jakhun
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 21.04.2018 12:02

problémi s himotem

Dobrý den, toto forum sleduji delší dobu, ale členem jsem jen krátce. do rukou se mi dostalo jeté HiMoto EXMT-1, po nutném servisu a jinou RC soupravou auto jezdilo, poté jsem zapojil originální vysílačku kterou už jsem opravil, zprvu vše fungovalo lépe než s náhradní vysílačkou ale po chvíli ježdění auto přestalo jet, a když přidám plyn trošku tak to zprvu ještě jelo ale ani to už ne, auto vždy cukne, nic, a zase cukne. Když auto držím ve vzduchu tak jelo teď už ani to ne a také to aspoň couvalo (ve vzduchu) to už také ne, prosím o radu a předem se omlouvám za to že se ptám možná na něco co už tu je psáno, ale nevěděl jsem jak, a kam mám tento dotaz zařadit protože nevím jestli je chyba v příjmači, reglu, nebo jinde. Předem děkuju
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: problémi s himotem

Predevsim je chyba v tom, ze problemY se pisou s tvrdym Y.

Co tam mas za baterku?

A kdyz zpatky zapojis vysilajdu na kterou to jezdilo, jezdi to zas, nebo zlobi?

Menils vysilacku i s prijimacem, nebo prijimac zustal a jen si ho sparoval s nahradni vysilackou?

Cos na te puvodni spravoval?
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: problémi s himotem

Z popisu to tak nejvíc svědčí na problém s baterkou jak naznačil svou otázkou Mira , nebo konektory baterka-regl . Zkontroluj nejdřiv všechny konektory , hlavně Tamiya konektor pokud ho tam máš , jestl doléhají a nemají vůle. Na Tamiya konektoru se časem pootevřou dutinky a pak ztrácí kontakt, můžes je zkusit lehce zmáčknout-sevřít zpět jestli to pomůže . Pokud budou v pořádku tak pokračuj motorem a pŕevody - zkus jestli se motor nehřeje a nezačíná "vonět" a protoč navolno rukou převody , jestli se točí volně a nezadrhávají.
Pokud je to baterkou , co už je na odchodu a ztratila kapacitu , tak to bez změření nepoznáš , nejlíp od někoho vypujčit dobrou baterku a vyzkoušet.
Pokud tam máš Tamiya konektor , tak ho raději co nejdřív vyměň za něco pořádného.
Obrázek
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
jakhun
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 21.04.2018 12:02

Re: problémi s himotem

Díky moc, mám tam Tamiya konektory které mi dělají problémy spise při nabíjení protože ještě nemam chytrou nabíječku a konektory doopravdy zlobí ale pouze při nabíjení a s půjčenou baterií to funguje, jinak závada na vysílačce byla po bývalém majiteli, byl u ni vyrván držák baterií ale tedka nevím kde jsou u himota trimi (pokud se tak jmenuje jemné doladění serva, ted si nevzpomenu) a začínám chápat že si někteří zrovna nechválí himoto, teď taky vydím spousta nedostatků např. mezera v pouzdře diferenciálu která nejde dotáhnout (jo a podařilo se mi tu hliníkovou výztuhu pořádně ohnout ale nejde mi přiložit obrázek)
jakhun
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 21.04.2018 12:02

Re: problémy himota

A mam tu ještě dotaz(y): premyslel jsem o prechodu na brusshles a chtěl jsem se zeptat jake mate zkusenosti s eshopy jako: amazon, wish a podobne, a ještě jeden hloupi dotaz: zkratka KV u brusshles motoru jsou otáčky? Predem dekuji
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: problémi s himotem

KV znamena "otacek na volt". Podle toho jestlinjezdis na dvouclanek, triclanek .... sesticlanek, tak si dopocitas, kolik bude na kterou baterku tocit.

Eshopy fungujou vsechny. Aliexpres, bangood, wish... ze vseho tu kluci objednavaj a problemy dela maximalne ceska posta, nikoliv obchod samotnej.

Jde spis o to, co konkretne kupujes.
Levne kombo z ciny (regl a motor) nemusi nutne fungovat podle ocekavani.

Zpět na „Pohony a regulátory“