Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Re: Střídavé motory a regulátory dotaz

Jde o to jakým způsobem se budeš rozjíždět a jak motor uložíš.
Když ho dáš napříč, tak tenhle efekt se ti naprosto vyloučí.
Když dáš motor podél a budeš se rozjíždět stylem plnej knedlík z místa, tak se to bude naklánět. Při záběru totéž, ale dělají to tak všechna expe auta na měkkých pružinách. Každopádně pokud do toho můžu kecat, já bych dal motor napříč a udělal nějakou převodovku s úhlem 90° ;-)
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
jirkak
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 10.08.2012 0:00
Bydliště: Kopřivnice - Mniší

Re: Střídavé motory a regulátory dotaz

tjjack píše:Jde o to jakým způsobem se budeš rozjíždět a jak motor uložíš.
Když ho dáš napříč, tak tenhle efekt se ti naprosto vyloučí.
Když dáš motor podél a budeš se rozjíždět stylem plnej knedlík z místa, tak se to bude naklánět. Při záběru totéž, ale dělají to tak všechna expe auta na měkkých pružinách. Každopádně pokud do toho můžu kecat, já bych dal motor napříč a udělal nějakou převodovku s úhlem 90° ;-)

To je zajímavá myšlenka, uvidíme jak to bude vypadat s místem v rámu a pod. Na druhou stranu driftit s tím asi nebude a ten cit v prstu se po nějaké té době najde
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Střídavé motory a regulátory dotaz

Primární otáčky motoru jsou velmi vysoké. Nevím, kolik váží samotný rotor, ale vzhledem k celkové váze motoru to nebude nic zanedbatelného. Pokud takovou hmotu roztočíš na 50 tisíc otáček za minutu, tak je z toho docela slušný setrvačník - dalo by se říct základ gyroskopu. Ubrzdit to a přejít třeba na opačný směr otáčení bude nějakou chvíli trvat a regulátor se z toho pěkně zapotí. Pokud tam bude převodovka, bude stačit docela malý výkon motoru.
Nedávno jsem dávali do tanku Tiger 1:6 tyto dva motory: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2665W.html . Je tam jen rozvodovka, žádná převodovka. Tank váží těsně pod 50 kg a je zajímavé, že jezdí na 12-ti článek NiCD 4000 mAh. S tímto pohonem jezdí bez problémů půl hodiny ( pochopitelně ne pořád v terénu a naplno - na běžných předvádědích akcích ). Takže odběr motorů je poměrně nízký a je jasné, že odpor pásového vozidla v terénu je o dost větší, jak kolového. 30 km/h s tou Tatrou je možné jet pouze na rovném povrchu, jinak by se rozpadla za jízdy. A na hladkém povrchu bude stačit na jízdu docela malý výkon. Základem bude určitě vhodná převodovka ( nejlépe třístupňová ) a ušetříš si spoustu starostí.
Uživatelský avatar
jirkak
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 10.08.2012 0:00
Bydliště: Kopřivnice - Mniší

Re: Střídavé motory a regulátory dotaz

Ano tu rychlost využiji jen na rovině, taky jsem si říkal že by možná stačil slabší motor, který by v terénu udělal dobrou práci a zároveň na rovině byl schopen krátkodobě maximálku.
Uživatelský avatar
Tonda
Uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 26.06.2012 0:00
Bydliště: Hroška okr RK

Re: Střídavé motory a regulátory dotaz

zdarec začínám se střídakem tak se chci zeptat jak moc ho mužu namočit nebo jak a čím utěsnit ?mám vector x11 21,5 senzor.
Axial scx10 Honcho ,spektrum DX3C,Speedstar 2 Crawler Edition,LRP - CRAWLER Special 3,Hitec HS646WP
http://tonda1974.rajce.idnes.cz/SCX_10_Honcho/
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Střídavé motory a regulátory dotaz

jak jsem jiz ukazal jsem naprosty zacatecnik a prodal jsem stejnosmerny reg a motory a koukam podle vasich rad na stridak ale jaky?

když koukam na netu tak cim min zavytu tim vice otáček a Watu. Nechci a nepotrebuju jezdit rychle jde mi o to abych mohl jezdit pomalu jako clawler ale občas zrychlit. Vyhovovalo by mi sloucit to jako tom bi motu co jsem zkusil -- na 55 zavit to super lezlo ale jelo max 5-6km a na 27 zavit to jelo tak 10-12km jde tedy koupit stridak abych s nim dokazal jet tak tech 10-12km ale i lezt extremne pomalu? kdyztak odkazy a jestli by mi to někdo i vysvetlil v elektrice jsem fakt slabej ale potrebuju to pochopit dekuju za info?

Zpět na „Pohony a regulátory“