Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

nemám moc dobrej hledací talent, ale snad sem nic nepřehlídnul a nezakládám tu duplicitní téma...

požadavky:
-senzorový motor
-otáčky okolo 3000kv
-regulátor vhodný pro crawlení (bez cukání v pomalých rychlostech, brzda v neutrálu)
-provoz na 3s
-rozumná cena (úplně max 4k) a kvalita

za případné návrhy a hlavně zkušenosti předem díky :wink:
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

Nepřijde ti už pouhé spojení crawler - Wraith, Bomber pochybné?
Zdá se mi, že tu poslední dobou čím dál více lidí objevuje starou pravdu, že auto je na to, aby se jezdilo a ne aby se furt brzdilo. :twisted:
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

eos píše:Nepřijde ti už pouhé spojení crawler - Wraith, Bomber pochybné?
Zdá se mi, že tu poslední dobou čím dál více lidí objevuje starou pravdu, že auto je na to, aby se jezdilo a ne aby se furt brzdilo. :twisted:


tyhle káry jsou dobrý jak pro rychlý offroudění, tak na pomalý crawlení, takže na tom nevidim nic divnýho... jde o to, aby to v nízkých rychlostech necukalo... a že člověk chce, aby to pořádně jezdilo a mělo odpich a sílu, je daný už minimálně tim, že se tu ptám po stříďáku, takže žádný furt brzdění jak píšeš :P
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

Nejsou. Tahle snaha o ideální kompromis je zcestná. Nebude to dost dobrý na nic. Nejde zdaleka jen o pohon, ale celkově o koncepci. Nakonec stejně dojdeš k různým autům - na blbnutí, trial, expedice..
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

podle toho, co sem mohl dosud vidět, tak mě osobně bude jeden z těchle povozů na bashing/crawling vyhovovat... chápu, že to nezvládne vše na 100pro, ale na mé předpokládané ježdění to bude asi nejlepčí volba ;)
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

Tohle by chtělo 2-kvalt, na jedničku pomalé bez cukání, na dvojku rychlá jízda.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

Dovedeš si představit, co udělá brzda v neutralu třeba s kardanem, když budeš uhánět na 3S s motorem 3000kV? Jinak tvoje požadavky splňuje to kombo, co jsem popisoval v jiném vlákně. A za zlomek tvého limitu. Jen nejsem si jistý s motorem na3S, ale to by neměl být problém zkusit. Na reglu se dá nastavit i síla brzdy v neutrálu.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

2-kvalt třeba později, jinak gecko-x díky, mě právě zajímalo, jak je to vhodný na pomalou jízdu, což jsi mi tedy potvrdil ;)
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

taky sem si myslel ze pro rychlou jizdu a crawleni musis mit dvoukvalt nebo to bude vzdycky kompromis ... ale dneska uz ty motory jsou tak pruzny a regulatory tak regulujici ze proste bez kvaltu muzes kravlit i skakat... ten 3clanek k tomu je zaklad... kombo doporucovat nemuzu zadny sem zatim nezkousel... ale urcite to jde skloubit...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

Rc-auta .......... zřejmě tomu rozumí :-D
Píši tam "Napětí – stejnosměrný motor 348A" :-(
Já jsem měl za to, že napětí je ve Voltech, v Amperech se udává proud, ale to jen tak OT ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

nejni to OT, je to k věci... já na to koukal, vidim na konci A, tak je jasný že je to proud a toho napětí na začátku sem si ani nevšim :mrgreen: aspoň se zasmějem no, každopádně tady stejný výrobek seriózněji: http://www.mz-racing.net/r01203-robitronic-speedstar-brushless-crawler/
lukasaxial
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 28.09.2015 12:47

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

Cau chci se zeptat jestli idealni volba do wraitu je tenhle motor nebo pomalejsi diky na https://www.aliexpress.com/item/New-540 ... 0.0.lOyWB2
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

no rozebírá se to mj. i tady http://www.rc4x4.cz/topic17371.html, a tam borec píše, že ideál je kolem 3000kv (Vanguard od Axialu v Yetině má taky něco podobnýho, 3150kv tušim), což jaxem pochopil odpovídá plusmínus 12T, takže bych řek podle výše zmíněného fpoho...
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: střídavé crawler kombo pro Wraith, Bomber

xbs píše:požadavky:
rozumná cena a kvalita
Tohle je těžko splnitelná podmínka... z principu se jedná tak trochu o Hi-End pohon s velkými nároky, s rozumnou cenou pak musí jít dolů i kvalita či spolehlivost.

stiifii píše:taky sem si myslel ze pro rychlou jizdu a crawleni musis mit dvoukvalt nebo to bude vzdycky kompromis ...
Věř mi, že potřeba není. Rozsah rychlosti je na 3S obrovský, s dostatkem síly v nízkých otáčkách.

xbs píše:...píše, že ideál je kolem 3000kv ...
To číslo je výstřel od boku. Záleží pak na převodu, nastavení regulátoru, dalších komponentech pohonu... Především je dobré, aby to byl motor "crawler", tedy motor naladěný na sílu, nikoliv na otáčky. Sám např. provozuju motor s asi 1800kV a pomalej rozhodně není...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Pohony a regulátory“