bibo78
Uživatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15.10.2011 0:00

AE-2 pomoc, ak sa ešte dá.

Zapojil som bateriu naopak a regulátor v ...... Ale zapnem ho zapípa ako má, auto zatáča, ide dozadu, ale nejde dopredu. Ledky svietia červená aj zelená. Pri jazde do predu počuť slabý zvuk z regulátora, ako keby dalo impusl ,aj ledka svieti. Len nedá štavu do motora. Mám tam zvukový modul a ten reaguje ako má, dopredu aj do zadu. A odlepil sa z toho chladič. Vie niekto poradiť či sa to dá opraviť.
.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: AE-2 pomoc, ak sa ešte dá.

To vypadá, že jsou odpálené jen některé koncové spínače. Já to bez chladiče nikdy neviděl, ale na ostatních by se mělo dát přečíst typové označení. Najdeš tam pravděpodobně dva druhy, zapojené proti sobě, vždy pro jízdu jedním směrem pár (nebo sada - možná dva, nebo tři ) PNP+NPN. Tak, jak to popisuješ, může být vyhořelá celá sada pro jízdu vpřed, nebo jen polovina sady, PNP, nebo NPN. Pokud ze zbylých zdravých přečteš typy, podaří se najít dodavatele a není příliš poškozený plošňák, mohl by to vyměnit někdo, kdo trochu dělá s SMD. Možná by ke zhodnocení šancí pomohla detailní fotka poškozené části plošňáku.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: AE-2 pomoc, ak sa ešte dá.

A co zkusit nastavit znova plyn na reglu??Některý regly by měli mít ochranu proti přepólování pokud se nemýlim?
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: AE-2 pomoc, ak sa ešte dá.

Ochanu zřejmě nemá - viz manuál: přepólování = trvalé poškození (stačí google).
V případě chybného nastavení výchylek neblikají správně ani ledky. A proč se asi odlepil chladič, co? :idea:
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: AE-2 pomoc, ak sa ešte dá.

Nehledal jsem v Googlu jen jsem napsal co mě napadlo,protože některý regly tu ochranu mají.A chladič se může odlepit.Mě to udělal AE1 taky a funguje.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: AE-2 pomoc, ak sa ešte dá.

Jojo, reset je samozřejmě univerzální logickej první pokus o opravu. Někdy pomůže, někdy ne, někdy se zakouří podruhé a definitivně.
Mně AE-2 "lehce zazmatkoval" asi dvakrát, co ho mám a pokaždé stačilo vypnout a zapnout. Když tedy nepočítám případy totálního utopení. To se s ním pak musí trochu zatřást a vylít z něj voda. :lol:
Kdyby měl jen o trochu citlivější řízení (třeba jako DSYS), řekl bych "zlatej regl"!
bibo78
Uživatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15.10.2011 0:00

Re: AE-2 pomoc, ak sa ešte dá.

Foto dodám , len teraz sa k tomu nedostanem. Auto mám na chalupe.
.

Zpět na „Pohony a regulátory“