Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Zdar, není to sice spjaté s offroaděním ale do elektra se to hodí, třeba někdo pomůže. Do rallyového xraye jsem koupil starší regl Turnigy 35A a střídavku Speed Passion 9.5. Při jakémkoli nastavení, spárování, přehození kabelů regl s motorem šílené háže a po pár vteřinách zastaví. Při jízdě dopředu, dozadu to jede furt ale s dost nezdravým zvukem. Navíc se motor hřál že snad po minutě tohoto testu na stole na něm nešla ruka udržet. Myslel jsem že je v řiti motor ale chová se tak i ezrun s tímhle reglem ale s mým reglem skoro novým Ezrun 35A což je v podstatě to samé jede motor hezky hladce. Motor je senzor a regl není ale kluci s tím donedávna ještě jezdili v pohodě. Zkusil jsem to teda dát do auta s ezruním reglem a tady vzniká další problém. Jelo to ale při plném rejdu a plném plynu auto pískne a zastaví. Mám tam externí bec 3A. Má motor moc velký odběr že to odstaví regl nebo co? Pro jistotu mám vše natočené. Možná by mohl někdo vědět. Díky


[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=n1tKe-Hyxos[/youtube_url]

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=Yoh7LAXKlns[/youtube_url]

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=P2XxOEoN1Ec[/youtube_url]
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Ty výpadky plynu při plném rejdu může způsobovat nastavení maximálních výchylek na vysílači, pokud máš na volantu víc , než 100%, protože se překrývají délky kanálovejch impulzů, nebo jejich součet přesáhne rámec opakovacího cyklu všech kanálů. Dělá to v obou zatáčkách, nebo jen v jedné? Souprava je 2 nebo 3 kanál? Ovlivnuje případně to u 3 kanálu i 3. kanál? když dáš regl do 1. kanálu, funguje normálně?

S cukáním při akceleraci jsem měl podobný problém na sestavě RX HK-3000 + regl Sirius Crawler. Bylo to rušením od reglu do napájení přijímače a odstranil to externí BEC.
Zkusil bych testnout stejnou sestavu na jiné rc soupravě. Že se to neprojevuje s jiným reglem může být tím, že inteligentnější regly si filtrují nelogické kanálové signály, právě kvůli eliminaci enormní zátěže ve špičkách při nesmyslně rychlých změnách stavu plynu. Takže když dáš lepší regl, může to být lepší, i když problém je někde jinde. Totéž platí i o různé citlivosti různých přijímačů na rušení ze silového rozvodu.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Sakra Eosi ty jsi encyklopedie, že mi je trapné vůbec s tebou na nějaké takové téma diskutovat :-(

Souprava je dvoukanál Tactic TTX240, regl na první šanel jsem nezkoušel. Výchylky serva jsem asi pravděpodobně měl úplně na max no. Jak se dívám tak na videu jsou teda všechny tři případy v levém rejdu, řízení nemám ještě úplně seřízené a levý rejd je o něco větší než pravý takže možná omezit teda výchylky říkáš jo? no dostanu se k tomu zas nejdřív v pátek ... no jinou soupravu nemám ale už jsem téměř odhodlaný že koupím novou DX3C tak možná budu vědět víc.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Kup si už tu vysílačku, prosímtě, kup si jí už... :lol: Eos ti jinak radí dobře, zkus, co ti píše. Zase v tom Tacticu jako takovém bych problém neviděl, když ti v nějakém případě funguje dobře.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Tak partnerka rozhodla, dnes jedem koupit Spektrum :mrgreen: zkusím to pak i s ní
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Jako, že je to rukama a když bude řídit partnerka tak bude vše OK? :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Zkusím kombo s ní .... se spektrumkou :mrgreen: no ale možná mám fakt olšové ruce a partnerce by to jelo jedna radost! Nakonec budu skládat auta na rallycross dvě :lol:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Spektrum je starej dobrej držák, ale taky "starej dobrej systém DSM2" takže se připrav na možné potíže s rušením na masových akcích a zvaž, jestli radši nejít do sice čínskýho, ale modernějšího systému za poloviční cenu, mj. i s ohledem na nesrovnatelnou cenu případných dalších přijímačů, hypotetickou potřebu nějakých dalších srandakanálů apod.
Ty máš v něčem externí BEC, ne? Tak to zkus nejdřív s ním, aspoň upřesníš, nebo eliminuješ některé možné problémy.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

Sakra tak já už jsu rozhodlej, už tam skoro jedu a zas mě viklete :lol: řešil jsem to s minotaurem a ještě jedním dá se říct zkušenějším uživatelem a oba mě navedli na DX3C s tím že má rychlejší odezvy například. Primárně to bude na auto pro rally nebo rallycross, no ale taky na axiala. V plánu mám dva přijímače OrangeRX z HK které stojí okolo dvou stovek a jejich funkčnost s radiem mám potvrzenou.

Externí bec 3A mám na reglu Ezrun který je použit na videu auta př jízdě.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Problémy s Turnigy 35A a Speed Passion 9.5

To EOS (... aj Ondru) - Trocha OT na vysvětlenou:
Ondra chtěl Spektrum a původně chtěl DX3e. Přeci jen DX3c, ač dražší o pár stováků, je už o dost lepší kafe, nehledě na dostupné laciné oranžády přijímače z Hobby Kingu. To, že Spektrumí DSM a DSM2 má svoje mouchy a zvlášť, když se jich sejde větší množství, to samozřejmě vím. Ale Ondra to má hlavně na závody. Tam fachá naráz omezené množství vysílaček. Problém se dá obvykle vyřešit novým spárováním. Ale další dost podstatný důvod je ten, a to si můžeš být jistý, že pokud by se objevil na závodech nějaký problém s rušením, tak vždy by byl na vině "ten čínskej šmejd" 8) Ono to je na delší povídání, prostě raději podobným problémům předcházet.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „Pohony a regulátory“