Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Problém s DSYS (asi)

Ahoj, všem,
mám problém, mám auto v něm DSYS MD38 (doufám, že něpíšu blbost) a k tomu tamyia RC soupravu 27 MHz. Motor jě nějaká plechovka. A problém je že když to zapojím. Tak mi to pípá a nic se neděje. Občas se stane že DSYS najede a chvíli s tím jde jezdit. Ale za chvíli to zase pípá.....čím by to mohlo bejt? Mám hledat chybu v reglu nebo spíš v přijímači? Napadl mě kabel mezi přijímačem a reglem. ale ten vypadá OK.

Díky všem za rady.
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Problém s DSYS (asi)

Nemáš na baterii Tamiya konektory , nebo na vysílačce trimy kanálů na nulách ?
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Problém s DSYS (asi)

Tamiya tam neni. Těch už sem se naštěstí zbavil. Trimy zkusím, ale to by nejelo nikdy, ne? Tohle se občas projede a pak to zase jen pípá.
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Problém s DSYS (asi)

mně to dělal když nebyl trim v nule , tak Dsys jezdil , ale jakoby v nouzovým režimu , žádný plynulý ježdění s tím nebylo ... jestli pípá stejným tónem , tak asi nemá signál , možná anténa na reglu ?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Problém s DSYS (asi)

Pokud DSYS pípá, tak nedostává z přijímače signál. Pokud to někdy jede a někdy ne, tak ten signál může být natolik rušený ( nebo slabý ), že to vyhodnocení správného signálu je tak na hraně ... může to být cokoli v přijímači - něco uvolněného. Taky je dobré táhnout silové dráty co nejdál od antény - to by mohl být také pořádný zdroj rušení.
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Re: Problém s DSYS (asi)

Jaká vysílačka 27MHz, FM, nebo AM?
Kudy vedeš anténu od vysílače?
Napadá mě, že to můžeš mít rušený....
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Problém s DSYS (asi)

Nevím jestli to rušený bylo, ikdyž asi ne, vyměnil sem krystaly a použil jinej vysílač a už to jede. Akorát ten Dsys, jede pak uplně ubere a zabere zase při dalším záběru plynový páčky.......je to doufám je nastavením, žejo?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Problém s DSYS (asi)

To není nastavením, takhle by se chovat regulátor neměl. Ale z toho popisu mi to není až tak jasné. Jakoby by byl obrácený smysl chodu regulátoru - dopředu jako na zpátečku a naopak. Bylo by dobrý to popsat víc polopatisticky.
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Problém s DSYS (asi)

Normáln auto zapnu všecko OK, rozjedu se na plnej a během chvilky (několik sekund) to auto plynule zastaví (samo) ikdyž držím plny na plno. Musím ho pustit a znova přidat aby se to rozjelo, ale máš pravdu že ten regl možnáchodí naopak. Zkusím se na to mrknout.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Problém s DSYS (asi)

Takhle, jak jsi to popsal, to rozhodně nemůže být programováním. V žádném programu nelze nastavit, aby při jízdě dopředu při plném plynu auto začalo samo ignorovat tu páku plynu. Reverzuj kanál plynu a na motoru přehoď plus a mínus.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Problém s DSYS (asi)

Knedlousek píše:Normáln auto zapnu všecko OK, rozjedu se na plnej a během chvilky (několik sekund) to auto plynule zastaví (samo) ikdyž držím plny na plno. Musím ho pustit a znova přidat aby se to rozjelo, ale máš pravdu že ten regl možnáchodí naopak. Zkusím se na to mrknout.


To je normální chování reglu při vybité trakční baterce.
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Problém s DSYS (asi)

EOS: moc díky za velmi obsáhlou radu v SZ. Myslíš tedy že po nabití to pude OK? Eště musím dneska předělat konektory. V jinejch autech jezdím XT60 tak to chci jednotně. Pak to všecko snad už doladím
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Problém s DSYS (asi)

Teda že by někdo zkoušel reglec s vybitou baterkou, tak to mě fakt nenapadlo. Ale je to pravda, tak by se regulátor měl zachovat - buď omezit výkon a nebo přímo vypnout.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Problém s DSYS (asi)

Když to nejede, je dobrý před použitím kladiva napřed zkontrolovat nádrž. :-)

Ale ty předchozí příspěvky vypadaly opravdu na hlubší problém, - rušení, nekompatibilitu, špatný setup.., nebo něco podobného. Kdyby byl hardverově poškozen regl, tak to s největší pravděpodobností nepojede vůbec.
Ta rada spíš byla o tom, jak obecně v podobných případech postupovat ke specifikaci a eliminaci problémů.
Takže bych na začátek přidal ještě: zkontrolovat všechny spoje, konektory a vodiče včetně antény, nabít baterky včetně vysílače, - přijímače mívají automatické vyrovnávání citlivosti podle síly signálu a při slabé vysílačce se může klidně i zvýšit citlivost na VF rušení. Zkontrolovat, jestli je motor odrušen. Keramické kondenzátory jsou buď venku mezi pájecími kontakty na zadní stěně motoru, nebo uvnitř, někdy jsou trochu vidět větracími otvory, někdy jim koukají konce přívodů, stisknuté mezi pláštěm a zadním čelem motoru. Když nic nenajdeš, přidej 3x 47nF, třeba podle návodu na dsys.cz.
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

Re: Problém s DSYS (asi)

mám pocit že by to taky mohlo být vypínačem co je u reglu .. pokud tam je setkal sem se s tím několikrát
pokud píšu blbost tak sorry :)

Zpět na „Pohony a regulátory“