Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Cukání serva

Zdravím , mám problém , když zapnu vysílačku a přijímač , tak se mi někdy podaří naprogramovat regulátor a auto jede jak má , ale po chvíli zase regulátor něco zahraje a začne sebou cukat servo řízení a blbne i plyn . Jsem v tomhle nováček a nevím co s tím , poraďte , prosím . Je to AX , regulátor Robitronic Speedstar crawler , motor Venom 60z , servo hextronik HX12K a vysílačka je základ co k tomu byla Čína 27 MHz .
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Tak když dám anténu vysílečky k anténě přijímače , tak cukání přestane a když ji dám třeba 1,5 m dál , tak začnou kola lítat sem a tam .
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

tohle mi dělala moje RC hračka, když byly vybité baterie ve vysílačce
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Tak kontrolky na baterie ve vysílkačce ukazujou OK , jsou tam jen chvilku . Tak si asi přilepim kabel k vysílačce a bude :-)
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Hm tak to me to delalo taky a bylo to vysilackou kdyz sem dal vysilacku tak 2 m auto se zaclo cukat . Potom sem presel na 2.4 a byl klid :wink:
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

No taky si myslím , že to bude vysílačkou , Ještě to ověřím kolegovo vysílajdou a koupim asi jinou .
DIAKON
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 01.05.2010 0:00

Tohle mi dělalo když jsem měl antenu od přijimače v bliskosti jinych kabliku. skus antenu vest co nejdale od kabelu serva regulatoru a baterek a pozor si dej i na ram auta pukud je z kovu kdybys chtěl antenu omotat kolem něj mužou se ramu dotyka jine kabely a pořad by to rušilo. a nebo ještě mužeš mit silne servo a to ti muže vypinat regulator pokud maš slaby BEC. a nebo skusit jinou rc soupravu.
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Poslední 1-2 cm drátu kabelu od přijímače by měly jít MIMO všechny silový kabely,kovový konstrukce a další železo.Motor,aku atd.Zkus předělat a třeba se to lehce zlepší.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Díky za rady , šel jsem po signálu a ejhle co jsem objevil : Anténa na vysílačce se volně hýbe , že by někde udělali soudruzi v Číně chybu ? Tak jsem milou vysílačku rozebral a skoro jsem se i podivil , antána tam byla jenom strčena a vůbec nebyla pčipojená . Večer to připojím a vyzkouším , snad to už to dá pokoj a bude to jezdit :-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

U některých vysílaček je anténa našroubovaná na závitu/držáku (nebo šroubek), zkontroluj to raději pořádně, jestli ti ve vysílajdě šroubek nebo nějaký úchyt někam nezapad - nebezpečí zkratu.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

OK díky , zkouknu to pořádně . Tady to vypadá , že drátek z tištěňáků je chcený šroubkema matkou k plastovému tělu vysílačka a anténa , ze které kouká šroubek , je tam jen tak volně stčená a nezapojená . Podle mně je tam ten šroubek navíc a matka a drátek přišroubuju na anténu a bude to . Doufám :-)

Zpět na „Pohony a regulátory“