Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

Je to zbytečně složitý zapojení. Stačí vyndat +z réglu a je hotovo. Přijímač je napájen z becu a máš klid.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

jojo, díky všem za rady :YOP:
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

Ahoj kluci :CIAO: Mě by taky moc zajímal zbytek diskuze. Dnes se mi na expedici v Dubové po čtvrt hodině jízdy stalo že jsem vjel celý do vody a auto neovladatelné, rejd doleva a šel na půl plyn. Když jsem ho vytáhl, tak se plyn zastavil a spod auta hustý bílí dým, spíš mračna :wink: Hned jsem sundal kastli abych odpojil baterku. Začínalo to být hodně husté. Samozřejmě vše v uzavřené krabičce, ale než jsem vypojil baterku tak jsem viděl, jak to úplně taví krabičku a z prolisu na přípravu kabelu se udělala bublina, která se hned protrhla a začlo z toho hulit jak s papiňáku :roll: Bavím se o DSYS MDD90. Teď se jen modlím, aby fungoval přijímač. Jeho plastový obal je značně popálený a kousek zohýbaný. No a ktomu všemu ovladací panel navijáku. Ten vypadá v pohodě, ale to se uvidí až zapojím nový régl a to je ta otázka jaký?
Když to tady čtu tak když v tom budu, tak bych chtěl dát taky externí BEC ale nevím jaký. Mám 24-29 servo Hitec HS-7954. A teď k tomu réglu. Já mám DSYS vcelku rád. Pár výměn bylo, ale musím říct že zadarmo a nakonec z toho vyplynulo že na HPI GT500 a má zatížení až 80A a MDD56 na to nestačí tak jsem před rokem doplatil rozdíl pár stovek za MDD90 a ten jezdil bezvadně až do dnes. Jednání s výrobcem a doba dodání je super. Jenže předtím to vyplo nebo tak, ale dnes mi ta vodotěsná krabička možná zabránila požáru celého auta, že tam nešel kyslík. Tak přemýšlím taky nad změnou. Už jsem dnes skoro objednal znovu DSYS protože má doprodej starých a MDD90 stojí 1099,- Ale jak to tu pročítám tak proč nezkusit jiný, ale mám strach aby Speedstar při mé váze auta nevypínal, nebo něco podobného.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

Tak to nasere s tím shořením 8o Ještě že ti fakt nečaplo celý auto. Jinak já jezdím Speedstara už dlouho a zatím v cajku. V axiálu dostával dost slušně zabrat a v pohodě. Teď ho mám v TF2 a auto má něco přes 4kg a maká v pohodě. Hold je na tom jen s brzdou opčas špatně (jakože povolí a auto pomalinku sjíždí) Jinak max spokojenoust. Bec mám 3A 6V http://www.mz-racing.net/p7579-1rc21505-ubec-3a/ a mě stačí na dvě serva. Co jsem koukal na to tvoje servo tak bys ho mohl prdnout rovnou na baterii nebo ne? Je tam psáno 7.4V 29Kg Tak to rovnou šoupnout na baterku a nemusíš řešit bec.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

@PitaW : :-D :-D ten popis problému je jako okopírovanej z mého příspěvku :-D

Ano, kouř a nebejt tý krabičky, tak mám auto v plamenech, přitavený k ní + pokroucenej přijímač, ale přežil a už testuju reglík po pokoji a zatim super a hrozně citlivej na rozjezdy.
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

Prysku já vím a když jsem to včera četl, tak jsem se tvému příspěvku musel smát, že jsme dopadli úplně stejně a proto mě zajímal zbytek diskuze :lol: A to jsem měl na motoru i ty transily a přes to motor réglu hodně ublížil a doufám že jen jemu.

Pitrisku mělo by to jít.Já vím že to u něj udávají, jen jsem se k tomu neodhodlal, protože jsem si říkal že 24kg musí být dost. Ale když jste to tu řešili, tak mě napadlo, že když už budu zase pájet, tak bych to mohl využít na sto procent. Potřeboval bych tedy poradit který káble na servu šmiknout a naletovat na baterku. Tím pádem by tedy neměl být takový nápor i na régl?
Díky za každou radu.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

Neodolal som pri vypredaji :-)

Bude do warhounda a do mexa:-) a doma leziaci mtroniks tio rock c bude na predaj...


