Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

2-kvalt prevodovka

tak sem jí dal po dlouhý době konečně dohromady

Obrázek
Obrázek
Obrázek
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

...a tuto převodovku někdo znáte?

http://www.rc-auta.eu/zbozi/5291/2-rych ... prevodovka
bflmpsvz
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

milan: znám ji, měl jsem ji. Je to odstředivka pro spalováky. Ten druhy stupeň se zařadí odstředivou silou (je tam takový kolíček, který vyleze a zasekne malé převodové kolo).
Už jsem kdysi přemýšlel jak to udělat, aby se to dalo ovládat servem. Jednodušší je použít převodovku z akuvrtačky
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Sem premejslel, jestli by to velineon utocil, aby to seplo.
Takova 2speed foffka... :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Myslím,že velineon by s tím problém neměl,sílu i točky má.Ale jde o to,vychytat přesný otáčky.U LOSIny mám něco podobnýho a dá se štelovat,kdy sepne.Je tam jednosměrný ložisko,který se musí čistit a mazat spešl olejem.Do expe ale nepoužitelný.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Tuhle převodovku si teda na expe fakt nedokážu představit. Kucííí, uhněte, potřebuju se rozjet, abych zařadil... :lol:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

milan008 píše:...a tuto převodovku někdo znáte?

http://www.rc-auta.eu/zbozi/5291/2-rych ... prevodovka

To je zas ten stejnej Carson co jsi se na ni už jednou ptal.
Jak bylo psáno , je to odstředivka pro nějakou 16tinu spalovák , ale sám prodejce při dotazu upozorňoval že jen když se to dobře sešteluje tak to někdy i ten dvoukvalt dá :mrgreen:
Jinak tahle má poměrně malej převodovej poměr , tudíž bude stejně ještě potřeba redukční převodovka.
Ještě bacha na jednu věc , tahle převodovka se běžně prodává jako jednostupňová a k ní se dokupuje rozšiřovací set na 2 stupňovou , tudíž bacha na e-baye a aukra a pod. abys v domění že kupuješ dvoukvalt nezainvestoval do jednokvaltu 1,5,:1 , ale to už jsem ti myslím jednou psal.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

To vše, výše jmenované je trochu problematické, ale řešitelné. Neřešitelný je ale, malý převodový rozsah. Pokud bude jeden převod 1:1.5, tak druhý nemůže vyjít o moc jinak, např.1:1.3. Převodovka z aku má tu výhodu, že používá pro dvojku jeden planetový převod a jednička k němu přiřadí druhý planetový převod, takže výsledný převod pro jedničku se násobí.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

No jo, převodovka z akku, jenže ve své "dílně" v ložnici ji asi opravdu těžko vyrobím a nikdo z vás není ochoten ji vyrábět pro druhého, to je pak těžký... :cry:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Milánku,vydrž....Už máme s Jurou...červené Pajero převodovek pět !! On nemá čas,stěhuje se,ale co nejdříve se začnou převodovky upravovat a zkoušet....tak určitě něco bude....
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Skvělá zpráva, více tedy v Krnově
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Nemáš fotku toho pastorku nějak si nedovedu představit ten červík v zubech.
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Zdravím pánové... sehnal sem si dvourychlostni převodovečku z Akučky ale nějak přesně nechápu ty ůpravy.Vím že spojka se musí dotáhnout ale když teď vidím fotku od mara126 tak tomu už polovina převodovky chybí.Nenašel by se prosím někdo,kdo by mi tuhle práci osvětlil nebo mi ji udělal ( samozdřejmě za finanční kompenzaci:) ) ?? Obrázek
Jo a sklíčidlo mrcha nejde dolů,šroubek je už fuč ale asi tam je ještě opačnej závit :roll: :|
Naposledy upravil(a) Ruzabmx dne 14.05.2012 16:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Půlka může být pryč a nemusí ............ sundáš sklíčidlo , z 99% mají opravdu opačnej závit jak píšeš.
Na hřídeli mezi sklíčidlema převodovkou jsou plošky na tenkej otevřenej klíč. Chytnul jsem to za sklíčidlo do svěráku a klíčem povolil.

Co se týká amputací , tak se ještě odstraňuje přední část převodovky , ve které je momentová spojka ,nebo pokud ti neva že bude převodovka zbytečně dlouhá a že budeš tahat váhu navíc, tak tam můžeš momentovku nechat ale musíš ji zafixovat na pevno.
No a jako poslední budeš muset amputovat motor a z něj sundat pastorek a upravit ho na běžnej motor .

EDIT: Úpravou pastorku je myšleno navrtání pastorku pro červíka , ale jak píše David , možná to není vždycky potřeba pokud má hřídel motoru standardní rozměr , ale mám dojem , že zrovna tento motor (nebo to byla ta Makyta ??) ji má větší . Musel bych večer doma mrknout.
Naposledy upravil(a) rotruck dne 14.05.2012 14:17, celkem upraveno 1 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Je to jak píše rotruck. Nicméně až ji rozděláš, určitě sám pochopíš. Jen mi nejde do hlavy co je myšleno upravením pastorku na běžnej motor? Já jsem to zatím řešil tak, že jsem sundal pastorek, nahřál a nasadil na hřídel modelářskýho motoru a drží to jako čert.

Zpět na „Pohony a regulátory“