastavená hodnota.


Nechápu?? Jak dvě ledky mohou signalizovat tolik hodnot a ještě k tomu co jsem četl že je vše časově omezené. Já jsem si ten regulátor koupil a doufám, že je již nastavený tak jak potřebuji. Mám i světelný modul a abych pravdu řekl vůbec nevím jak to půjde nastavit tak jak potřebuji. Za tím řeším jak a kam umístit elektroniku v modelu. Teprve po tom se začnu zabývat tímto a zjistím jak to vůbec funguje. :BYE:
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A koukal si vůbec do návodu?? Tam to je vše napsané a myslím si, že i srozumitelně... Červená LED zobrazuje nastavený parametr, zelená LED zobrazuje nastavenou hodnotu pro daný parametr.
http://dsys.cz/downloads/MDD_cz_61.pdf strana 5
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak nevím, co jsi kde četl, ale časově omezené to není, takže můžeš programovat každý parametr i třeba s hodinovou přestávkou. Ale asi Tě zklamu v tom, že výrobce není vědma a opravdu neví, jak ten regulátor chceš mít nastavený. To si prostě musí nastavit každý sám - ale je to natolik jednoduché, že by s tím neměl být problém. Předpokladem je ale si o tom něco přečíst a na chvilku docela malinko popřemýšlet. A když Ti to nepůjde, klidně se ozvi třeba soukromou zprávou, dáme to dohromady.
Co se týká těch dvou LEDek a co zobrazují, se lépe pochopí, když si přečteš návod. Jen tak maličko pro začátek: LEDka může svítit a může blikat. A taky jedna je červená a druhá zelená. U jedné podle počtu blikání poznáš, na kterém jsi řádku ( krátký blik = 1, dva krátké bliky = 2, .... 4 krátké bliky = 4, jeden dlouhý blik = 5, ... jeden dlouhý blik + 3 krátké bliky = 8, ... atd. ). A stejně tak hodnota v řádku ( 1 krátký blik = 1. parametr, ..... 3 krátké bliky = 3 parametr, .... 1 dlouhý blik a 2 krátké = 7. parametr ... atd ). Takže po připojení reglecu ( nebo osvětlovače ) stačí postupovat na potřebný řádek a přepnout na parametry - a podle toho blikání poznáš, co máš zrovna nastavené a můžeš změnit hodnotu. Takže nemusíš přecházet přes všechna pole a znovu vše odklikat, ale stačí přejít jen na ten jeden parametr, co potřebuješ změnit. A to vše bez časového omezení. Jediné časové omezení, které tam je, že při zapnutí a plném plynu čekáš 10 vteřín, než se přejde do programovacího módu. Potom už na čase nezáleží.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Někde jsem to četl, nevím jestli k regulátoru nebo k světelnému modulu ale to není až tak podstatný. Když jsem si ty věci obědvával tak jsem vznesl požadavek na nastavení.
Návod jsem samozřejmě již několikrát četl a už teď nevím jak se to vše zdaří :-p pokud si to budu muset nějak přizpůsobit.
Tady spíše jde o to jak se člověk v tom sledu blikajících a svítících diod zorientuje. :-p Například já 8o
:-D :-D :-D
Jen aby jsme si rozuměli, nechci to pomlouvat dokud to neodzkouším na vlastní kůži. Ale je fakt, že bych se raději přiklonil k programování přes PC.
Uživatelský avatar
Youki
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 22.09.2013 14:16
Bydliště: Trenčín

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Kedže mám doma USB programátor moja volba padla na staršiu generáciu regulátorov.Je pre mna omnoho pohodlnejšie a prehladnejšie to nastavovat na PC.Cez páku vysielačky som mal v tom vždy guláš a bol by som k rade Titan nútený kúpiť programovaciu kartu čím by sa mi regulátor len predražil.
Dakujem za vaše názory.
Axial Jeep SCX10
Toyota Hilux
Jeep JK 4 Door
Jeep JK 2 Door
http://youki.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Youki píše:Kedže mám doma USB programátor moja volba padla na staršiu generáciu regulátorov.Je pre mna omnoho pohodlnejšie a prehladnejšie to nastavovat na PC.Cez páku vysielačky som mal v tom vždy guláš a bol by som k rade Titan nútený kúpiť programovaciu kartu čím by sa mi regulátor len predražil.
Dakujem za vaše názory.

NO ale programovaní Titanu přes páku vysílače je strašně jednoduchý, není to nic složitého.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Vzhledem k malému zájmu o USB programátory a nutnosti kompletního předělání softwaru by byl USB programátor neprodejný. A hlavně díky zjednodušenému programování už výrobce s USB programátorem nepočítá. Karta bohatě stačí a je k dispozici kdekoli, kdežto programování přes ten USB modul je mnohem závislejší na PC v dosahu. Málokdo s sebou vozí noťas na akce a celé je to mnohem zdlouhavější.

Zpět na „Pohony a regulátory“