Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Problém s Tornado SS4

Ahoj,
vím že to není motor který bychom v naší kategorii využili, ale také vím že je zde spoustu odborníků kteří dokáží poradit. Pořídíl jsem si tento motor:
Elektromotor řady 540, počet závitů 10x2, kluzná ložiska, WET magnety, výměnné uhlíky a pružiny, vč. kabelů.

Parametry:
- počet otáček: 42.800 otáček/min
- max. výkon: ...W
- 4.8-8.4V
- účinnost ...%
- hmotnost: ...g

Obrázek

A chtěl jsem ho zaběhnout, ale hrozně se přehřívá, mám ho samozřejmě volně bez pastroku a na 7.2v. Nevím v čem je chyba. Zahřívají se i kabely a lehce i regulátor. Obracím se na odborníky z řad vyspělích modelářů s prosbou o radu. Díky
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Ja sem na elektriku jelen ale nepouzivas regl kterej je urcenej na vice zavitove motory ? :?:
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

:-p jak se znám tak bych řekl že skoro i jo :)
jenom nevím kolik má vlastně to Tornado-10x2->20?! nebo kolik vlastně? :-[
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Ne-e, je to desetizavitak, ted si presne nepamatuju co znamena to x2 ale pocitej s tim, ze bys mel mit regl co je pro motory od 10 nebo lepe od 8 zavitu aby tam byla rezerva.. Ale je divny, ze se motor hreje cekal bych, ze bude delat tlaky regl.. Je pravda, ze kazdej motor ma svoji provozni teplotu a jisty zahrivani je normalni, a ze kabely nezustanou studeny je taky jasny.. ale nesmi vylozene palit, obzvlast je-li bez zateze.. Zkus se poptat na Tamiyaforu, tam ti urci poradi lidi co jezdi placky.. :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

10x2 znamená, že to má místo 1 drátu 2 paralelně, takže má pořád 10 závitů, ale líp rozložených po kotvě
jinak to zahřívání může bejt způsobený odpory v ložiskách (kluzný pouzdra u takovýho motoru, to je hrozná věc) a odpor komutátoru, který brzděj motor. Tyhle vysokootáčkový jsou na to citlivější
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

OK, tak díky, včera jsem se spálil o origo motor, tak že mám puchýř :mrgreen:
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo a právě jsem objednal menší pojistku: http://www.autanavysilacku.cz/vyrobek-r ... ew-id-9101

Můj první pořádný regulátor! a můj první regulátor který nemám z RTRka :mrgreen:
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

www.autanavysilacku.cz 8( 8( to to budeš mít doma tak za měsíc a ještě to bude úplně jinej regulátor :CHI:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

No a nebyl by nahodou tenhle lepsi ? http://www.mz-racing.net/p4143-93370-no ... r-reverse/ Ma lepsi parametry a je uplne bez limitu zavitu.. Ta stovka neni zadnej rozdil a mas jistotu, ze to prijde, nechci tu panu Zulkevicovi delat reklamu ale precijen je to obchod, kterej je ozkousenej, ze jedna fer, a ze mu to netrva.. :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Marty
Uživatel
Příspěvky: 166
Registrován: 04.03.2010 0:00
Bydliště: Šitbořice

Vykašli se na automata a vem tohle http://www.mz-racing.net/p1774-rs134-speedstar-2-8t/
Jen nevím, proč kupuješ motor s tolika - málo závitama, uhlíky budou hoodně rychle pryč. To už radši bezuhlí.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

1) Do čeho chceš ten motor strčit?
2) Na jakým reglu si to zkoušel?
3) Naprázdno by neměl tak hřát, aby ses spálil.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Marty píše:Vykašli se na automata a vem tohle http://www.mz-racing.net/p1774-rs134-speedstar-2-8t/
Jen nevím, proč kupuješ motor s tolika - málo závitama, uhlíky budou hoodně rychle pryč. To už radši bezuhlí.


Uprimne, tenhle regl mam (mazna nakou starsi verzi) ale spokojenej s nim moc nejsem.. :sad: Asi se budete divit ale mnohem lip funguje i TEU 101 od Tamky.. Hned vysvetlim.. Mam TL - klasicka placka.. Motor LRP GT3 Turbo 19 zavitu, celkem slusnej motor.. S reglem Robitronic to jednak malo brzdi a pri rozjezdu je to strasne liny rozjizdi se desne pomalu a az tak za dve - tri vteriny se auto nak rozjede.. Kdyz tam dam TEU tak brzda blokne kola a auto stoji a akcelerace je uplne jinde, i na asfaltu to hrabe a kdyz jeste k tomu zatocim pri rozjezdu tak to jede krasne driftem i s klasickejma gumoejma kolama.. - to Robitronic nedokaze.. Zkousel sem to nastavovat asi hodinu, zkousel sem vypinat zapinat ABS ale skoro bez rozdilu.. I ty prodlevy se nijak vyrazne neprojevily.. Mozna sem trotl, mozna je regl vadnej, mozna kombinace obojiho ale mam ho doma a radsi sem do TL vrazil to TEU, jizda s nim je mnohem sviznejsi..

..tak a ted me ukamenujte.. :lol:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Adam62_cz píše:www.autanavysilacku.cz 8( 8( to to budeš mít doma tak za měsíc a ještě to bude úplně jinej regulátor :CHI:

Já tam teď objednával servo a do tří dnů doma. :roll:
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Z MZ už jsem objednal spousty věcí a vim že je to dobrý obchod, ale to samé platí i o auta na vysílačku (podle prozatimních zkušeností to tak je).
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

heh, tak ten popis magnumu mě dostal... v nadpise bez limitu a v popise 10z :-D tyhle chytáky miluju.... Jinak magnuma mám a je celkem v pohodě, jestli nevyužíváš omezení maximálky, abs apod, tak automatika ničemu nevadí

Zpět na „Pohony a regulátory“