Karolko
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 22.03.2015 13:14

Vhodný regulátor?

Ahoj všem.
Jsem tu nový, primárně se věnuji lodím, ale přepadla mě šílená myšlenka, dopravovat model člunu k vodě na přívěsu za autem. :EVIL:
Mám na mysli auto v měřítku 1:6, třeba takový Defík 110. Mám motor s převodovkou Graupner Compact Gear 2,6:1, 500BB Race 8,4V. (nejde mě vložit obrázek) Nemám ale absolutně ponětí, jaký regulátor bych měl použít. Nebo to mám někomu vyměnit za něco rozumného a použít něco jiného?
Model člunu má 15 kilo, auto by mělo mít podle mě tak 10 kilo a něco přívěs. Musí to být realistické, takže plynulý rozjezd a pomalá jízda. Poradíte někdo?
Díky. :hura:
Karolko

Je to pro tohoto "prcka" :-p
[youtube]9TveW9T4Vu0[/youtube]
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Vhodný regulátor?

To je nádhera... :OK:
Obrázek
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Vhodný regulátor?

no, myslim si, že na soupravu cca 25kg bude ta 5-tistovka málo. Ale otázka zněla jinak. V pohodě ti na tento motor bude stačit jakýkoli levný regulátor na 1/10 třeba x-car45A, který koupíš kolem 400. Myslím, že uživatel Vitas ho má na bazaru. Nebo klidně i jiný, co bude mít aspoň 40A.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Vhodný regulátor?

Na takovou váhu je motor třídy 500 BB Race už hodně slabý. Rozhodně bych použil střídavý motor a regulátor třeba tento: http://www.mgm-controllers.cz/auta/stri ... -lite.html . Střídavých motorů je spousta, spravný výběr zaleží především na použitých převodech. Každopádně by motor měl vážit minimálně 400g ( aby se dal slušně uchladit ). Třeba tento: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2000W.html s tím, že převodovka se dopočítá podle požadované rychlosti, počtu napájecích článků a průměru kol tahače. Nebo ještě lépe použít střídavý motor se senzory pro plynulejší rozjezdy a minimální otáčky.

Zpět na „Pohony a regulátory“