Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

uhlíkáč nebo stříďák ?

prosim o vaše názory
chtěl bych osadit auto stříďákem od Nosramu se 13,5 závity ale bojim se že to bude příliš rychlé.Na mz sem našel 12z.pastorek kterej bych použil.Motor točí kolem 22500 ot. což je docela dost.Mam ještě klasiku s uhlikama LRP Truck kterej točí jen 6500 což by bylo lepší,ale s většim pastorkem,tak kolem 18z.Někdo zde radil raději větší otáčky a menší pastorek což si myslim že je dobré řešení.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
MICHAL
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: 29.11.2009 0:00
Bydliště: Kozomin(cca8km od Letňan)
Kontaktovat uživatele: WWW

co vím,tak jestly stříďák tak 21,5Z,a že je náchylnej na vodu,jak uhlíkáč
MICHAL
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: 29.11.2009 0:00
Bydliště: Kozomin(cca8km od Letňan)
Kontaktovat uživatele: WWW

co vím,tak jestly stříďák tak 21,5Z,což je cca 8000 ot,min, že je náchylnej na vodu :wink:
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

13.5 bude moc rychlý, mám novak goat 18.5 a taky je to docela sprinter.
Jinak všechny střídáky pokud nejsou vysloveně vodotěsné jsou náchylné na vodu. Pokud chceš s modelem jezdit normálně po lese, kamenech atd bez nějakého většího brodění tak jdi do střídáku. Nebo jestli si milovníkem vody :twisted: , tak bych doporučoval spíše tu 55t od lrp.
Ps. MICHALE příště raději používej edit :wink:
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

uhlíkáč nebo stříďák ?

přemýšlel sem ještě o přídavné převodovce co má žíla.Jinak co máš za pastorek.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Domee
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 18.01.2010 0:00
Bydliště: Křenovice u Slavkova

Toš já mám dotaz áno. Chtěl sem se zeptat jestli můžu na uhlíkáč použít dvoučlámkovou lipolku. Páč se mi nechce kupovat střídák od ezrunu a já budu milovník brodění a vody takže existuje něco takového?
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: uhlíkáč nebo stříďák ?

mara126 píše:přemýšlel sem ještě o přídavné převodovce co má žíla.Jinak co máš za pastorek.
Používal jsem 20, ta rychlost se hodí když se chce člověk někam vyškrábat, jinak teď tam mam 55t ale zase přejdu na goata, aby měl opět nezlákalo potápění - další servo už kupovat nechci... :OHNO:
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Domee píše:Toš já mám dotaz áno. Chtěl sem se zeptat jestli můžu na uhlíkáč použít dvoučlámkovou lipolku. Páč se mi nechce kupovat střídák od ezrunu a já budu milovník brodění a vody takže existuje něco takového?


Ja bezne na uhlikaci 2S lipo pouzivam, nevidim duvod proc by to nemelo behat :)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Domee
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 18.01.2010 0:00
Bydliště: Křenovice u Slavkova

No tak ok ale jaký régl asi by tam nešel že origo tamiya to ttu nebo co to je za shit. Pokud by to nešlo je co takhle ten dsys. Jo a jeste vadí dsysu voda? :roll:
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tamiyackej jedine s dokoupenym hlidacem podbiti, a to uz je lepsi koupit ten dsys. Voda mu dle me trochu vadit bude, sice asi bude zalakovanej, ale delanej pod vodu neni.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

i se stridakem muzete plavat. jde jen o to,aby se u senzorovýho motoru nedostala voda do senzoru. potom totiž zčoudne regulátor. U bezsenzoru je to jedno. já koupu EzRuna v pohodě, a bez obav, trochu hůř se na to už tváří servo :lol:
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

uhlíkáč nebo stříďák ?

napadla mě ještě možnost vyzkoušet rotační motory typu Axi a podobné.Maj velkej krouťák a široké spektrum otáček,sice sou dost drahé ale při správném používání prakticky nezničitelný.Pár fotek sem viděl na cizích fórech ale nerozumim cize takže vim prd.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Vratim se v case zpet a dovolim si zde poslat odkaz na sveho prvniho crawlera a neco malo informaci ohledne pouziti AXI.

Jo to bejvaly casy, pocet crawleru v cesku by se dal spocitat na jedny ruce.... :roll:

http://www.rcauta.net/forum/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8267&postdays=0&postorder=asc&start=0
Obrázek
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

uhlíkáč nebo stříďák ?

MikeP-zajímací počtení a jak myslíš že by to fungovalo s převodovkou ax.Ten samej motor mě taky nabízely.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Fungovat to bude, axial dokonce nabizi k prevodovce specialni motorplate pro obezky. Ale ty rozjezdy staly za pytel. Proste tomu chybi plynulost.
Ale taky dost zalezi na tom, co mas za regl.

Co se tyka motoru, tenkrat to bylo to nejpomalejsi co se dalo v tyhle velikosti (400-480) od MM koupit.
Obrázek

Zpět na „Pohony a regulátory“