Uživatelský avatar
berushka
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 25.08.2009 0:00
Bydliště: Praha 8 Čimice
Kontaktovat uživatele: WWW

Venom Creeper - Jaký ESC?

Objednal jsem Venom Creeper a bude to první elektro co mám. Z návodu jsem vyčetl jen motor řady 540 a ESC s minimálně 300A (není to překlep? co si matně pamatuji tak tohle si nedovedu představit). Z konference jsem vyčetl, že lepší by byl strídavý, ale podrobnější info jsem tu nenašel. O originálních Venonech (VEN-1339 a VEN-1334) jsem tu nenašel nic. Doporučíte mi někdo něco vhodného?
Naposledy upravil(a) berushka dne 28.08.2009 8:55, celkem upraveno 1 x.
berushka .:::
Venom Creeper
HPI Savage X SS K4,6
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nově příchozí
Příspěvky: 49
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele: WWW

300A je blbost, já mám tohle combo:
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... awlery-32T

a funguje parádně, jedím na 1300mAh dvoučlánek lipol a je to akorát tak rychlost pomalejší chůze, dá se tam dát i tříčlánek ale pak rádi praskaj poloosy
Venom Creeper, DX7, iWaver Mini Cooper
Uživatelský avatar
berushka
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 25.08.2009 0:00
Bydliště: Praha 8 Čimice
Kontaktovat uživatele: WWW

Vita_Valke píše:300A je blbost, já mám tohle combo:
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... awlery-32T


Jak do toho tak koukám, tak 300A nebude blbost. Udává se stálý a špičkový maximální proud, např. Venom má 120A stálý a 720A špičkový a rozhodně to není nejvyšší hodnota.

Šlo mi spíše o to, zda má někdo přehled o crawlerových ESC jako takových (předpokládám že crawler potřebuje zcela jiný než monster). A vlastně stejně pořád nevím, jak poznám střídavý od stejnosměrného? Zatím jsem našel tyhle ESC (ten Tvůj tam není protože k němu nejsou žádné technické detaily):
-Castle Mamba
-Castle SideWinder
-LRP Crawler
-Mayhem Crawler
-Novak Goat
-Novak Rooster
-Tekin B1
-Tekin FX
-Venom
a k nim některé parametry, ale vlastně nevím, které parametry jsou důležité a které ne? A stejně asi ty nejdůležitější parametry v oficiálních specifikacích nenajdu, že?
berushka .:::
Venom Creeper
HPI Savage X SS K4,6
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nově příchozí
Příspěvky: 49
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele: WWW

ty Ampery budou blbost, kdyby tam slo spickove 700A tak tam budou kabely o prurezu minimalne 50qmm

mam dvouclanek 1300mAh a jezdim cca 20 minut si spocitej prumernou spotrebu, spicka bude tak odhadem 4x vyssi

edit:
http://www.hobbywing.com/english/Articl ... icleID=432
tady mas nejaky parametry
Venom Creeper, DX7, iWaver Mini Cooper
Uživatelský avatar
dandyddt
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Praha, Prosek

jak poznáš střídavý od stejnosměrného? lehce, cenou :D stejnosměrný tě bude stát od 300 do 800 kč většinu, stříďáky daleko víc a navíc potřebuješ na stříďák jiný regl a nemůžeš je koupat...........
Uživatelský avatar
berushka
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 25.08.2009 0:00
Bydliště: Praha 8 Čimice
Kontaktovat uživatele: WWW

dandyddt píše:jak poznáš střídavý od stejnosměrného? lehce, cenou :D stejnosměrný tě bude stát od 300 do 800 kč většinu, stříďáky daleko víc a navíc potřebuješ na stříďák jiný regl a nemůžeš je koupat...........


Poznám je tak, že střídavý má většinou v názvu brushless :-) Prošel jsem toho dnes hodně a našel následující (střídavá) comba pro crawlery (ceny jsou orientační, bez poštovného):
- Associated LRP 21.5T Crawler Combo - $180
- Hobbywing Ezrun 35A Brushless ESC + 32T/3650 (1200KV) - $95
- Mamba Max ? - $180
- Novak Goat Brushless 18.5 - $180
- Venom PRO ESC 120A + V540 Crawler (18.5) Motor - $230
Ale co sem tady procházel konferenci, většina má stejnosměrný a těch pár ostatních má Hobbywing, je to tak? Takže zkušenosti s a rozdíly mezi nimi se tu asi nedozvím, co? Překvapuje mne, že ten Hobbywing má 32T motor tzn. že je skoro o polovinu pomalejší než ty ostatní?
Naposledy upravil(a) berushka dne 30.08.2009 9:55, celkem upraveno 1 x.
berushka .:::
Venom Creeper
HPI Savage X SS K4,6
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nově příchozí
Příspěvky: 49
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele: WWW

stridak a stejnosmerny poznas jednoduse, stridak (brusheless) motor ma 3 kabely, stejnosmerny motor (brushed) ma kabely 2

stridak je mnohem vykonejsi, vahove lehci a je naveky, u stejnosmernyho se ojizdej uhliky a musi se menit

jinak v dnesni dobe nakupovani v cine vyjde stridak s reglem na stejny penize co plechovka

ja bych ti do Venoma doporucil to combo od Zily, maka suprove a nestoji ranec
Venom Creeper, DX7, iWaver Mini Cooper
Uživatelský avatar
berushka
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 25.08.2009 0:00
Bydliště: Praha 8 Čimice
Kontaktovat uživatele: WWW

