Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Odešel mi regl AE-2

Mám ten dojem,že se mi odporoučel regulátor na Axialu.Dopředu jede,zetáčí,dozadu nejede.Když vypnu vysílačku tak auto stojí.Vypnu i vypínač na autě a auto přesto jede vpřed. Takže je regk as KO.
Mám motor 27T.

Mohu použít tento regl : Stejnosměrný regulátor 45A Hobbyking X-car LiPol

Nový obousměrný stejnosměrný elektronický regulátor otáček značky Hobbyking X-car s těmito parametry:
- zatížitelnost trvale 45A, špičkově 320A
- napájení 2S Lipol (5-6článků NiMH, 6V Pb)
- silný BEC 5,6V 2A
- 38x28x22mm, 40g

Regulátor je určený primárně pro modely aut velikosti 1:10 a menší (má brzdu před zapnutím zpátečky), jde ale také použít do lodě či jiného modelu.
Obsahuje, na rozdíl od ostatních nabízených regulátorů pro modely aut, ochranu Lipol baterií před podvybitím.

Text převzatý od prodejce z Aukra.
Stačil by mě tam ? Díky za rady.
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: Odešel mi regl AE-2

No mozna by to i slo, akorat podle vseho predpokladam, ze nema brzdu v neutralu, coz ja osobne na expedicnim aute povazuji za nepostradatelnou vec, a ae2 od axialu ji ma taky, takze minimalne zde pocitis rozdil, pokud jsi zvykly, ze auto samo stoji v kopci apod. , protoze tady nebude. Ale je taky sposta lidi, kteri jezdi i bez ni, to uz je nazor me jako jednotlivce. Kolik za nej prodejce chce, jestli se mohu zeptat? Ja osobne nemuzu dopustit na regl speedstar 2 crawler edition. Maji ho na mztu lehce pres tisicovku a me vyhovuje na sto procent. Doporucuji. Luxus
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Odešel mi regl AE-2

Ahoj.Tento regulátor brzdu v neutrálu má,jezdíme s ním už pár měsíců a pohoda.Jen zajímavá věc,nemá zkratuvzdorný BEC,už mi odešel.Ale regl chodí dál a vyřešeno externím BECem.Petr
A vida,prodejce už doplnil varování o BECu
http://www.rc-levneji.cz/turnigy-4/stej ... d-car-esc/
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Odešel mi regl AE-2

Věděl by někdo,jaké hodnoty má BEC u regulátoru Axial AE-2 ???
Uživatelský avatar
lebkoun
Častý přispěvatel
Příspěvky: 533
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Jince

Re: Odešel mi regl AE-2

2,5A
Axial scx10
Traxxas Slash 4wd
Losi Rock rey
Vaterra ascender
http://www.youtube.com/user/rcluky
http://rcluky.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Odešel mi regl AE-2

lebkoun píše:2,5A


Takže ten regulátor 45A Hobbyking X-car LiPol má BEC 2A.
To by při opatrném zacházení mohl taky ustát ? No za tu cenu jako do budoucna náhradní - záložní by se to tedy mohlo zkusit.
Na Aukru za 389 Kč.
lepka
Nově příchozí
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2016 7:32

Re: Odešel mi regl AE-2

Ahoj Milane stalo se mi úplně to samé s reglem ale mě zase jen couvá. :-( zkoušel ji s tím něco dělat nebo je fakt v háji?

mám auto starý 2 měsíce. :-( nevíte jak je to s reklamací, musí se reklamovat celé auto nebo stačí poslat jen ten regulátor? nevím jak by se postavili k mé přestavbě.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Odešel mi regl AE-2

Na co cele auto. Obecne staci jen regl - a pripsat jim k tomu, v jaky to mas sestave (typ a hodnoty baterky a motoru)....




AE2 mi taky umrel, asi po roce provozu. Umrel na vlhkost. Delal obdobne veci jako vam. Nepokousel jsem se ho inkarnovat. Ale je ho skoda, je to programovatelny castle, to je znacka, snad na zacatku peclive zadipovat, mockrat jsem ho mel rozlozeny a po vyschnuti se zase chytil, az jednou uz ne..
lepka
Nově příchozí
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2016 7:32

Re: Odešel mi regl AE-2

já ho mám zadipovanej fest tak nevím jestli se nemohl zničit tím že jsem utopil jeho vypínač ten zadipovaný nemám ale to mi příjde divné nebo je to možný?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Odešel mi regl AE-2

sedivej píše:Ahoj.Tento regulátor brzdu v neutrálu má,jezdíme s ním už pár měsíců a pohoda.Jen zajímavá věc,nemá zkratuvzdorný BEC,už mi odešel.Ale regl chodí dál a vyřešeno externím BECem.Petr
A vida,prodejce už doplnil varování o BECu
http://www.rc-levneji.cz/turnigy-4/stej ... d-car-esc/

Mám to taky tak, jen jsem ho koupil od Vitase, má ho vofous levnější, pokud si ho neumíš objednat sám venku.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Odešel mi regl AE-2

Já bych automaticky ke každýmu reglu do expedičního vozidla dával externí BEC. Z BEC regulátoru napájet jen přijímač a max. světla.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Odešel mi regl AE-2

minotaur píše:Já bych automaticky ke každýmu reglu do expedičního vozidla dával externí BEC. Z BEC regulátoru napájet jen přijímač a max. světla.

To by mělo být naprostou samozřejmostí - spíš povinností každého, kdo chce jezdit i jinde, než doma na koberci nebo na dlaždičkách. Bohužel to většinou majitelé pochopí, až když je už pozdě.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Odešel mi regl AE-2

Všechny nové regly vystříkat Nanoprotechem a je klid, funguje mi i Axial AE 2, i tento levný číňan... :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Odešel mi regl AE-2

Pres vypinac je to kravina. Je zaplej, nebo vyplej. Pokud ho mas vytopenej bude to kolem vodicu, kde se dostala vlhkost pod chladic a dal (vlastni zkusenost). Od ty doby prestriknu novej regl sprejem na plosny spoje a pak teprve plastidipem, ale uz jenom transparentnim at je videt co delaji ledky na reglu.
lepka
Nově příchozí
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2016 7:32

Re: Odešel mi regl AE-2

tak jsem regl rozdělal a plastidip mi bohužel povolil kolem vodičů. :-(

Přemýšlím ze pořídím AE-5 měl by bejt vodotěsný.
nebo by by jste mi doporučili něco jiného?

motor mám 27T axial a auto kolem 3,5 kg v celku rád jezdím bahno a vodu.

Asi blbá otázka ale co je BEC a k čemu to slouží.

moc díky

Zpět na „Pohony a regulátory“