Uživatelský avatar
Andrej
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 14.06.2009 0:00
Bydliště: Žilina, Slovensko

Regulator TEU 101BK vs prijimač Spektrum AR500

Ahoj
Som uplny začiatočnik v RC cez vykend som zložil moj prvy podvozok CC-01 so spominanym regulatorom ked som chcel sparovat prijimač s vysielačom
tak som zapojil parovaci konektor do BATT a ten červeny konektor z
regulatora do THRO bližšie k antene po pripojeni k baterke a zapnuti začal prijimač blikať a regulator pipal a blikala červena dioda po chvili prestala diodka na prijimači svietiť uplne a od vtedy ked to znova pozapajam a pustim tak
prijimač sa uz vobec nerozblika ani nesvieti ale regl aj nadalej pipa a
blika. Poradte co to moze byt sa bojim ze som odpalil prijimač.
P.S.na Googli som nasiel odkazy na podobny problem ale vsetky boli na
Tamiya forum
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Nezpomínám si přesně ale tenhle regulátor od tamyie nemá náhodou ještě jeden konektor jenom kvůli napájení samotného regulátoru mít zapojený jakoby v dalším kanále? Nevím jestli mi rozumíe.
Uživatelský avatar
Andrej
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 14.06.2009 0:00
Bydliště: Žilina, Slovensko

Ma dva konektory jeden červeny, ktory ide podla navodu na bateriu a druhy sivy ktory ma ist na druhy kanal. Ten červeny je len dvoj žilovy a na Batt porte su tri kontakty dal som to na kontakty, ktore su bližšie k antene po zapnuti sa prijimač rozblikal ale kym som zobral vysielačku tak zhasol a od vtedy aj ked to zapojim rovnako alebo ten červeny konektor zapojim k okraju prijimača tak už vobec neblika na vysielačku nereuguje ale cuka my celim autom akoby chcelo ist dozadu.
Neviem co mam robit v okolí nepoznam nikoho kto by sa zaujmal o RC
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

To by me zajimalo, cos tam mel za baterku, kdyz si to pripojil na ten prijimac. Tamiye totiz nema bec a predstava 11V primo na prijimaci....
To bych se nedivil kdyby zakukal.
Obrázek
Uživatelský avatar
Andrej
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 14.06.2009 0:00
Bydliště: Žilina, Slovensko

Bateria je nosram 7.2V/4600mAh a prijimač ma Rozsah napájení: 3,5 - 9,6 V
Uživatelský avatar
stelerp
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 22.11.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek (Sviadnov)
Kontaktovat uživatele: WWW

Nazdar

Nevím, zda je to ještě aktuální, ale co kdyby:

Přijímač po zapnutí má jen bliknout, a pak je potmě. Po zapnutí vysílače a navázání spojení, se rozsvítí. Dojde li ke krátkodobé ztrátě signálu, pak to dá přijímač vědět blikáním LED. Chci jen upozornit na to, že na těch třech pinech každého kanálu je plus pol (červený drát) uprostřed , a mínus pol (černý) na kraji přijímače, ne směrem k anténě, do těla přijímače!, tam jsou pulsy pro serva. Napájení můžeš rovněž zastrčit do libovolného volného kanálu. Takže zkontroluj, zda máš to napájení zastrčeno správně.

Dej vědět.

Stelerp
CC-01 (Pajero a Toyota FJ40) / TL01-Short (Toyota FJ40) / Scania 6x4 / Off Road Trailer / http://hobby.trainzpedro.cz

Zpět na „Pohony a regulátory“