Uživatelský avatar
Tristan_4x4
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.07.2016 13:22
Bydliště: Praha - Karlín

řešení pohonu

Ahoj všichni,

potřeboval bych poradit s vyřešením pohonu (zadokolka) pro model, který zrovna stavím.
Ptal jsem se různě v modelářích ale ty prý neznají jednotlivé rozměry a dokáží mi poradit pouze, když řeknu jaké auto a od jakého výrobce stavím, což je ten problém. Auto stavím sám doma, není od žádného výrobce.

Potřeboval bych poradit ohledně motoru, hřídele, pastorků, atd........ prostě aby to fungovalo.
Jaké použít, případně z jakého modelu si je převzít....

Alespoň jsem nakreslil plánek s rozměry do kterých se musím vejít aby se to do modelu vešlo.
prostor pro motor => víceméně veškerý prostor který je pod kapotou, takže bych tam ideálně mel nacpat i servo, přijímač i regulátor :-/
Obrázek
Praha - Karlín
zatím bez pořádného modelu ale mám v plánu DEF90
Teď stavím jeden speciálek (1:10) a taky LR-S2-88 (1:87)

http://tristan4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: řešení pohonu

Ahoj, ještě doplnit víc informací, jakou chceš rychlost, jestli náprava má být tuhá nebo nezávislá....
Tuhou bych viděl z nějakého mikro crawlera (losí, reely apod). Možná by se dala použít klec z mini-z nebo nějaká 1/24. Nebo použít zrovna celý podvozek. Chceš 2wd nebo 4wd?
Naposledy upravil(a) gecko-x dne 16.08.2016 10:11, celkem upraveno 1 x.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Tristan_4x4
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.07.2016 13:22
Bydliště: Praha - Karlín

Re: řešení pohonu

Ahoj, no rychlost asi střední až vyšší :-D nevím jak lépe napsat. Nápravu bych viděl asi tuhou.
nevím zda bude možné použít celý podvozek protože se jedná o Bugatti 35B a podvozek není hranatej jako u kalsiky. Pohon bude určitě 2wd.

Obrázek
Praha - Karlín
zatím bez pořádného modelu ale mám v plánu DEF90
Teď stavím jeden speciálek (1:10) a taky LR-S2-88 (1:87)

http://tristan4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: řešení pohonu

V tom případě se mrkni na drahovky, mají motory i kolmo na osu jak potrebujes. Podle nich bych stavěl celý podvozek.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Tristan_4x4
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.07.2016 13:22
Bydliště: Praha - Karlín

Re: řešení pohonu

pokusím se podívat, snad seženu správné rozměry
Praha - Karlín
zatím bez pořádného modelu ale mám v plánu DEF90
Teď stavím jeden speciálek (1:10) a taky LR-S2-88 (1:87)

http://tristan4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: řešení pohonu

co jsem koukal na Tvoje fotky, tak určitě vyřeš jinak uložení hřídelí - PSH se velmi rychle a snadno vymačká, přestanou Ti sedět zuby a přestaneš jezdit... :) Jinak jsem koukal na ten rám - to sis celkem dal vlepit výztuhy apod. co? :) Pěkná práce
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: řešení pohonu

Rám je fakt pěkný, ale z PSH je to tak na model do vitrínky. Škoda, že jsi to neudělal z laminátových desek. Pevnost, tuhost a hlavně trvanlivost by byla o řád výš. Jak psal někdo výše - ten pohon je třeba udělat úplně jinak. Včetně diferenciálu a hlavně uložení - tak, aby to vydrželo delší dobu v provozu.

Zpět na „Pohony a regulátory“