Vita_Valke píše:ja bych ti do Venoma doporucil to combo od Zily, maka suprove a nestoji ranec


Jenže co jsem tak pročítal konference, tak si dost stěžovali na spolehlivost.

Mamba ($260) a Venom ($230) už mi přijdou předražené, tedy pokud nemají nějaké nadprůměrné schopnosti a vlastnosti?

Takže mi zbyly na výběr
- Associated LRP s motorem 21.5 (1600 KV)
- Novak Goat 18.5 (2700 KV)
oba za cenu okolo $180. Má s nimi někdo zkušenost?
berushka .:::
Venom Creeper
HPI Savage X SS K4,6
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Mám trochu jiný pohled - sebelepší motor nenahradí mechanické zpřevodování. Pokud mě 600ECO motor stojí 300 Kč a uhlíky opotřebuju po řekněme 200-300 hodinách ježdění pak se vyplatí motor zahodit a koupit nový a řešit spíše přídavnou převodovku.

Pokud si někdo umí představit crawlera nebo scale auto co má reálně natočeno 200 hodin tak to bych docela rád viděl.

Kvalitní regulátor je něco jiného, zejména v programování bývají rozdíly, ale u motorů mi to přijde zcestný dát za něj 3000 Kč.
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Bob
Uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 13.04.2009 0:00
Bydliště: Brno

Flare píše:Mám trochu jiný pohled - sebelepší motor nenahradí mechanické zpřevodování. Pokud mě 600ECO motor stojí 300 Kč a uhlíky opotřebuju po řekněme 200-300 hodinách ježdění pak se vyplatí motor zahodit a koupit nový a řešit spíše přídavnou převodovku.

Pokud si někdo umí představit crawlera nebo scale auto co má reálně natočeno 200 hodin tak to bych docela rád viděl.

Kvalitní regulátor je něco jiného, zejména v programování bývají rozdíly, ale u motorů mi to přijde zcestný dát za něj 3000 Kč.
Obavam se ze ti zadnej motor 200-300 hodin jet nevydrzi a uhliky uz vubec ne.Mozna tak 20-30 hod. provozu. :D
Moje galerie (historie) - http://bob4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Mechanicky to motor vydržet musí - uložení hřídele v ložiskách apod. Uhlíky neumím odhadnout a na webu se člověk nic nedočte. I kdyby to bylo 50 hodin, pak při 1/10 nižší ceně je to pořád jasná volba.
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Vyhoda stridaku (mam doma toho goata + 21.5) je, ze oproti normalnimu motoru mas moznost jezdit s vetsim rozsahem rychlosti, nez s plechovkou pri dostatecnem kroutaku. Tudiz tim castecne nahradis i vicestupnovou prevodovku.

Jinak pokud uz chces investovat do goata, myslim, ze to neni spatna volba. Akorat bych ho nebral na jezdeni do vody. :?

Daleko dulezitejsi je do ceho to chces. Na scale auta je to jedno. Ale treba do crawlera vyssi rychlost vyuzijes. Proste nektery prekazky se museji preskocit.
Naposledy upravil(a) MikeP dne 03.09.2009 18:21, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
berushka
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 25.08.2009 0:00
Bydliště: Praha 8 Čimice
Kontaktovat uživatele: WWW

Flare píše:Mám trochu jiný pohled - sebelepší motor nenahradí mechanické zpřevodování. Pokud mě 600ECO motor stojí 300 Kč a uhlíky opotřebuju po řekněme 200-300 hodinách ježdění pak se vyplatí motor zahodit a koupit nový a řešit spíše přídavnou převodovku.


Ceny jsou za kombo, většinu ceny (3/4) stojí samotný regulátor, např. u Venoma stojí Combo $230 z toho regulátor $170 a motor $60 - předpokládal jsem že se Combo vyplatí i z ekonomických důvodů, ale v tomto případě je to prostý součet ceny regulátoru a motoru.

Uvažoval jsem i o tom, že nejdříve koupím regulátor a stejnosměrný motor a někdy později koupím dražší střídavý, ale ty cenové rozdíly už nejsou takové - stejnosměrný stojí $18 což je asi 1/3 ceny střídavého.
berushka .:::
Venom Creeper
HPI Savage X SS K4,6

Zpět na „Pohony a regulátory“