Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

DSYS MD54DCRS - nechápu programování

Koupil jsem si tento regululátor a nejsem schopný pochopit jak postupovat, abych ho naprogramoval.

Návod je tady http://www.dsys.cz/downloads/MD18_36_54DCRS_cz.pdf Programování je na 5. a 6. stránce.

Jumper mám odpojený, projdu nastavením poloh max, neutrál, min a následuje samotné programování. V návodu se píše, že po nastavení výchylek to skočí na volbu hodnoty prvního parametru, tzn. výběr režimu Auto, Auto/Loď, Loď.

Když chci vybrat 3. hodnotu, mám prý 3x přejít z min do max a při každém kroku by to mělo jednou pípnout. Uložení má proběhnout posunutím do max na 2sek a následuje dlouhé písknutí.

Dejme tomu, že teda chci nastavit tu 3. hodnotu jako v příkladu v návodu. Když ale přesunu páku poprvé do max, tak to nepípne. Pípne to až když ji vrátím do min. Dám ji znovu do max a pak to pípne při každém přesunutí do max i min, takže nechápu jak mám docílit toho, aby mi to před uložením píplo jen tolikrát, kolikrát chci, když pro uložení je potřeba přesunout do max na 2sek. Jenže abych mohl z max přesunout do max, tak musím vrátit páku napřed zpět a v tom momentě to zase pípne, takže tu hodnotu přeskočím! Nemluvě o tom, že několikrát se mi při přepínání hodnoty stalo, že se při přesunu do max ozval delší tón, tzn. uložení hodnoty a přitom jsem to 100% nedržel 2sek.

Hrál jsem si s tím dva dny pokaždé asi 10 min a pořád nejsem schopný pochopit jak to programování funguje. :evil: Regulátor ani nijak nesignalizuje jakou hodnotu mám zrovna vybranou, nebo jakou jsem uložil, takže se v tom vůbec neorientuji.

Mám ještě střídavý regl jiné značky a tam to u každé hodnoty počtem bliknutí signalizuje na jaké položce se člověk nachází a na jakou hodnotu je nastavená.

Takže mohl by mi nejlíp nějaký majitel stejné řady regulátorů napsat jak to tedy s tím programováním je?
Uživatelský avatar
Jarin
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 18.01.2009 0:00
Bydliště: Stráž (Bor u Tachova)
Kontaktovat uživatele: WWW

Kup si tohle
http://www.dsys.cz/?prod=10&lang=cz
neni to drahy a nemusis resit ze nevis co si naprogramoval
V programovani DSYS reglu vysilackou plave snad uplne kazdej :mrgreen:
Škoda Octavia II 2.0 TDi
Axial AX-10 - TCS X-Trail - Mercedes G55 @ X-Trail Honcho
HPI PRO4 Subaru Drift
HPI Formula Ten
HPI Blitz
FlySky GT3
http://jarin3d.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Já ty hodnoty nebudu měnit 3x denně, tak přece nebudu kupovat programovací krabičku za 400Kč, kterou pak použiji třeba dvakrát za rok.
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

EsoRimmer píše:Já ty hodnoty nebudu měnit 3x denně, tak přece nebudu kupovat programovací krabičku za 400Kč, kterou pak použiji třeba dvakrát za rok.
Tak prajem vela stastia a trpezlivosti! Mimochodom u prog. karty vies lepsie ktory parameter nastavujej a ako aj prehlad o celkovom nastaveni a tie nervy nestoja za tie prachy! :idea: :lol:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
BOREKV
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Je lepší tu kartu mít!! Domluvit se s kámošema,kteří maj DSYS a progrmujete všichni!!!
Axial SCX10 Robitronic 55T Discovery LR3 www.rckv.cz
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Já nemám kámoše s RC autama, natož aby ještě měli stejný regulátor. :-D

Nejradši bych tu kartu nekoupil už z principu. Každý výrobek by měl být plně ovladatelný bez dalších investic. Jak to tak vypadá, tak mi ale nic jiného nezbude. Kdyžtak by to pak šlo použít aspoň i na ten LED modul.
Nicméně docela mi to zkazilo radost z toho regulátoru.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Tak karta je určitě lepší, ale já jsem na tom stejně. Vysílačkou jsem to programoval a byl jsem na tom podobně, už nevím přesně jak to bylo, ale po pár pokusech, když to bylo pořád jinak než v návodu, jsem to dělal s tim rozdílem, že když jsem přesouval na další hodnotu parametru, dal jsem páčku na rychlo do max nebo do min, aby to píplo, jinak nefungovalo to přesunutí max-min.
No nejsem si teda jistý, že to bylo přesně takhle, jak píšu, ale nějak podobně určitě, už je to nějakej pátek, co jsem to nastavoval. Jinak posouvání na další parametr bylo tuším stejné.
A podle toho, co jsem se snažil nastavit a jak to jezdí to vypadá, že se mi regl povedlo nastavit jak jsem chtěl, jen ten postup no.

