niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

regulator taha iba na spiatocku

zacala mi zrazu blbnut elektronika. vsetko funguje OK: servo, svetla, spiatocka, ale plyn zacal vynechavat. na vysielacke drzim plyn a auto ide dopredu a po chvilke sa zastavi, znovu rozbehne atd.
niekedy sa ani nechce rozbehnut, musim dat spiatocku a potom ide dopredu. Motor je v poriadku, ked prehodim kable, tak na spiatocku na vysielacke motor toci kolesa dopredu.
odpojil som uplne vsetku elektroniku a skusal iba regulator, ked dam na vysielacke plyn,tak dioda na regulatore zhasne, ale motor sa netoci, ked dam spiatocku, tak tiez dioda zhasne a motor sa toci.
regulator som mal v krabicke do ktorej sa dostala vlhkost,asi tri kvapky vody.
Skusa som aj znovu nasetupovat regulator, ale nepomohlo.
Tiez sa mi stalo, ked som mal este zapojenu elektroniku, ze cierny kablik v tej trojici co ide z regulatora do prijimaca, tak nim pretieklo asi vela amperov, ked som fukol na UBEC a behom sekundy sa upiekla cierna izolacia. regulator vyzera ze stale "funguje", kedze jeho spravanie sa nezmenilo.
Mozem kupovat novy regulator alebo mate este nejaky napad?
niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

Re: regulator taha iba na spiatocku

vyzera to, ze problem bol vo vlhkosti. Regulatoru vlhkost nevadi, je cely potiahnuty takym priesvitnym filmom, takze suciastky nie su vystavene priamo posobeniu vody a vzduchu.
Vyzera to, ze problemom boli zaoxidovane piny na prijimaci, celu elektroniku som komplet rozobral, vystriekal sprejom na obnovu kontaktov a zatial to ide.

Zpět na „Pohony a regulátory“