Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Jak zrychlit axial

Ahoj lidi před týdnem jsem si koupil RC model http://www.houska-modelar.cz/shop/produ ... s_id=11678, dneska jsem s ním poprvé vyrazil super v terenu dokonalost, ale n= že by nebyl rychlý ale chybí mu taková svižnost. Pro expedice sice neni rychlost tak důležitá, ale já se přesto zeptám jdá se mu nějak přidat at už změnou převodu jineho motoru, nebo i jinak. Děkuji všem za pomoc.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Jak zrychlit axial

No a co tam máš za motor? Pokud si koupil přímo tohle, tak by měla být zelená 27T, což je teda rychlé docela dost ... nebo oranžová 55T?

Jinak samozřejmě jak říkáš změnou motoru nebo převodů ...

Tzn:
- dát pastorek s větším počtem zubů
- dát spurgear s menším počtem zubů (z wrajtha 80z)
- dát jiný motor s větším počtem otáček ... osobně doporučuji HPI GT550
- nasadit 3S baterku, pokud to regl zmákne
- kombinace všech možností dle libosti :lol:

Rychlejší diferáky řešit nemá smysl.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Jak zrychlit axial

Je tam ta 27T, je to rychlé to nepopírám, jen maličko přidat na rovném useku by mu neškodilo síly v terénu má dost, jelikož sem nováček, zvádnu vyměnu převodů sám?
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Jak zrychlit axial

Hm to jdeš docela proti proudu :lol: všichni chtějí spíš zpomalovat, ta 27T je docela střela, ale tak můžeš zkusit ten pastorek nebo spur .... vyměnit to určitě zvládneš. Stáhni si SCX manuál ... pastorek i spur jsou dobře přístupné.

Pokud chceš ale jezdit na expedice, až se s někým seznámíš, tak to stejně nevyužiješ. Budeš rychlejší jak ostatní, tak budeš muset stejně držet tak nějak tempo s ostatními. Nikdo za tebou v lese běhat nebude :lol:

Ale jestli chceš jezdit sám, tak můžeš začít laborovat.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Jak zrychlit axial

Tak to mi nějak došlo že ta rychlost u těchto modelů není tak důležité, už jsem zde koukal na seznam akcí a plánuji vyrazit, nevím zda to má cenu přehazovat když pojedu na sraz hodit to do pomala a doma zase do rychla.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Jak zrychlit axial

jestli tam máš lexanovou kastli tak si zrychluj ale pokud dáš někdy plastovou tak opatrně s rychlostí,kastle pak dostane zahulit jako prase když to někam nacpeš :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Jak zrychlit axial

Tak ne že by nebyla důležitá. Já taky volím rychlejší auta, protože rád bojuju v ostrých krpálech, kde si ostatní s pomalýma motorama ani neškrtnou. Ale tak když se jde na expedici, tak je to procházka přírodou. 27T ještě zrychlená by byla proti ostatním abnormálně rychlejší. Ale samozřejmě můžeš jet na půl plynu, nemusíš pořád letět na full :D

Ale při zrychlení převodama bude v těžkém terénu ta 27 už docela trpět
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Jak zrychlit axial

Uznávám, že by trpěla to je tak na rovný terén a já si to auto koupil na expedice a jak píšeš procházky po lese s lidmi, které to baví jako mě, takže to nechám tak jak je. Ještě se zeptám jezdil jsem s tím asi 2 hodinky a něco píska, spíše vrže moc ten zvuk nedokážu najít od kud jde, ale přijde mi že vychází z uchycení kardanu z převodovky. Je slyšet i při pomalém otáčení kol, někde se asi dostal prach. Dá se to nějak rozebrat a případně namazat a do budoucna zabránit vrzání, nějaká voděodolná pasta.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Jak zrychlit axial

Zkus prostříknout kardany nějakým mazadlem. A taky klouby řízení. Nemáš tam písek? pokud ano, rozebrat, vyčistit, namazat, složit.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Jak zrychlit axial

Zkusím to prostříknout a když tak rozeberu a namažu, jen takový dotaz nedá se tomu nějak zabránit do budoucna.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Jak zrychlit axial

Jak upravit axíka proti nečistotám tu je mockrát už... :-) Hlavně rozeber nápravy a naplň vazelínou... K difu nějakou řídkou, a na kraje něco hustého, aby ti nevytékala! :-)
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Jak zrychlit axial

Já tedy nevím, ale za mě bych žádné komponenty, které jsou "nahé", tedy přístupné bordelu zvenku, ničím nemazal. Žádnou vazelínou ani sprejama a cypárnama. Vždy to akorát nachytá bordel a bude to jak brusná pasta. Mažu převodovku a nápravy. Kardany mě ničím mazat nenapadly a kloubky už vůbec ne. Pokud něco píská, tak tam bude někde asi nějaký bordel, když je to nové auto .... jehličí, kamínek, bláto ...když sundáš kastli a budeš na stole poslouchat, musíš najít zdroj. Jinak těchto věcí je na foru napsáno dost, projdi si to tady pořádně a dozvíš se víc ..
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Jak zrychlit axial

Když to namaže teflonem, tak by to vadit nemělo.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Jak zrychlit axial

Kloubky kardanů můžeš namazat ale na drážkování v kardanech pozor, to nemaž ničím a hlídej si to. Kardany musí jít lehce zasouvat a vysouvat. Jak mile jdou ztuha začnou trpět ložiska a převody jak v nápravách tak i převodovce a chce to okamžitě řešit. Já tento problém podcenil a vymačkala se mně hřídelka a pak to šlo ráz na ráz. Byl jsem nucen vyměnit danou hřídelku hrušku a talíř na diferenciálu. Jinak jak zde bylo popsáno za těsnit nápravy hlavně přední. Nad držáky tlumičů a linků na přední nápravě jsou ze shora dvě dírky, ty je nutno utěsnit.
Co se týká ty rychlosti, kluci to tu dost rozebrali. Jinak je tu možnost dát dvourychlostní převodovku.http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop/50-1-Axial-parts/0/5/700-AX2-2-Speed-Transmission-for-Axial-Wraith-SCX10-Honcho
Já osobně zatím to mám ve stejné konfiguraci co ty a jsem s tím spokojený, rychlost a síla je tak akorát. Myslím si že to je z výroby dobře vyvážený. Toto se promítá i do spotřeby.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Jak zrychlit axial rendq567

Ahoj všem moc děkuji za rady zítra mám volno tak se na to vrhnu, rozeberu a s rozumem namažu ty spoje a utěsním ty tlumiče a nápravu jen mi není jasné čím utěsni zda silikonem, nebo něčím jiným.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)

Zpět na „Pohony a regulátory“