Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Regulátor vs rádio

Vyskytl se mi problém se kterým si absolutně nevím rady... Koupil jsem si regl ANSMANN Sirius Crawler a ta mrcha si nerozumí s mou RC soupravou Spektrum DSM2.
Na reglu píšou frekvence 2.5kHz a Spektrum je 2.4Ghz.
Po připojení a nastavení neutrálu, baterii a brzdy funguje normálně, ale po malém přidání plynu se motor několikrát roztočí na max otáčky a pak se regl vypne.
Když jsem zkusil použít jinou RC soupravu (40mHz), tak fungoval normálně.
Vůbec nemám tušení jak funguje příjmač, vysílač, regulátor.. Skončil jsem u jednoduché elekroniky, kde je drát, vypínač a žárovka :oops:
Je nějaká cesta z tohoto maléru ???
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Nebo jinak. Jaký signál jde z příjmače do regulátoru ?? Je to o nějaký frekvenci ?? Dá se ta frekvence změnit ?
Help plss :|
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Když tam dáš místo reglu servo, tak jak se to chová?
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

No něco je špatně. Asi je to rozbitý... :-)

No tak vážně. Těch 2,5kHz na réglu je frekvence pulzů pro ovládání motoru. Pro komunikaci s přijímačem to nemá nic společnýho. Má ten régl nějaký programovací režim? Vypadá to, že by to chtělo nastavit rozsah plynu. Respektive, když régl na jiným RC funguje, tak funguje nějaký třeba jiný regulátor na té soupravě?
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Servo funguje správně.
Polohu neutrálu jsem taky zkoušel několiksetkrát nastavit a dělá to pořád to samé. Motor se škubne jen na jednu stranu (je jedno jestli se dá zpátečka nebo dopředučka) a pak se regl restartuje.
Nastavoval jsem úplně vše co umožňuje, typ baterek, zpátečku, polohu neutrálu, rozsah páčky a nepomohlo to:(
Zkoušel jsem ho píchnout i do jiného slotu (zatáčení) a dělalo to pořád.
Nakonec jsem vzal příjmač, připojil na něj jinej regl (jestli není v čudu příjmač) a fungovalo vše jak má. Takže RC-souprava se zdá být v pořádku, regl se zdá být také v pořádku, ale kombinace ANSMANN+SPEKTRUM se nelíbí :(

Já jsem myslel, že z příjmače jde signál o nějaké frekvenci a že tato frekvence se nelíbí právě regulátoru..

Díky moc za rady! :)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Být Tebou, tak bych si řekl, že Ansmann je stejně srajda, takže to tak asi mělo bejt a zkusil bych se ho nějak rozumně zbavit. ;-)
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

To je divny, myslim, ze by to fungovat melo. RC souprava by na typ reglu nemela mit vliv. A tuhle kombinaci uz jsem v aute taky mel a fungovala. Ne teda Sirius, ale Ansmann jo. Asi ti tam
vznika nejaky ruseni. Mas kondiky na motoru?
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

No jó.. srajda... Když pominu "nefunkčnost" :D, tak který regl umí 3S LiPo, 100%vodotěsný a brzdu v neutrálu ??

Jinak co jsem od ANSMANu měl, tak jsem si nikdy nestěžoval. Není to žádná špička, ale cena/výkon nemá špatnej..
DSYS už 2x zahořel. Jednou to byla moje chyba, podruhé shořel tranzistor z neznámých důvodů :roll:
Uživatelský avatar
badger
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 02.04.2010 0:00
Bydliště: Praha a někdy i Tábor
Kontaktovat uživatele: WWW

prijimac regl ovlada tak ze mu kazdych cca 20ms (presne by to melo byt 22.5ms, ale vyrobci si s tim hlavu moc nelamou) posle pulz, jehoz delka urcuje vychylku serva, polohu plynu, nebo ja nevimco. Tenhle puls by mel byt dlouhy cca 1ms(min. poloha) az 2ms(max poloha). (Kdyz na Spectru nastavis vychylky vetsi nez 100% bude i kratsi/delsi.. nektery serva/ESC se s tim nemusi nutne dobre poprat.)

Kdyz tak o tom premyslim.. nejsem si jistej, jak na tom DX5e a odpovidajici prijimac jsou s dodrzovanim tehle hodnot. :(
Je mozny ze se nekde blizi nejaky "krajni hodnote" a ten ESC se s tim proste neumi poprat.
Bez Osciloskopu se tohle bude tezko hledat.
http://rc-svetla.cz
http://jezevcinora.cz/gallery

CC-01 Mitsubishi Montero (2,4GHz) :)
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Tak ještě dodám novinku. Vyzkoušel jsem ten regl na obyč 7.2V a fungoval jak má... Na 3S už zase ne. Tak jsem ho odnesl zpátky do krámku a čekám na verdikt :)

Zpět na „Pohony a regulátory“