Martin0181
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 08.08.2016 15:03
Bydliště: Ostrava

Žádost o pomoc se sparovanim

Ahoj,
jsem čerstvý začátečník, a taky čerstvý majitel zajetého axialu, prosím o radu a pomoc. Možná dotaz patří do jiné sekce, tak se předem omlouvám. :-)

Včera se mi odpároval RC, a nemůžu jej propojit s autem. Mám reg Traxxas xl5. Po zapnuti regu hned zhasne zelena dioda, na nastaveni jizdnich rezimu se dostanu, ale auto ani tuk. Vůbec netuším jestli to má spojitost, ale kdyz to ještě jezdilo, svítil reg zelene.

Chtěl jsem podle návodu kalibrovat ovladač, ale nemůžu se k tomu dostat (dioda neblikne).

Ví někdo jak na to. Já už si připadám jako absolutní lama :-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

Ahoj. Zajdi za nekym v okoli (nebo do kramu s RC) at ti pucej jinej regl a prubni. Nerozumis li tomu a kdyz je to z druhy ruky, kdovi, cos koupil. Dej jinej regl a uvidis.

Kazdopadne se ale paruje vysilacka s prijimacem, nikoliv reglem.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

Regl se s vysílačkou kalibruje ;-)
Naposledy upravil(a) gecko-x dne 25.10.2016 16:55, celkem upraveno 1 x.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

Záleží co máš za vysílačku a přijímač. Mně se 2x stalo, že když se mi nedařilo spárovat auto s vysílačkou. Zkusil jsem zapnout první auto (pozor, možná se budou točit kola) a až pak vysílačku. A vždy to pomohlo. Tak to zkus a uvidíš.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

Jestli po zapnutí normálně funguje servo, je chyba v nastavení reglu. Zkus prohodit konektory serva a reglu, tak ověříš, jestli fungují oba kanály Pokud nefunguje ani servo, bude to opravdu spíš v přijímači. Zkus znovu podle návodu spárovat přijímač s vysílačem. Svítí na přijímači ledka kontrolka? Svítí na vysílači ledka kontrolka? -jako jestli nemáš ve vysílačce prázdný baterky ;-)
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

jak píše Jirka a jestli ti fakt nejde "nic" dle návodu viz sekce"Troubleshooting Guide": Motor and steering servo do not work:
kontrola kabelů motor, regl, baterky..
prostuduj:
https://traxxas.com/sites/default/files/KC1761-R01_3018R-XL5_INST_140430-EN.pdf
Mira ma recht.. kontaktovat nejlblizsiho Rc maniaka..se tezko radí na "dálku" pokud uz to nekdo neresil
co ja tedy jeste vím tak na mojim reglu pro Sumce "EVX-2" delsi dobou stlacením tlacitak prejdes do nastavovaní modu reglu + parovat jsem nikdy nemusel (alejak pisu mam jinej regl..) :mrgreen:
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

hoši, ono mu to už určitě jezdí...
dostal chudák odpověď po dva a půl měsíci, ale tak lepší než žádnou :-D
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

No jó! Tak to dostal tedy super uvítání. Koukám, že taky už nic víc nenapsal. :-[
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Žádost o pomoc se sparovanim

:-D

Ja na to narazil v tematech bez odpovedi hned zkraje :-D datum jsem zazdil. No. Aspon vidime, ze bysme mu stejne prd poradili :-D ja teda nejsem moudrej z niceho. ..tak to asi nakej kolemjdouci spravec mazne, co... :FINE:

Zpět na „Pohony a regulátory“