Uživatelský avatar
Bart_nj
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 30.04.2018 22:59

Reverz otáček na střídavém motoru

Zdravím,
jsem v RC začátečník a potřeboval bych poradit jak přinutit regulátor TSKY 120A aby otáčel s motorem opačně?
Programovací kartou to nejde.
Děkuji za rady Honza
DAKAR PRAGA V4S
Rally Xray XB4 2014 Škoda Fabia R5
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Reverz otáček na střídavém motoru

Prehodíš mezi sebou kabely napájení motoru - to lze , jen musíš zachovat středový žlutý (B) , zbylé kabely (A) / (C) k motoru můžeš jeden za druhý prohazovat bez jakéhokoli rizika ......
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Reverz otáček na střídavém motoru

rotruck píše:Prehodíš mezi sebou kabely napájení motoru - to lze , jen musíš zachovat středový žlutý (B) , zbylé kabely (A) / (C) k motoru můžeš jeden za druhý prohazovat bez jakéhokoli rizika ......

To se hluboce pleteš, on ma senzorovy kombo a u nej to orehodit nelze. Pouze změna v de
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Reverz otáček na střídavém motoru

Tak toto slyším poprve ..... mám tohle combo v Kamazu , jezdím s ním závody už rok a mám kabely prostě přehozené jelikož 3kvalt převodovka otáćí na výstupu směr. Jezdím takto bez problémů - senzorový kabel je normálně připojený a dokonce jsem jeden závod omylem odjel i se zapnutým časováním což se nemá . Nestalo se do teď vůbec nic a příští veekend jedu znova ..... ty se tedy raději řiď radou gečka-X a regl vyhoď , nebo zakup místo karty programator USB s SW umí li to nastavit ..... :wink:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Bart_nj
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 30.04.2018 22:59

Re: Reverz otáček na střídavém motoru

Zdravím,
už jsem to vyřešil přehozením PHASE A a C, bez senzorů to funguje, pokud chci mít připojen kabel se senzory, je třeba přehodit na kábliku vnější páry ve stejném smyslu.
Moc díky Honza
DAKAR PRAGA V4S
Rally Xray XB4 2014 Škoda Fabia R5
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Reverz otáček na střídavém motoru

Taky mně to nedalo a prolouskal jsem na Googlu co se dalo kolem tohoto TSKY a vzhledem k tomu , že u těchto levných reglů je to spíš o mém štěstí , jelikož není nikdy jistota jaká varianta - lěpe řečeno kopie čí elektroniky a úrovně SW to zrovna je .... tudíž nadále platí kolegy výše uvedená zásada .....
NEOLIZUJTE ŽELEZNÉ ZÁBRADLÍ !!! a zachovejte raději při napojeném neupraveném sezorovém kabelu pořadí a "barvy" kabelů k motoru bez přehazování . Já měl asi to štěstí , že mám pravděpodobně serii s kopií SW z XC850TF - alespoň v to doufám ......... zkusím takhe pokračovat a doufat že bude fungovat dál , pokud by nastal problém dám info.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Reverz otáček na střídavém motoru

Pokud to bude fungovat, tak do trx osadim taky střídu..
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Pohony a regulátory“