rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

6ti stupňová převodovka

Toto je první co sem napíšu, chtěl bych si zhotovit 6ti stupňovou převodovku do modelu v měřítku přibližně 1:8 , hodně lidí už mi řeklo že jsem blázen ale podle mě by to mohlo fungovat použil bych 2 pčevodovky, 3 a 2 stupňové a dal bych je za sebe a řazení by bylo přez 2 rychlá serva. Předem děkuju za odpovědi.
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Spíš si říkám k čemu.... Naprosto stačí 3 kvalt a i pro někoho je to už moc. Jak by jsi ovládal?
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

Pro někoho možná jo ale ja to chtěl zkusit nejdřív sem jí chtěl dělat do modelu za první 3 stupně by byly do horsiho terenu a zbyle 3 na rovnejsi povrch pro rychlejší jízdu.
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

a ovladal bych ji prez 2 serva
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Hlavne si uvedom ,ze elektromotor ma iny priebeh vykonu ako spalovaci motor ktory si pomaha moznostou viacstupnovych prevodoviek. Napriklad ja som mal HL-ko s trojstupnovou prevodovkov kde konkretne trojka uz bola tak rychla , ze pripadna kolizia alebo naraz do pevnej prekazky by patrne znamenal znacne poskodenie modelu. Preto som radsel zvolil vhodny motor ktory taha odspodu a pokriva cely rozsah prveho a druheho prevod stupna , a je to dost rychle teda aspon na expedicie , a zaroven aj pomale ak je potrebne trialovat! :idea: Taktiez za dalsie si traba uvedomit , ze ako rychlo chces za nim behat pripadne na aku vzdialenost ho vies pustit pred seba aby si nenarazil do trciaceho sutru ktory uz tak na 3-4 metre stejne dobre nevidis! :roll: Ked uz tak nervomocou chces kvaltovat , tak by som doporucil nieco dvojkvaltove ktore ti bude v pohode v plnom rozsahu vyhovovat , alebo este lepsie ak sa pojdes pozriet na nejaku expediciu , a tam sa presvedcis ako to vlasne vsetko fachci! :idea: J.M :wink:................. PS; To o co se pokousis je absolutne zbytecne a jinak receno tudy cesta nevede! :-(
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

rád bych prisel na nakou expedici ale nevim jestli je naka v mem okoli (Dobříš) je mi 14 takze auto nemam a busem nerad jezdim a tu 6ti stupnovou prevodovku jsem chtel jak uz jsem psal tak napul kdybych treba cjtel jezdit trial nebo tak neco tak bych jezdil na ty 3stupne a pak kdyby se mi nechtelo treba do lesa neso trochu vic vyradit tak bych jezdil na ty 3 vedsi a dekuju ze mi se mi snazite poradit
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

kousek pod vesnici kde bydlim je vyhorely mlyn a rozborena prehrada teren je tu taky dost hrbolaty ale neznam nikoho kdo by mel naky trialovy model a bydlel nekde v okoli nebo byl ochoten priject
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

No kdyz si vezmu ze HL je 3stupnova a uz tak je dost velka a tezka a ty chces udelat 6ti tak to je tak na nakladak a ne na auto 4x4 . Muj nazor
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

ta 6 stupnova prevodovka je fakt blbost jak ti tady už psali ostatni,
taky jsem mnel high-lift s 3 stupnovou prevodovkou a nic víc nepotrebuješ, na 1-ce to má tah že by mne to celeho utáhlo kdyby ten model mnel vetši hmotnost,
uplne ti stačí tamiya 3-kvaltova prevodovka nebo si vyrob takovou kdyš na to máš naradi a nervy,
ten motor neni až tak rychlý aby jsi potreboval 6 stupnovou prevodovku
dit staré škodovky mnely 4 stupnové prevodovky a uplne to stačilo

vymýšliš ale neuvedomuješ si kolik práce je zatim, a zda to ma nejaký význam,....

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Základní otázka spíš zní - už jsi měl tu čest jezdit udržovat a seřizovat převodovku v offroad modelu ??
Nestojí to za ty nervy , to mně věř - čím víc stupňů tím víc seřizování rozhašování , uvolňování , přeskakování atd. ...........
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

abych se priznal tak ja nemel este zadny model s prevodovkou, jo (mozna) blbods 6ti ale aspon bych mel neco jineho a horsiho na udrzbu :-)
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Vis jak to udelej? Sezen si 3 kvalt, a vyzkusaj. Az vyzkusas a zjistis, ze je to malo, tak dokoupeni dalsi prevodovky uz nebude takovej problem, a budes mit tvuj 6 kvalt :) :tleskam:
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

:-) to me pak taky napadlo tam dat zezacatku aspon 3 a pak uvidim nevite kolik tak stoji 3 ja sem si to chtel stavet ale jestli bude za prijatelnou cenu tak asi koupim uz hotovou este bych se chtel zeptat jestli u tech prevodovek se daji vymenit prevody (jednotlive) treba ze na 1ku to pojede moc rychle a na 3ku mi to bude stacit jestli me chapete
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

No je to obracene, na 1 to jede krokem, na 3 rychle, jako u normal auta.
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

ja myslel jako ze na ty 1ce to pojede rychlejs nez bych potreboval do terenu a na 3ku to pojede tak akorat na rychlejsi jizdu na rovince

Zpět na „Pohony a regulátory“