Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

DSYS MD54 a voda

Zdar všichni,
zajímalo by mne, jestli se někomu nestalo to co mně a jestli někdo neví kde je chyba.

Včera jsem jezdil venku (RTR Honcho - Axial 27T + DSYS MD54) a protože bylo auto zaprášený a několik dní jsem strávil těsněním elektriky, rozhodl jsem se ho vykoupat ve vaně. Napouštěl jsem vanu a jezdil sem a tam. Když byla voda pod baterku (regl mám na ní a viditělně nebyl mokrý), tak auto přestalo reagovat a regl jen pískal jako při ztrátě signálu, ale k tomu i blikaly led reflektory. Auto jsem vypnul, hodinu sušil na balkoně, ale regl po zapnutí pípal a blikal reflektorama .... nechal jsem ho pípat a asi po deseti minutách auto naskočilo, ale v první minutě ježdění ještě několikrát vynechalo ... pak již OK.

Nemáte někdo tuchu, čim by to mohlo bejt? Regl je zalitej silikonem, stejně tak krabička s přijímačem a elektronikou osvětlení. Motor (stejnosměrnej), akku (hardcase Arrowind) ani led osvětlení jsem netěsnil, ale tam by snad být problém neměl.

Předem díky za názory, Honza
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 457
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Ně se stalo něco podobného již několikrát a mám 2 tyto regulátory a dokonce na obou.Stačila kapka na signální kablik na kontakty a je to.Ani se voda nemusí do reglu dostat.
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Nevim co je signální kablik. Rozhodně jsem teď důkladně namočil servokonektory (plyn, steer, aux - mám je vyvedený prodlužkama z utěsněný krabičky) a regl byl v pohodě.

Další neutěsněná věc byl spínač reglu - myslel jsem si totiž, že když je v poloze ON, tak že ta voda už to víc zapnout nemůže :-))) .... a to byl omyl. Po ponoření spínače do vody začlo auto dělat to co včera ... takže jdu utěsnit spínač ;-) a uvidim.

Díky za bleskovou reakci,
Honza
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Ahoj. Mám ho taky, kablíky k motoru máchám ve vodě pořád a nic se neděje, ale jak se dotane kapička či větší vlkost na zbytek reglu tak je zle a přesně tímhle způsobem mi nadává. Ale musim říct že jsem ho jednou při mytí pořádně pocákal a po vysušení zase maká jak novej.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

No, já bych chtěl docílit toho, abych se mohl potápět ;-). Samozřejmě člověk se nemusí potápět plánovaně ... stačí když s auto někam zkutálí nebo ho vezme proud do hloubky. Regl mám zaplácnutej silikonem na obou koncích a kolem kabelů, ale asi ho dám ještě do šprcky nebo balonku ... mimochodem, kde shanite balonky? Šprcka mi přijde trochu tenká.
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Pánové, pozor na jeden dost důležitý fakt.
Regly DYSYS se zapínají ROZPOJENÍM kontaktů na vypínači. Takže voda ve vypínači může v poloze ON regl vypnout.

Já mám na elektroniku vodotěsný krabičky od nás z práce, z plynových čidel.
Ale když se vydáte do prodejny elektromateriálu, kupte krabičku s co nejvyšším IP, tvrdou, na šroubky, k ní pár vývodek PG7 a PG9 a je vystaráno.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Regl jako takovej mi prijde celkem vodeodolnej, uz x-krat na nej splouchla voda, byl mokrej nebo zaparenej v zime, i kabely od motoru a k prijimaci byly pod vodou a problem nastal pouze kdyz se namocil spinac, nedavno se mi podarilo na spinaci omylem utrhnout jeden dratek, takze ho uz nepouzivam a od ty doby mi regl nekleknul i kdyz sem ho pri myti zapomnel schovat do krabky..

Jinak pouzivam krabicku od serva a okoli kabelu je zalepeny stribrnou lepici paskou, auto uz mi zahucelo skoro po strechu a voda se tam nedostala.. A balonky sezenes v papirnictvi.. :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

S tim spinacem to potvrdil pan David z D SYSu
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

S tím spínačem to je v návodu napsaný. Stačí číst. :wink:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Werret007
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 15.02.2009 0:00

DUsoft píše:S tím spínačem to je v návodu napsaný. Stačí číst. :wink:


jj, je to tak :lol:

Zpět na „Pohony a regulátory“