Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Regl Dsys pouzivam vic jak rok a jsem s nim spokojenej. Jedina vec, ktera mi vadila byla absence prudkyho rozjezdu.. Jinak diky pomeru ceny a poctu funkci to byla pro me jasna volba a to je taky duvod jeho rozsirenosti..

Nejaky moje nazory..

Je fajn, ze pribude prudky rozjezd - to oceni hodne lidi..

Potom by bylo dobry, kdyby byl regl 100% vodotesny - chapu auto neni ponorka ale precijen je to jistota..

Dalsi dobra vec by byl zapouzdrenej spinac, ktery nezkratuje pri namoceni, jak se to stavalo u dosavadnich spinacu..

Urcite by mela zustat funkce "testovani" motoru, nebo jak se tomu spravne rika, proste 4 kratky pipnuti a jedno dlouhy pri pripojeni baterky..

Pokud pribude rucni brzda, popripade jak pise Padre ta variabilni, tak by bylo dobry aby byla moznost nastavit brzdu na 100% - stejne jako je to u soucasny vereze Dsyse, ne kazdymu muze vyhovovat variabilni a ne kazdy ma vicekanalovy radio pro ovladani rucni brzdy..

Spojeni reglu a svetelnyho modulu by se mi libilo, ale chapu, ze muzou nastat problemy s odbytem..

Pokud to dopadne aspon z casti tak jak se zatim planuje a cena nejak rapidne nestoupne rad si novou verzi Dsyse koupim a soucasnej regl presunu do jinyho modelu.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Salvatore: Prudkej rozjezd prevody samozrejme zatezuje, ale osobne mam na Mambe jeste nastaveny tzv. "Punch" coz by mel byt zvyseny vykon pri prudkem rozjezdu a ze bych cesal kolecka, to se rict neda. A zastavam nazor, ze lepsi funkcni mit a nepouzivat, nez nemit a chtit pouzivat :)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Od tý doby co jedu LI-POLky tak si Burban i hrábne na startu.

Jinak mi DSYS vyhovuje.Nastavení kartou ok,vypínač nemusím,raději rozpojím baterky,na drag brake jsem zvyknutý jak je,vodotěsnost jen +
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Mě tyhle co jsou vyhovujou akorát by to chtělo tu vodotěsnost a ta brzda by se taky hodila ,vypínač netřeba upravovat :mrgreen: :wink:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Vzpoměl jsem si na další věc která mi vadí.
Pípání reglu po vypnutí vypínačem. Ano, přiměje mě to odpojit baterku, na druhou stranu když chci vypnout model při pauze na cigáro uprostřed expe tak by to vypínačem stačilo. Kdyby se ta pípací sekvence zkrátila dejme tomu na 30sec tak už to půjde snést.

A zapouzdřený vypínač je takový do kterého se nedostane nic, po elektrikářsku IP 44 a vyšší. Nemůže to být posuvný, buď páčkový nebo tlačítkový.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Nytrak píše:A zapouzdřený vypínač je takový do kterého se nedostane nic, po elektrikářsku IP 44 a vyšší. Nemůže to být posuvný, buď páčkový nebo tlačítkový.


Diky za upresneni, neco takoveho bych si predstavoval.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Standa
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 21.03.2010 0:00
Bydliště: Nymburk

Regl od Dsys užívám na autech i na lodích a jsem nadmíru spokojenej. Nevšimnul jsem si, že by start byl málo ostrý. Na jiným místě tady se diskutuje o tom, jak má vypadat a jezdit expediční auto ale když se bude při startu auto stavět na zadní, moc expedičně to vypadat nebude. Zrovna jako s tou ostrou brzdou, taky mi to stavělo na fleku a vypadalo to strašně. Problém vidím jinde, přešel jsem na lipolky a to na tříčlánek a tam je problém s becem, který při tomto napájení dá jenom něco kolem 1A a to je na moje poddimenzované 6 kilové servo opravdu málo, taky jsem už o bec přišel a musím si pořídit externí. Myslím si, že vývoj se nezastaví a za chvíli bude jezdit na lipolkách kde kdo a v případě použití tříčlánku a výkonných serv, která užíváme to bude problém. Vypínače, světla pípání jsou banality, které si každý řeší po svém, těžko se tolik řešení vměstná do levného reglu.
Standa
*********************
SCX 10 Honcho - 2,4 GHz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Programování vysílačem:
vymyslet tak, aby to skutečně fungovalo jak má, bylo průhlednější a jednoznačnější. O tomhle jsem se dohadoval mailem s p. Davidem, který mi tvrdil že to jde, ale já to nakonec vzdal a koupil kartu a víc se mu neozval.

Vypínač:
Myslim že by bohatě stačilo "převrátit polaritu" zapínání. DSYS se zapíná rozpojením, což je ve vodě průšvih. Pokud by se zapínal spojením, auto by po průjezdu vodou max nešlo vypnout, což by tak nevadilo.

