pidimidi
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 05.01.2015 20:19
Bydliště: Horska kamenice, Zelezny brod

udrzba motoru po koupely

Ahoj. Takovy maly technicky dotaz. Zkazim neco tim ze po prichodu z venku a osprchovani auta ho komplet prostriknu WD40kou? Proste tam strcim trubicku a proplachnu ho tim olejem. Mel by vytesnovat vodu tak proto to delam. Ja jen abych nedelal neco bud zbytecne nebo neco co by uskodilo.....
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: udrzba motoru po koupely

Já bych ti tohle nedoporučil vůbec :roll: Klidně ho propláchni, nech oschnout a pak WD40 stříkni jen trochu zvenčí na ložiska a uvnitř komutátor kontaktolem a drobet ho protoč. Pokud tam budeš stříkat WD40, tak se tam bude držet prach, a budou se ničit a připalovat uhlíky. Ani regulátoru to nesvědčí.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: udrzba motoru po koupely

Motor občas protočím ve sklenici s teplou vodou a nechám proschnout nad topením a zase protočím. Ničím nestříkám.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: udrzba motoru po koupely

Už se to řešilo i v speed 600 ECO. Já jsem ho jednou za čas na baterku cca minutu točil v destilce a pak jen kapku na ložiska chvilku znovu zatočil a vše OK.
Pak jel zas jak novej. Hlavně pozor na olej na komutátor - při tom jiskření se olej pripece a jde vše do kytek. ŽÁDNÝ WD40! Ani mu podobný. To se da použit na kluzná vedeni apod.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
pidimidi
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 05.01.2015 20:19
Bydliště: Horska kamenice, Zelezny brod

Re: udrzba motoru po koupely

Dekuji za odpoved. To s tim ze je olej pak lepkavy a vse na sebe chyta mi nejak nedoslo. Diky

Zpět na „Pohony a regulátory“