Obrázek
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

Tak, jak to má na radu svého "elektrošikuly" inženýr Patt, by to sice pravděpodobně fungovalo, protože se kostra propojí přes ostatní komponenty, v tomhle případě přes regl, ale elektricky je to zásadně špatně, protože potenciál servosignálu v podstatě nemá vlastní kostru. Když odpojíš regulátor, servo nepůjde.
Správně je, jak píše náčelník: černé mínusy nechat normálně propojené a červené plus přerušit jen tam, kde by se stýkala různá (nebo třeba i stejná) napájecí napětí z různých zdrojů.
Pokud je externím BECem napájen přijímač i servo, odpojí se jen červený od reglu = Pryskův případ, přesně podle návodu od FOXY a komaara. Ona je sice v obou těch návodech drobná nepřesnost, ale v tomhle případě není relevantní.
Pokud je externím BECem (nebo přímo z baterky) napájeno jen servo, přijímač zůstane beze změny napájenej z reglu, červené plus serva se odpojí od přijímače a spojí s externím plusem. Černý mínus externího zdroje se připojí na černé mínus mezi servem a přijímačem.
Docela by mě zajímalo, kolik kremačních obláčků má ve skutečnosti na svědomí nikoli regl, ale nějaký "elektrošikula". :wink:
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

PitaW píše: A to jsem měl na motoru i ty transily..

Transil je zjednodušeně řečeno jen taková trochu lepší zenerka, která se při překročení nominálního napětí otevře a (až do svého povoleného výkonu nedestruktivně) propustí proud, něco jako bleskpojistka. U motoru to funguje tak, že když se při nějaké prudké změně režimu, (- zpátečce, brždění, přetížení..) motorem naindukuje proudová špička s vyšším napětím, než závěrné napětí koncových tranzistorů regulátoru (což není v našem provozu nic neobvyklého), která by tranzistory propálila, projde místo toho bez následků transilem. Je to ještě trochu složitější, souvisí to nejen s napětím, ale i s proudem, délkou pulzu, aktuálním režimem tranzistorů, jejich aktuální teplotou, tepelným výkonem a setrvačností chladiče, atd.
Ochrana transilem ale nemá žádný vliv na dlouhodobé zatížení regulátoru, chlazení a pod. a už vůbec nesouvisí s BEC. Z mnoha diskutovaných případů vyplývá, že právě přetížení BEC je příčinou poměrně velkého procenta zničených reglů. Mnohdy se to dá snadno ověřit pitvou, kdy je často vidět přímo která součástka shořela. Regulátor BEC je většinou jedinej velkej černej šváb se třema nohama, kromě řady koncových tranzistorů, co bývají přímo na chladiči. Dá se pak podle toho do jisté míry usoudit, kde asi byla v sestavě chyba.
Z Tvého popisu bych to viděl na vodu. Nemusí to být ani tím, že tam přímo nateklo, stačí, když stará, relativně neškodná vlhkost zkondenzuje. Stává se to často, že přijedeš z akce, všechno normálně funguje, tak proč bys to otvíral, kontrola doma před další akcí je taky v pořádku a problém přijde, když to vyndáš z tepla na mráz, nebo třeba ochladíš ve vodě. Kapka v přijímači, nebo servokonektoru může způsobit, že jde servo do dorazu a to Tvoje supersilné při tom celkem spolehlivě vyšlusuje BEC. Ten buď shoří, často totiž, na rozdíl od trakčních obvodů, nemívá nadproudové jištění, nebo díky nestandardnímu napájení zblbne v reglu procesor, kterej pak s ochotnou pomocí zmatených koncáků spáchá sebevaždu.
Uživatelský avatar
libornejdek
Uživatel
Příspěvky: 249
Registrován: 02.09.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: regulátor (RS135) Speedstar 2 Crawler Edition prosím o r

Ahoj nemáte někdo zkušenosti s tímto regulátorem? Dám plyn naplno a auto se zastaví, servo funguje, ale auto nejede, ale asi za 3sec nebo po zatlačení auta zase auto jede. Nevíte čím to je? Díky Libor. Slyšel jsme že je to něco s nějakým BEC

Zpět na „Pohony a regulátory“