Uživatelský avatar
hanlik
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 13.03.2011 0:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Externí bec

Chtěl bych Vás požádat o radu. Zapojení ext. becu je mi jasné, ale jde mi o toto. Když zapojím konektor do přijímače do zdířky bat, tak jestli tam mohu dát rozbočovací kabel. Mám odtud napájen naviják i světla. Bude mi to na tom Y kabelu fungovat, nebo si budu muset předělat napájení navijáku a světel? Děkuji za radu
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Předpokládám, že dřív jsi měl přijímač napájen z regulátoru v 2.kanálu přijímače a konektor "bat" použitý jako vývod napájení ke světlům a navijáku.
Napájet přijímač, světla i naviják přez Y kabel samozřejmě můžeš, ale chce to odpojit červený vodič (vyndat a zaizolovat prostřední pin) z konektoru regulátoru. U naprosté většiny přijímačů jsou + a - póly napájecího i všech kanálových konektorů spojeny paralelně a propojení dvou různých napájecích zdrojů by některému z nich nemuselo dělat dobře.
Pozor taky na proud navijáku který snadno může při zatížení překročit možnosti BECu. Naviják má proto originálně silový napájecí konektor a pokud se nepletu 3racing ani přímo po servokonektoru napájet nejde.
Na 5V z BECu bude mít i menší tah.
Uživatelský avatar
hanlik
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 13.03.2011 0:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Děkuji za reakci. Já to radši překopu na napájení z pohonného aku.

Zpět na „Pohony a regulátory“