Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Náhrada za Speed ECO?

Tak po roce ježdění v prachu, semotamo vodě a vlhkosti, -20 atd... už asi pomalu dosluhuje motor... od spodku dost škube, hodně píská.. tak sháním nějakou adekvátní náhradu... jde mi dost o sílu a plynulý rozjezd... na speedu sem vozil 17z pastorek... pomůže někdo s náhradou?

moc díky :)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

a jaky je duvod, proc ne uz tenhle znova?
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

no ono to tak nejspíš dopadne, vzhledem k ceně... leč rád bych zkusil i něco jiného, popřípadě rozebiratelného, tak mě zajímá jaké jsou možnosti...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Jezdim od začátku TYHLE Integáče a no problem.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Speed 8,4 V .... Speed 7,2V
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

cores píše:Jezdim od začátku TYHLE Integáče a no problem.


Jako info dobrý, ale rozebíratelná 55z. není za spotřebního speeda zrovna typická náhrada, že jo.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Speed je nejlevnější a taky největší šunka. Když Ti vyhovuje a chceš ušetřit, kup stejnej a přidej na údržbě. Po bahně a písku proběhnout v čistý vodě a nechat vycákat ven bordel, pak nechat vyschnout a hned potom lehce proběhnout, aby se sjela čerstvá oxidace z uhlíků a kolektoru. Mazat ložiska. Péčí se dá životnost zdvojnásobit.
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

je fakt že speed jezdí pěkně ale prd vydrží a vyndávat motor pořád z auta a čistit to je vo nervy, jediný co mě napadá že by se tomu přiblížilo by byla náká 35t ale to by musel bejt asi pak jedině novak rockstar ten by měl bejt podobně rychlej a má údajně i slušnou sílu+ možnost vyměnit uhlíky ale cenově je to úplně jinde a ještě se tu přestal prodávat ale nic jinýho mě nenapadá leda každej čtvrd roku měnit motor :lol:
zkoušel sem i mig 600 a už po 2 měsících odchází do věčnejch lovišt
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Vsak ked zalepis paskou tie otvory tak sa to vyrazne zlepsi a motor to zvladne. Ved to tu niekto tak aj ma spravene.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Když se v tom nenechává písek a alkalický bahno, tak to lecco vydrží. Taky to nedemontuju, ale dá se to v pohodě vypláchnout pod sprchou, nebo pod hladinou ve vaně. Chce to ale po uschnutí trochu proběhnout, jinak v té vlhkosti mezi uhlíkama a kolektorem, která tam zůstane, to oxiduje rychle a ty oxidy jsou asi tvrdší, než původní materiál, protože je to pak pěknej šmirgl. Kluzný ložiska mazat, to je jasný, jinak si vylágrujou šišku a to je začátek konce. Mám teď motor na straně, kam lítá bordel od kola, tak zkouším na zadním čele víčko, který je u ložiska naplněný vazelínou. Předek v krytu spuru bordelem tak moc netrpí, tam dám jen občas kapku.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

BrAtKo píše:Vsak ked zalepis paskou tie otvory tak sa to vyrazne zlepsi a motor to zvladne. Ved to tu niekto tak aj ma spravene.


To je dilema, sice se tam tolik bordelu nedostane, ale voda stejně jo a zase nemůže tak snadno vytéct. Mám ty díry na obvodu teď krátce zakrytý, očividně se to hřeje trochu víc, ale nezdá se to kritický, tak to budu chvíli sledovat..
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

eos píše:
cores píše:Jezdim od začátku TYHLE Integáče a no problem.


Jako info dobrý, ale rozebíratelná 55z. není za spotřebního speeda zrovna typická náhrada, že jo.


vůbec mi to nevadí, já hledám jakoukoli alternativu, nejlépe rozebiratelnou, abych věděl jaký jsou možnosti a mohl se rozhodnout... speed byl dobrý, skoro rok fakt držel, já ho nevodním ani nebahnim nikdy, jedině prach... ale jezdil i v -20, v +30 prostě klasický podmínky s tím, že nejsem vodomil, protože nemám ideálně zatěsněno a mám strach abych to nespálil, protože každá neplánovaná investice by asi byla pro mě delší pauza.. každopádně za každý návrh i rozebiratelný jsem rád...

já koukal i po tomto...

http://www.akroshop.cz/cz-detail-548684 ... x-50t.html
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Já jsem speeda vyhodil protože neudržel axe na neutrál a dal jsem LRP 55z a jsem teď spokojený. http://www.houska-modelar.cz/shop/catal ... s_id=11036
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

nj ale jestli si tet jezdil peed 600 ikdyž eco tak ti ta 55 přijde hrozně pomalá, já jezdil dřív tuten a spokojenost pak sem se nechal zlákat speedem a blbec sem ho prodal http://www.modelarina.cz/stejnosmerny-m ... -2257.html
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Měl jsem tam přesněji ten 8,4V, ale stejně stažený výchylky na vysílačce. Mě spíš víc vadí že to v kopci nestojí než že je to pomalý, ale i tak je to na mě a děti rychlý dost. Ten motor se dá provozovat až na 14,4V takže mu jdou zvednout otáčky výš než těch 8000 tisíc při 7,2V.

Zpět na „Pohony a regulátory“