Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Ficime dvaja na rovnakej zostave tu u nas, ECO plus Sirius plus Spektrum, zatial ziaden problem. A treti nam pribudne do party, ale ten bude mat TX/RX z HK tu FHSS, len caka na Dinga kit a TX. Jedine co mi vadi su tie nizke Cut Off tresholdy.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

BrAtKo
Už jsem tu psal několikrát, i v tomhle fóru, že na přijímači HK-3000 (s vysílačem HK-310 FHSS) mi Sirius nechodí, tak pokud to přesto chcete zkusit zrovna s tímhle, dejte vědět výsledek.

Zatím jsem uspokojivě ten problém vyřešil zařazením dalšího externího BECu do 5V napájecí větve mezi regulátor a přijímač. Jde ale v podstatě o další "regulaci" již jednou Siriusem regulovaného 5V napětí, což nemusí každý BEC rozdejchat. Já použil BEC "zadarmo" transplantovanej z odpáleného čínského leteckého reglu, jinak by to představovalo nejistou další investici. Takže se to nedá zrovna považovat za standardní řešení.

Asi by to i stálo za připíchnutí na osciloskop, co tam vůbec leze a pak podle toho buď vyfiltrovat napětí, nebo oddělit signál, ale nejsou na to lidi.
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Eos a co presne nechodi, cize vystupne napajanie prijimaca ? Lebo ked si to becom poriesil, to sa tyka len napajania. Cize si zrusil napajanie z tej trojzily a nechal len signal ? Signal do rx je ok teda a problem je napajanie ? A taky bec to mam v supliku ako bizuteriu to nie je investicia ked to stoji 4$.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Projevovalo se to při rychlejší akceleraci, cca od poloviny plynu nahoru, nekontrolovaným cukáním a poskoky. Při pomalé akceleraci se to většinou rozjelo až do plného plynu normálně. Zkoušel jsem to s různými motory od 27 do asi 65 závitů s prakticky stejným výsledkem. S jiným přijímačem, nebo jiným typem reglu všechno v pořádku.

Nejdřív jsem jen odpojil plus z BECu reglu a napájel přijímač odděleným zdrojem, což fungovalo. Pak jsem zkusil připojit externí BEC na 7,4V ze servisního konektoru trakční baterky, taky fungovalo. Obojí by ale znamenalo složitější manipulaci a třeba další vypínač. Nakonec jsem udělal redukci mezi regl a přijímač, která vede +5V přes externí BEC, servosignál reglu přímo a "-" je společnej. To funguje taky.
Vzhledem k tomu, že se to rušení projevuje jen ve větší rychlosti při rychlém přidání a auto při tom skáče, jak koza, dá se těžko říct, nebo vysledovat, jestli v tom okamžiku zlobí i další kanály a v které části řetězce je problém. Prostě ošetření napětí pro přijímač pomůže. Kdyby člověk věděl co přesně, dalo by se to pravděpodobně vyfiltrovat i nějakým jednodušším pasivním prostředkem.
S tím externím BECem to můžeš zkusit, ale u většiny se uvádí požadavek na vstupní napětí alespoň o něco vyšší, než požadované výstupní. Já mám na nezatíženém výstupu ze Siriusu 4,99V, za externím BECem, zatíženým jen přijímačem 4,95V a funguje to.
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

A skusal si kondenzatory na motoru ? A bec nahodis predsa priamo z lipolky nie z esc.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Jasně, běžně používaný jednoduchý způsoby odrušení jsem zkoušel jako první pokus. Navíc dnes je většina motorů odrušených už z výroby. Ale chovalo se to prakticky stejně, jako i se zcela neodrušeným motorem. Chtělo by to nějakou speciální propust, ale to musíš napřed vědět, co chceš filtrovat.
Jak jsem už psal, za regl jsem to dal, aby stejně fungovalo vypínání.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Regulátor Sirius Crawler

Dneska jsem konečně odzkoušel Ansmanna se Spektrou a blbne to,ale ne při prudkym zrychlení spíš při hodně pomalý jízdě.Moje sestava v autě je Ansmann+SpektrumSR300+Graupner Speed ECO.Nejsem si jistej zda to není motorem,protože když uberu na vysílačce travel na 100% tak je to pomalý jak šnek oproti Robitroniku
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Regulátor Sirius Crawler

ty vole ten krám by letěl do kýblu vobloukem :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Regulátor Sirius Crawler

Asi zariskuji a vezmu toto Dsys MDD56W nějakou menší úpravu proti vodě to má tak snad už konečně něco co vydrží.Nebo zkusim jinej motor s tim ansmannem.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Regulátor Sirius Crawler

já už bych to vyhodil a koupil jinej
podle mě když koupíš tu 56ku tak nic nezkazíš
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Re: Regulátor Sirius Crawler

Já bych řekl, že ten problém tam dělá ten regl. Jelikož je od 50z a ECO má cca 40z, takže regl hop prostě nedává...
Já osobně bych si od firmy ansmann racing nic nekoupil, možná tak pneu na olítání. Když vím, jak jsou ty věci kvalitní, hlavně na plackách....
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Regulátor Sirius Crawler

Jak už jsem psal, utáhne i 27T, ten problém přímo nesouvisí s počtem závitů.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Regulátor Sirius Crawler

Dneska to promažu a stříknu kontaktolem a uvidim jak to pojede.Jestli to bude pořád poškubávat,tak letí do koše
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Regulátor Sirius Crawler

Tak to pořád škube a jediný co možná pomůže je ubec s tim to doma neškube,ale uvidim až v terénu při pořádnym záhulu ;-)
EDIT:Tak to škube i s tim externim becem :-(
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Carlos
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 22.01.2009 0:00
Bydliště: DEJVICE

Re: Regulátor Sirius Crawler

Ach jo. jsem rád, že nejsem sám.. ani jsem si to nepřipustil, že bych měl cukání v Ansmannu jen já...

podvozek standardní AXIAL SCX10 Honcho, motor Axial 55, vysílač Futaba 3PM 2,4
a ten Ansmann si hajzlík cuká stejně tak, jak popisujete...
jízda vpřed plynulá a perfektní. Jízda dozadu při vyšším záběru cukavá. Cukání se zhoršuje se zátěží... poprvé jsem auto rozjel na parketách, takže odpor a tření nula-prd, pak jsem nazul kola se zátěží a projel se po koberci a cukání je tu...

Pochopil jsem vás tedy dobře, že je problém mezi komunikací rádia a réglu? - Takže jediná pomoc je koupit jinej régl?
(měl jsem dsys asi 56 nebotak... namontoval jsem a šroubovákem zkratoval, takže s ním jsem se ani nerozjel... Pak jsem Honcho kastli proděravěl tak šikovně, že je skoro o 7 milimetrů šejdrem k jedné straně vozu - a teď třetí problém s Ansmannem? - No osud asi nechce abych Honcho vyvezl ven na kopec... A to ho mám doma déle než rok. Víc jak půl roku než jsem ho vůbec sestavil a půl roku, než jsem koupil novej régl... (S takovou vizitkou mě modelařina těžce znechucuje...)
Carlos
http://dvoj.rajce.idnes.cz/
CC-01, TA-01, TT-01R, TT-01E, LRP S10, TLT, FG Monster Beetle, Axial Wraith, Axial SCX10 Honcho - já nebudu modelářem!

Zpět na „Pohony a regulátory“