Programování výchylek páky:
z celého programování bych zcela vyřadil spínač. Kvůli vodě jsem ho ustřihnul, ale bez něj nenaprogramuju výchylky pák, což se každopádně dělá z rádia a nikoliv přes kartu.

Náběh:
Tady celkem nemám problém. Jezdim 3S LiPo / 40z motor / 17 pastorek a minimální prodleva 0,5s stačí k tomu, abych při rozjezdu zahrabal (samo na vhodném podloží).

Přehřívání reglu:
přestože mám 56ku, která je do 4S, za slunného dne se dokáže při jízdě v terénu poměrně často přehřát ... je fakt, že ji mám zalitou silikonem a v balonku, čemuž věřim víc než z výroby vodotěsnému provedení, nicméně bych klidně přidal trochu na velikosti a nějak optimalizoval "topení".

Pískání:
myslim že by bohatě stačil ostrý hvizd 2 vteřiny, než 10 min pískání. Podobný alarm bych nastavil na doběh LiPolky ... na Ještědu jsem totiž v jednu chvíli nevěděl, jestli mi regl vypíná kvůli vysáté baterce nebo kvůli přehřívání.

Layout boardu:
osobně bych preferoval vstup z baterky i výstup do motoru a přijímače na jedné straně, pro snazší izolování proti vodě.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Regl co umí světla, brzdu přes servo, kvalitní programování apod ... to už tady je - Servonaut T20 :-)

Je špičkovej, jsem spokojen.
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Zapomměl si zmínit jeden úplně nepatrnej mínus. Pravděpodobně to stejně nikdo nezaregistruje, ale i tak doporučuju se předem podívat na cenovku.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Citace:
Vypínač:
Myslim že by bohatě stačilo "převrátit polaritu" zapínání. DSYS se zapíná rozpojením, což je ve vodě průšvih. Pokud by se zapínal spojením, auto by po průjezdu vodou max nešlo vypnout, což by tak nevadilo.

Toto je i můj názor a i s tou proměnnou brzdou bych souhlasil.Možná by jen stačila časová prodleva a kdo by chtěl přidat brzdu větší,,může kontrovat páčkou.Jinak cena je přijatelná a služby které plní myslím dostačující.Ještě bych se přikláněl k vývodům na jednu stranu.
Ta vodotěsnost je zcestná,zkuste si pod vodou pustit třeba televizi.Kdo chce,může si jej zatěsnit dle sebe.
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
badger
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 02.04.2010 0:00
Bydliště: Praha a někdy i Tábor
Kontaktovat uživatele: WWW

ferdovic píše:Citace:
Vypínač:
Myslim že by bohatě stačilo "převrátit polaritu" zapínání. DSYS se zapíná rozpojením, což je ve vodě průšvih. Pokud by se zapínal spojením, auto by po průjezdu vodou max nešlo vypnout, což by tak nevadilo.

Toto je i můj názor a i s tou proměnnou brzdou bych souhlasil.Možná by jen stačila časová prodleva a kdo by chtěl přidat brzdu větší,,může kontrovat páčkou.Jinak cena je přijatelná a služby které plní myslím dostačující.Ještě bych se přikláněl k vývodům na jednu stranu.
Ta vodotěsnost je zcestná,zkuste si pod vodou pustit třeba televizi.Kdo chce,může si jej zatěsnit dle sebe.


pokud bude mit vypinac obracenou polaritu, nebude stacit "ustrihnout". :(
http://rc-svetla.cz
http://jezevcinora.cz/gallery

CC-01 Mitsubishi Montero (2,4GHz) :)
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

badger píše:pokud bude mit vypinac obracenou polaritu, nebude stacit "ustrihnout". :(


Ano, pak bude třeba ustřihnout a spojit žíly, ale proč by to někdo dělal, když co jsem tak viděl, tak většinou lidi střihali spínač právě kvůli vodě. Navíc bych předpokládal, že se zase budou prodávat dvě verze, se spínačem i bez.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

MikeP píše:Zapomměl si zmínit jeden úplně nepatrnej mínus. Pravděpodobně to stejně nikdo nezaregistruje, ale i tak doporučuju se předem podívat na cenovku.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Bohužel no, nicméně když vezmu vlastnosti, pak to ještě není tak zlý (plu úspora místa):

- světla přední samostatně + zadní
- brzdový světla
- nezávislá brzda na servo
- samostatně brzda na jiný kanál (něco jako ruční brzda)
- výstup na zvukový modul

Jeden koukek mám a citlivostí, programováním apod. je to hodně jinde, bohužel i cenou no.
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
buggycz
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 24.10.2009 0:00
Bydliště: Jilemnicko
Kontaktovat uživatele: WWW

Nevite kdy bude novej regl k mani? Resim ted nakup reglu, tak ze bych si pockal.
MEX-II Land Rover Defender 110, MEX Defender 90 Equipe, SCX 10 Defender 90, AX 10 Scorpion, Jeep Wrangler - ve vystavbe
DX3R, DX3S, DX2.0
http://buggycz.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Pohony a regulátory“