Snad ti to nějak pomůže :wink:

EDIT:tak teď koukám do návodu a myslím, že všechno sedělo, jenom když sem chtěl nastavit další hodnotu v parametru, musel jsem dát po min->max minimum pro krátké píp a blik.

Takže třeba pro nastavení 3. hodnoty jsem dal min->max;min;min->max;min;min->max a pak stačilo uložit a jít na další parametr a tam postupovat stejně.

Kdyžtak to takhle vyzkoušej, snad se to podaří
L-Cheetah + nezávislé 4x4 - ve výstavbě
pidi Hummer H2 - pozastaven
http://krtejkk.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

jj, ještě to zkusím. Je to tak, že 3. hodnota by měla být = 3x píp a potom 1x delší píp pro uložení, že?


EDIT:
pro nastavení 3. hodnoty jsem dal min->max;min;min->max;min;min->max a pak stačilo uložit a jít na další parametr.


Když takto přesně postupuju, tak mi to 5x pípne, takže pochybuju, že je to na 3. hodnotě.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Vždy to ještě pípne, když dáš páku do minima a pak ještě do min->max, takže 5x by to pípnout mělo. Nejsem si tim 100% jist, už to je docela dlouho, jak jsem psal, ale myslím, že to takhle bylo, určitě mi to pípalo víckrát, než maj v návodu a funguje mi to.

Takže jak jsem psal, kdybys nastavoval 3. hodnotu, tak by to mělo pípnout 5.

Zkus si třeba nastavit Loď a akceleraci na 4s, uložit hodnotu a odpojit napájení (aby se všechno uložilo), na tom bys určitě poznal, jestli je to na té hodnotě.
L-Cheetah + nezávislé 4x4 - ve výstavbě
pidi Hummer H2 - pozastaven
http://krtejkk.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
BOREKV
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Přijeď někdy na Expe do KV a naprogramujem to!! :lol:
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Mám lepší nápad. Udělejte si expedici do Brna. ;)
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Podobný problém jsem s Dsys reglem měl v 1/18 cestáku.
Přes rádio ho ne a ne nastavit.Pak se na crossu stavil Jarin s kartou a všechno nastavil během 1 minuty.Možná i dřív 8)
Sice 400 Kč může někomu připadat jako velká částka,ale fakt se karta vyplatí a v budoucnu může dělat machra a případně i dalším za úplatek nastavovat jiný regly.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
BOREKV
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Jojo do Brna bych jel,ale do sklípku!! Fakt se to vyplatí asi koupit!!
Uživatelský avatar
BJ
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2010 0:00

zdar,
ja mam dotaz trochu mimo rekneme...
chtel bych si koupit do SCXka Dsys MD-36DCRs nejspis ... co na tom prosimvas nastavujete ? :-D
ja kdyz sem koukal do navodu tak ty hodnoty co tam psou psany v zakladu mi prijdou docela OK.. takze mi neni nejak jasny co vsechno lze takhle nezavisle nastavit... predpokladam, ze asi brzda ale jinak ?
Dik
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Tak už mám kartu a když už, tak jsem koupil i ten světelný modul, ale jeho zapojení a nastavení jsem zatím neřešil. Akorát co jsem tak zběžně prolítl manuál, tak jsem si uvědomil, že s jedním modulem budou asi fungovat buď jen brzdová světla (připojené na regulátor), nebo jen blinkry (připojené na servo zatáčení). Pro obojí by určitě byly potřeva dva moduly, každý připojení k jednomu kanálu. Jestli se pletu, tak mě opravte.

S kartou je to nastavení samozřejmě hračka a kromě brzdy v neutrálu bych řekl, že asi má smysl zvolit i mezi režimem auto nebo auto/loď, akceleraci a napětí pro odpojení baterky.
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!

Zpět na „Pohony a regulátory“