teebee87
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2010 0:00

problém s regulátorem

Dobrý den,
mám problém s regulátorem (alespoň si to myslím). Když jemně přidám plyn, tak se motor hned roztočí na 100%. Zpátečka nefunguje vůbec. Ještě jsem zkoušel brzdit a vypadá to, že brzdit lze.

Zkoušel jsem motor Axial 27T a Fireball Rock Crawler 50T. Dělá to u obou.
Hledal jsem návod pro resetování regulátoru pomocí vysílačky (mezi dodanými manuály není), ale žádný jsem bohužel nenašel :(

Mám vysílačku Axial ax-1 a regulátor Axial ae-1. Předem díky za jekékoli nápady.
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

mas trimry na nule?
prvni myslenka, co mne napadla

moznost pujcit si od nekoho vysilacku a prijimac?
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
teebee87
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2010 0:00

Díky za reakci. Zkusil jsem všechny možné polohy na vysílačce, ale je to pořád stejné, jen se mění poloha od kdy motor zapne na 100%. Zkusím si teda od někoho půjčit vysílačku a přijímač.
Uživatelský avatar
nguyenerik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 610
Registrován: 28.09.2009 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: problém s regulátorem

teebee87 píše:Dobrý den,
mám problém s regulátorem (alespoň si to myslím). Když jemně přidám plyn, tak se motor hned roztočí na 100%. Zpátečka nefunguje vůbec. Ještě jsem zkoušel brzdit a vypadá to, že brzdit lze.

Zkoušel jsem motor Axial 27T a Fireball Rock Crawler 50T. Dělá to u obou.
Hledal jsem návod pro resetování regulátoru pomocí vysílačky (mezi dodanými manuály není), ale žádný jsem bohužel nenašel :(

Mám vysílačku Axial ax-1 a regulátor Axial ae-1. Předem díky za jekékoli nápady.


tak zkus vyměnit kablíky aby nebyl nějakej kratas
teebee87
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2010 0:00

Kolama mi jde normálně otáčet a když přehodím káblíky na přijímači, tak kolama otáčním plynem/zpátečkou ale motor, když otáčím "volantem" blbne úplně stejně. Má to nějaký smysl k rozluštění problému?
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

skoro bych se zacal bat, zes mel pravdu uz na zacatku - regulator

nemas v okoli nekoho dalsiho s autem?
vzajemnym prehozenim par veci lehce ozkousite, zda se vam to chova stejne
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
teebee87
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2010 0:00

Ano mám, hned jak budu moct, tak za někým skočím - bohužel teď mi to vůebc nevychází.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Pokud je tenhle regl správně zapojen, měl by, jak tvrdí Axial, 3x zapípat. Zapípá ti? Co jsem koukal po rozumech, tenhle regl není žádná výhra - občas blbne.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Tak to ja mel to sami ale kdyz jsem koupil novou vysilacku preste sem to zapnul a jeloto porad do predu ikdyz byla paka v neutralu a dozadu to jelo pomalu tak sem si pohral s ovladacem a uz to de normalne
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
teebee87
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2010 0:00

Ano regl normálně zapípá.
teebee87
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2010 0:00

Majlo píše:Tak to ja mel to sami ale kdyz jsem koupil novou vysilacku preste sem to zapnul a jeloto porad do predu ikdyz byla paka v neutralu a dozadu to jelo pomalu tak sem si pohral s ovladacem a uz to de normalne


Mě ale nejde regulovat rychlost vůbec. Zmáčknu plyn a hned to jede na plný výkon a na druhou stranu to nejede vůbec.
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Ja si myslim ze sem to mel dost podobny ale ty to mas dost extremni . Zkus si pohrat s ovladacem . :roll:
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
teebee87
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2010 0:00

Majlo píše:Ja si myslim ze sem to mel dost podobny ale ty to mas dost extremni . Zkus si pohrat s ovladacem . :roll:

Jak jsem psal výše - nastavením na vysílačce akorát měním to jestli se motor roztočí na plný knedlík v horní nebo dolní polovině stisku plynu. Popřípadě při zapnutí revers v horní nebo dolní polovine stisku zpátečky. Druhý směr nejde nikdy.
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

tak to potm nevim
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
Uživatelský avatar
MarekD16
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 28.06.2009 0:00
Bydliště: vinicne šumice

zdarec doufám že nebude vadit když sepřipojím na toto téma. mám taky problém s reglem (dsys 54A) zapnu ho začne rychle blikat ale motor nepípíá ani nereaguje,servo i přímač fungují. skoušel sem i jiný motor ale problém přetrvává. nevíte někdo co s tim??

Zpět na „Pohony a regulátory“