Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

zdar
poridil jsem Hobbywing Fusion 1800kV http://www.hobbywing.com/goods.php?id=671&filter_attr=
na svoje TRX4. Jezdi to pekne, bohuzel to ma pro me naprosto zasadni vadu, ze nejde zrusit drag brake. Tzn. auto na neutral vzdy brzdi, na zpatecku hned zpateckuje. To mi naprosto nevyhovuje, ani to neni prirozeny chovani auta. V setupu se da dragbrake jakoby vypnout, nicmene brzdi to stejne i kdyz malo, a brzdit jakoby zpateckou nejde - coz je vlastne dost nebezpecny, protoze auto pak nelze " zahamntnout".
Mate s tim nekdo zkusenost? dopadne to nejspis tak ze to vratim, protoze takhle jezdit nechci.
V origo traxxasim ESC nastavim normalne ten "sport mode" nebo jak se to jmenuje, a je to....
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

Na poslední expedici jsme s někým řešili, že u xerunu nemá možnost nastavit režim vpřed, brzda, vzad.
Došli jsme k názoru, že to je vlastnost režimu Crawler a je třeba přepnout na jiný režim. Předpokládám že u nového fusionu to bude podobné.

Jinak moje zkušenost s Ezrun sérii jsou že Drag brake jde vypnout ale jak je střídák jinak zprevodovan tak klade větší odpor.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

no potiz je v tom ze to jiny jizdni rezim proste nema - nic ve smyslu sport mode /crawler mode/safe mode apod. jako ma napr. origo traxxasí xl5
aspon jsem nic takovyho neobjevil - ani v nastaveni esc, i jsem patral v nastaveni vysilace prijimace, ale tam to taky neni....
zrejme je to proste crawler esc se vsim vsudy, tzn. neni to urceny na normalni jezdeni... ve vsech testech si libujou co je to za skvelou vlastnost ze to na neutral z prudkyho kopce stoji jak zarezany - a ja tudiz vybral nespravny vyrobek :)
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

tak jsem to probiral s prodejcem, a skutecne to vypada, ze to je crawler combo, a tudiz brzdu po tom nemam co chtit. Asi to budu muset vratit - co mam koupit misto toho ale? Byl bych ochotnej do toho pustit i dost vaty za predpokladu, ze dostanu relativne jemnej rozjezd, vykon, ovladatelnost stejnou nebo lepsi nez origo trx4 esc tzn. plyn, brzda, zpatecka. Nastaveni pomalejsi zpatecky, atd. A k tomu nejakou dobrou odolnost proti vode/bordelu.....
Ten Fusion vsechno ma, ale nema brzdu, a bez toho se normalne jezdit proste neda.....
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

Je to teda jakože offtopic, ale tyhle funkce já mám v regulátoru za 400

Jestli míň není někdy víc

Edit
Ten plynulej rozjezd a lepší nastavení spíš řeší modernější vysílačka s nějakým lepším převaděčem spojitosti :mrgreen: a rychlejším přenosem signálu, regulátor ti víceméně jen dá to, co do něj pošle přijímač..
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

No .... žádná i sebelepší vysílačka nezlepší plynulý rozjezd, pokud to neumí regulátor a hlavně pokud regulátor nemá zpětnou vazbu se sondami v motoru. Běžné střídavé regulátory se budou ve většině případů hůř rozjíždět, než i ty nejobyčejnější stejnosměrné regulátory. Prostě při malých otáčkách regulátor ( střídavý ) velmi obtížně pozná polohu rotoru a proto ani nemůže správně posílat pulzy do cívek. Takže pokud chce někdo opravdu velmi pomalý chod s plynulým rozjezdem, je třeba pořídit motor se senzory a k tomu odpovídající regulátor, co má vstupy pro ty senzory. Jinak tomu nepomůže ani vysílačka za sto tisíc.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

....a teda popravde nepripada mi ( aspon z videi na yt) ze by nejak mohutne nekdo resil, nadaval na nekvalitu traxxasich vysilacek/prijimacu.
Pokud mas ESC za 4kila, ktery tohle vsechno umi a jsi spokojeny, budu vdecny kdyz se podelis o to co to je zac. Moje touha samozrejme neni vyplaznout 3-5-7tycek jen tak pro srandu kralikum. Ten fusion by byl dost fajn, kdyby do nej proste naprogramovali plyn/brzda/zpatecka rezim, uprimne nechapu proc to neudelali...
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Hobbywing Fusion 1800kV problem s drag brake

Zatím jsem najel jen málo protože likviduju poloosy jednu za druhou ale kombinace pohonu co jsem udělal se chová moc pěkně. 6 pole motor vyřešil záběr od nízkých otáček, kde 4 pole motor moc síly nemá.

-ESC Hobbywing Max10
-Motor TenShock 1750KV 6 Pole
-3S Lipo

Zpět na „Pohony a regulátory“